İkimizin Yerine 26. Bölüm Özeti 3 Ekim Dadisa Jagdişin Beynini Yıkar 2019

İkimizin Yerine 26. Bölüm Özeti 3 Ekim Dadisa Jagdişin Beynini Yıkar 2019

İkimizin Yerine 26. Bölüm Özeti 3 Ekim Dadisa Jagdişin Beynini Yıkar 40 19.02.2019, 23:54

İkimizin Yerine 26. Bölüm Özeti 3 Ekim Dadisa Jagdiş‘in Beynini Yıkar

Kanal 7 ekranlarının yeni fenomeni İkimizin Yerine dizisi 26. Bölümü ile 3 ekim çarşamba günü izleyicisi ile buluşacak. İkimizin Yerine  dizisi 3 ekim özetinde Jagdiş sonunda babaannesine Anandi’ye bağırdığı için çok kızacak. İşte İkimizin Yerine 3 Ekim detaylı özeti

İkimizin Yerine 26. Bölüm Özeti

Bairon ​​ve Sumitra doktora giderler. Doktora Sughna’nın nikâhını ertelemenin artık mümkün olmadığını söylerler. Doktor, Sumitra Sughna ile konuşsun ve 18 yaşına gelene kadar hamile kalmamasını söylesin der. Sumitra mecburen Sughna ile konuşmayı kabul eder. Sughna çok mutlu ve evde kendi kendine başörtüsü giyinip süsleniyor. Anandi oraya gelir ve Sughna‘yı oyun oynamaya sürükler.

Dadisa onları izler ve terasa Gehna‘ya yardım edin diye götürür. Dadisa terasta Anandi ve Sughna‘nın ne kadar iyi huylu ve terbiyeli olmalarını över. Gehna dinler bu konuda düşünür. Dadisa gidince Sughna Gehna‘ya iki ailem de, kocam da beni çok seviyor der. Amcam sana bağırdığı gibi bana bağırmıyor der. O esnada Basant gelir ve onları duyar. Basant Gehna‘yı bahaneyle çağırır ve oradan götürür.

Jagdiş eve sevinerek gelir ve Anandi‘nin sınavda birinci olduğunu söyler. Karneleri de getirmiştir ve Anandi‘den sadece 5 puan geri kalarak bende ikinci oldum der. Bairon, Sumitra ve Gehna çok mutlu olur. Bairon ​​Anandi ve Jagdiş’e para verir. Sumitra Anandi’ye tatlı yedirmek üzereyken Dadisa gelir.

İkimizin Yerine 26. Bölüm özetindeJagdiş Dadisa’ya gelir ve sınavlarda çok başarılı olduğunu söyler. Sınavlarda Anandi’den sadece 5 puan geri kaldım der. Dadisa, Jagdiş için mutlu olur ve onu kutsar. Dadisa sonra Anandi’nin üzerine öfkeyle yürür. Onu dinlemediği ve düşüncesine hakaret ettiği için Anandi‘ye bağırır. Ona, öğrenmesi gereken tek eğitimin kitap değil, ev işi olduğunu söyler. O Anandi’nin karne kartını fırlatır ve gider.

Anandi ağlayarak ayrılır. Jagdiş Anandi’ye bağırdığı  için Dadisa’ya çok kızar. Bairon‘a Dadisa’ya neden cevap vermediğini sorar. Jagdiş bende Dadisa’ya bağıracağım der. Bairon ​​ve Sumitra onu durdurur. Bunun yerine Jagdiş‘i gidip Anandi’ye destek olup onu teselli etmesi için gönderirler. Gehna, Jagdiş‘e Anandi’yi teselli etmesini ve başarısı için ona tatlılar yedirmesini söyler.

Jagdiş Anandi’ye gelir ve onu sakinleştirir. Anandi‘nin ağlamasını durdurmayı ve ona tatlı yedirmeyi başarır. Ardından Anandi’nin ailesini aramak ve müjdeyi söylemek için onu sürükler. Postacı, Anandi’nin ailesinin evine gelir ve Anandi aradı, sizi telefona çağırdı yine arayacak der. Bago panikler ama Kazan ona sakin olmasını söyler. İkisi de postaneye gider.

Anandi tekrar arar ve onlara sınavlarını verdiğini ve birinci olarak sınıfı geçtiğini söyler. Anandi’nin ailesi şok olur. Bago acaba Dadisa nasıl izin verdi diye endişelenir. Jagdiş telefonu alır ve Bago ile konuşur, Anandi’nin okumasını ben istiyorum der. Bago evli kadınların eğitim görmemesi gerektiğini söyler. Jagdiş diğer evli kadınların eğitim görmesi umurumda değil, ama benim karım okuyacak ve her şeyle ilgilenecek der.

