İlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatlarıİlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatları

24.05.2019

İlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatları 61

İlaç "Asiklovir" (haplar). Kullanım Talimatları

Ilaç "Asiklovir" (hap) talimatıUygulama antiviral ilaçların kategorisini ifade eder. Madde, herpes virüsleri üzerinde yüksek bir seçici etkiye sahiptir. İlaç tablet formunda, yanı sıra krem ​​ve merhem şeklinde mevcuttur.

İlaç "Asiklovir". Kullanım endikasyonları

İlaç, genital herpes ile herpes simpleks virüsü (basit) tip 1 veya tip 2 tarafından kışkırtılan mukoza ve deri üzerinde birincil veya ikincil enfeksiyöz lezyonlar için reçete edilir.

İlaç "Asiklovir" (hap), hastaların normal bağışıklık durumu altında tekrarlayan (tekrarlanan) herpetik enfeksiyonların alevlenmelerini önlemek için tavsiye edilir.

İlaç, şiddetli bağışıklık yetmezliği olan hastaları tedavi etmek için tasarlanmış bir dizi önlemin bir parçasıdır.

Kullanım için ilaç "Asiklovir" (hap) talimatı, virüs Varicella-Zoster tarafından kışkırtılmış tekrarlayan ve birincil enfeksiyonlar için önerir.

İlaç, bileşenlere aşırı duyarlılık ile emziren kadınlara reçete değildir.

İlaç, böbrek yetmezliği, dehidratasyon, nörolojik bozukluklar (hastalık öyküsü dahil) olan hastalara götürülürken dikkat edilmelidir.

İlaç "Asiklovir" (tablet) dozajı, hastalığın şiddeti göz önüne alındığında, talimatların tek tek kullanılması tavsiye edilir.

Mukoza ve ciltte enfeksiyöz lezyonlarİki yaşından büyük hastalar genellikle iki yüz miligram için günde beş kez reçete edilir. Kabul süresi beş gündür. Şiddetli vakalarda, doktor terapötik rotayı uzatmayı önerebilir.

İmmün yetmezlik karmaşık tedavide ifade edildiğinde, ilaç "Asiklovir" (tabletler) günde dört yüz miligram için beş kez reçete edilir.

Herpetik tekrarını önlemek içinNormal bağışıklık durumuna sahip tip 1 veya tip 2 enfeksiyonları günde iki yüz miligram (her 6 saatte bir) için dört kez reçete edilir. İmmün yetmezlik durumları ile günde beş kez günde dört yüz miligram alınması tavsiye edilir.

Tarafından kışkırtılan suçiçeği tedavisindeVaricella-Zoster virüsü, yetişkinler için önerilen doz günde beş kez sekiz yüz miligramdır. Terapi süresi yedi ila on gündür. İki yaşından büyük çocuklar için doz, kilogram başına yirmi miligram oranında ayarlanır. Miktar dört aşamaya ayrılmıştır. Terapi süresi beş gündür. Kırk kilogramdan fazla olan çocuklar için, dozaj yetişkinler için aynıdır.

Herpes zoster yetişkinlere tavsiye edildiğindegünde dört kez sekiz yüz miligram. Terapi süresi beş gündür. İki ile altı yaş arası hastalar dört yüz miligram için günde iki kez, iki yıldan az - günde dört kez iki yüz miligram olarak önerilmektedir.

Tabletler "Atsiklovir" doğrudan yedikten sonra içilir. Bol sıvı içmelisin.

Kabul sırasında olumsuz olaylarİlaçlar "Asiklovir" (tabletler), halüsinasyon, baş dönmesi, alerjik reaksiyonlar olabilir. İlaç karın ağrısı, kusma, hiperbilirubinemi, eritropeni, lökopeni, halsizlik, titreme provoke edebilir.

Sırasında "Asiklovir" ilacın kullanımıGebelik sadece doktor tarafından yönlendirildiği gibi izin verilir. İlaç anne sütü içine nüfuz edebiliyor. Hastaya ilaç reçete edilirken, hasta tedavi süresi boyunca laktasyonu durdurma ihtiyacından haberdar edilmelidir.

Çoğu durumda, en büyükHerpetik enfeksiyon tedavisi bir dizi önlem kullanılarak sağlanabilir. Yeterli etkili adjuvan ilaç "Asiklovir-akri" (tabletler) 'dir. Hastaların ifadeleri hızlı bir rahatlama başlangıcını, iyi tolere edilebilirliği gösterir.

Antiviral ilaçların sadece doktor tarafından yönlendirildiği gibi alınması gerektiği unutulmamalıdır.

İlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatlarıİlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatları

Related news

 • Neden tatilcilerin Alexandrovsky Parkını (Ulyanovsk) seçtikleri
 • Acuka Tarifi
 • Lavrov: Umarım ABD’nin nükleer anlaşmadan çıkması İran’la savaşa yol açmaz
 • Hukuk müşaviri ... Hukuk müşavirinin resmi talimatı
 • Çok İzlenen Videolar

 • İlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatları 76

  İlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatları


  İlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatları 74

  İlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatları 58

  İlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatları 19

  İlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatları 20

  İlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatları 75

  İlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatları 89

  İlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatları 45

  İlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatları 45

  İlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatları 69

  İlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatları 82

  İlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatları 53

  İlaç Asiklovir (haplar). Kullanım Talimatları 8