İlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatları 9 17.01.2019, 02:48

İlaç "Asiklovir" (haplar). Kullanım Talimatları

Ilaç "Asiklovir" (hap) talimatıUygulama antiviral ilaçların kategorisini ifade eder. Madde, herpes virüsleri üzerinde yüksek bir seçici etkiye sahiptir. İlaç tablet formunda, yanı sıra krem ​​ve merhem şeklinde mevcuttur.

İlaç "Asiklovir". Kullanım endikasyonları

İlaç, genital herpes ile herpes simpleks virüsü (basit) tip 1 veya tip 2 tarafından kışkırtılan mukoza ve deri üzerinde birincil veya ikincil enfeksiyöz lezyonlar için reçete edilir.

İlaç "Asiklovir" (hap), hastaların normal bağışıklık durumu altında tekrarlayan (tekrarlanan) herpetik enfeksiyonların alevlenmelerini önlemek için tavsiye edilir.

İlaç, şiddetli bağışıklık yetmezliği olan hastaları tedavi etmek için tasarlanmış bir dizi önlemin bir parçasıdır.

Kullanım için ilaç "Asiklovir" (hap) talimatı, virüs Varicella-Zoster tarafından kışkırtılmış tekrarlayan ve birincil enfeksiyonlar için önerir.

İlaç, bileşenlere aşırı duyarlılık ile emziren kadınlara reçete değildir.

İlaç, böbrek yetmezliği, dehidratasyon, nörolojik bozukluklar (hastalık öyküsü dahil) olan hastalara götürülürken dikkat edilmelidir.

İlaç "Asiklovir" (tablet) dozajı, hastalığın şiddeti göz önüne alındığında, talimatların tek tek kullanılması tavsiye edilir.

Mukoza ve ciltte enfeksiyöz lezyonlarİki yaşından büyük hastalar genellikle iki yüz miligram için günde beş kez reçete edilir. Kabul süresi beş gündür. Şiddetli vakalarda, doktor terapötik rotayı uzatmayı önerebilir.

İmmün yetmezlik karmaşık tedavide ifade edildiğinde, ilaç "Asiklovir" (tabletler) günde dört yüz miligram için beş kez reçete edilir.

Herpetik tekrarını önlemek içinNormal bağışıklık durumuna sahip tip 1 veya tip 2 enfeksiyonları günde iki yüz miligram (her 6 saatte bir) için dört kez reçete edilir. İmmün yetmezlik durumları ile günde beş kez günde dört yüz miligram alınması tavsiye edilir.

Tarafından kışkırtılan suçiçeği tedavisindeVaricella-Zoster virüsü, yetişkinler için önerilen doz günde beş kez sekiz yüz miligramdır. Terapi süresi yedi ila on gündür. İki yaşından büyük çocuklar için doz, kilogram başına yirmi miligram oranında ayarlanır. Miktar dört aşamaya ayrılmıştır. Terapi süresi beş gündür. Kırk kilogramdan fazla olan çocuklar için, dozaj yetişkinler için aynıdır.

Herpes zoster yetişkinlere tavsiye edildiğindegünde dört kez sekiz yüz miligram. Terapi süresi beş gündür. İki ile altı yaş arası hastalar dört yüz miligram için günde iki kez, iki yıldan az - günde dört kez iki yüz miligram olarak önerilmektedir.

Tabletler "Atsiklovir" doğrudan yedikten sonra içilir. Bol sıvı içmelisin.

Kabul sırasında olumsuz olaylarİlaçlar "Asiklovir" (tabletler), halüsinasyon, baş dönmesi, alerjik reaksiyonlar olabilir. İlaç karın ağrısı, kusma, hiperbilirubinemi, eritropeni, lökopeni, halsizlik, titreme provoke edebilir.

Sırasında "Asiklovir" ilacın kullanımıGebelik sadece doktor tarafından yönlendirildiği gibi izin verilir. İlaç anne sütü içine nüfuz edebiliyor. Hastaya ilaç reçete edilirken, hasta tedavi süresi boyunca laktasyonu durdurma ihtiyacından haberdar edilmelidir.

Çoğu durumda, en büyükHerpetik enfeksiyon tedavisi bir dizi önlem kullanılarak sağlanabilir. Yeterli etkili adjuvan ilaç "Asiklovir-akri" (tabletler) 'dir. Hastaların ifadeleri hızlı bir rahatlama başlangıcını, iyi tolere edilebilirliği gösterir.

Antiviral ilaçların sadece doktor tarafından yönlendirildiği gibi alınması gerektiği unutulmamalıdır.

İlaç Asiklovir (haplar). Kullanım TalimatlarıGoruntuler resim

Related news

 • Çift sarılı yumurtanın diğer yumurtalardan farkı nedir
 • Ege Çöp Şiş Tarifi Videosu
 • Suudi Arabistan: nüfus. Suudi Arabistan: sermaye, nüfus, bölge

 • İlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatları 55

  İlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatları


  İlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatları 44

  İlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatları 81

  İlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatları 80

  İlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatları 1

  İlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatları 66

  İlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatları 5

  İlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatları 23