Kapattıktan sonra Kazan, kızının sınıfı geçtiği için gurur duyar. Bago ise Dadisa kızacak diye endişeleniyordur. Onları dinleyen postane görevlisi, Anandi’nin evlendikten sonra bile eğitim almasına şaşırır. Jagdiş Anandi’yi Phuli’nin evine götürür ve onlara da müjdeyi verirler. Phuli‘nin ailesi Anandi‘yi tebrik eder.

Bairon, Dadisa ile Anandi hakkında konuşmaya çalışır. Ama Dadisa, Anandi’nin ileride Jagdiş‘e saygısızlık yapacağını ve artık eğitim almaması gerektiğini söyler. Basant, Anandi’nin bütün köyün önünde eğitim alarak herkese gösteriş yapacağını söyler. Dadisa, Bairon‘u ikna edemez.

Jagdiş ve Anandi hâlâ Phuli’nin evindeler. Phuli’nin ailesi, Anandi’yi bu kadar akıllı olduğu için över. Jagdiş onlara Anandi’nin çalışmasını sağlayan kişinin kendisi olduğunu hatırlatır. Phuli ve Anandi, oyuncak bebeklerinin düğünlerini düzenler. Anandi ve Jagdiş eve gitmeye hazırlar. Phuli’nin babası, okuldaki başarısı için Anandi‘ye para verir. Sughna mutfakta Pratap‘la ilgili hayaller kuruyor.

Anandi onu çağırır. Bütün çocuklar Bairon ​​ve Sumitra’nın odasına gelir. Jagdiş onlara, müjdeyi söylemek için Anandi’nin ailesini aramaya gittiğini söyler. Jagdiş gururla ailesine, Anandi’nin ebeveynlerine endişelenmemelerini ve her şeyle ilgileneceğini söylediğini anlatır. Bairon ​​ve Sumitra buna gülüşürler. Bairon Anandi’ye ne hediye istediğini sorar. Anandi bir şeye ihtiyacı olmadığını söyler.

Herkes Anandi‘ye bir şey istesin diye ısrar eder. Anandi tereddütle Bairon’a, eğitimine devam etmek istediğini söyler. Bairon ​​ne söyleyeceğini bilemez. Sonunda Anandi’ye bunun için Dadisa’yı ikna etmesi gerektiğinden, biraz zaman alabileceğini söyler. Anandi Bairon‘a, gözünün önünde Dadisa’yı, onun için ikna etmesini söyler. Bairon ​​üzgün. Yemek masasında herkes Sughna’nın nikâh düzenlemelerini konuşuyor.

Bairon ​​çekinerek Dadisa’ya, Anandi’nin eğitime devam etmek istediğini anlatır. Jagdiş bile Dadisa’dan izin vermesini ister. Dadisa eğer benim biricik torunum bunu istiyorsa, o zaman öyle olsun der. Daha sonra Anandi’yi çağırır ve sevinçli görünerek onu 500 rupiyle ödüllendirir.

İkimizin Yerine 3 Ekim Özeti Devam Ediyor

Daha sonra Jagdiş’e bakar ve Anandi’ye 500 rupi daha verir. Dadisa’nın izin verdiği için herkes çok mutludur. Jagdiş Dadisa‘nın arkasından koşar ve benimde ödülümü ver diye hatırlatır. Dadisa ona 500 rupi verir. Jagdiş üzülür ama Anandi’nin sahip olduğu 1000 rupiyi düşünerek bir şey çaktırmaz. Jagdiş Dadisa’ya gider ve bana neden Anandi’den daha az para verdin diye sorar. Dadisa ben seni rütbene göre ödüllendirdim der.

Anandi kadar iyi karne getirmediğin için sana daha az para verdim der. Dadisa Jagdiş‘in zihnini zehirler ve Anandi senden daha zeki, her yıl senden önde olacak ve herkes onu övecek der. Ve tüm bunların sonucunda Anandi sana saygısızlık edecek.

Ayrıca Jagdiş‘e, Anandi‘yi kendisi çalıştırdığı için, hep ondan sonra ikinci olmaya alışmasını söyler. Jagdiş çok üzgün. Dadisa ona 500 rupi verir ve onu asla üzgün göremeyeceğini, onun için herkesten önemli olduğunu söyler. Jagdiş odasına gider ve Dadisa’nın dediklerini düşünür. Anandi’yi öven herkesi hatırlar. Kendi arkadaşlarının, Anandi okuyup işe gidecek ve sen ev işlerini yapmak zorunda kalacaksın dediklerini hatırlar. 

Sughna, Pratap’a mektup yazıyor. Anandi oraya gelir ve mektubu okumak ister. Sughna, Anandi onu rahatsız etmesin diye gidip oyuncak bebeğinin düğününe hazırlanmasını söyler. Jagdiş odaya gelir ve Anandi’yi ders kitaplarından biriyle görür. Anandi, artık Dadisa’nın izin verdiği için kitabı gece okumaya aldığını söyler. Jagdiş kitabı alır ve yerine koyar. Bu odada dikkatimi dağıtıyorsun diye çıkışır.

İkimizin Yerine 3 Ekim Özetinde Gehna onun için süt getirir. Jagdiş Gehna‘ya dürüst olmasını söyler ve gerçekten Anandi ileride bana saygısızlık mı yapacak diye sorar. Gehna, Jagdiş‘in neden böyle düşündüğü hakkında şaşkına döner. Gehna, aksine eğer kadın eğitimli olursa ileride aileye daha yararlı olur diye Jagdiş‘i ikna etmeye çalışır. Bir eşin eğitimli olduğunda, evlerini daha iyi yönetebileceğini gösteren bazı örnekler vermeye çalışır.

Jagdiş biraz ikna olmuş gibi görünür. Ertesi sabah Dadisa, Sumitra’ya köydeki her eve gitmesini ve Sughna’nın nikâhı için tatlılar dağıtmasını tembihler. Sumitra’dan Anandi’yi de götürmesini ve pazardan ona elbiseler almasını ister. Jagdiş oraya koşarak gelir ve Sumitra’ya beni de götür der. Sumitra çok fazla işi olduğunu söyleyerek kabul etmez. Ayrıca Anandi sınıfı geçtiği için onu pazara götürüp elbise almak zorundayız der.

Jagdiş Sumitra’ya, kendisinin de kıyafet almak istediğini söyler. Bütün bunları izleyen Dadisa, Jagdiş‘e boş ver onları, sen Bairon‘la pazara gidersin der. Anandi, Jagdiş için de kıyafet seçip almayı teklif eder. Jagdiş sinirlenir ve bir şeye ihtiyacı olmadığını söyleyip gider. Jagdiş Bairon‘a gider ve beni de pazara götür der. Bairon ona çok meşgul olduğunu söyler. Bairon Jagdiş‘i ofise götürmeyi teklif eder ama Jagdiş çok sinirli, hiçbir yere gitmiyorum diyerek oradan gider. Dadisa bunu görmekten mutludur.

Bago Anandi hakkında çok endişeli ve onu ziyaret etmek ister. Bazı köylüler onlara gelir ve Kazan‘a, herkesin Anandi’nin evlendikten sonra okuduğunu konuştuklarını söyler. Kazan bununla ilgili Anandi’nin kocasının ailesini över ve bunu onlara sorun der. Anandi’nin ailesi onu ziyarete gelir.

Bairon ​​ve Sumitra onlara, Anandi’nin okuldaki başarısından sevinerek bahsederler. Anandi’nin annesi Bago, kızlarının okumasına izin verdiği için Dadisa’ya ve ailesine teşekkürlerini sunar. Dadisa’nın cevabı yine serttir.

İkimizin Yerine 26. Bölüm Özeti 3 Ekim Dadisa Jagdişin Beynini Yıkar 2019

İkimizin Yerine 26. Bölüm Özeti 3 Ekim Dadisa Jagdişin Beynini Yıkar 2019

Related news

 • Yarma Çorbası Tarifi
 • Kendi ellerimizle tuğladan mangal yapıyoruz
 • Apple, iPhoneu istihbarat servislerinden korumayı başardı
 • Tırnak Sararması Nasıl Beyazlatılır: Sararmış Tırnaklara Çözüm
 • 2019 EN YENİ ÖRME TEKNİĞİ İLE PATİK YAPILIŞI

 • İkimizin Yerine 26. Bölüm Özeti 3 Ekim Dadisa Jagdişin Beynini Yıkar 36

  İkimizin Yerine 26. Bölüm Özeti 3 Ekim Dadisa Jagdişin Beynini Yıkar


  İkimizin Yerine 26. Bölüm Özeti 3 Ekim Dadisa Jagdişin Beynini Yıkar 26

  İkimizin Yerine 26. Bölüm Özeti 3 Ekim Dadisa Jagdişin Beynini Yıkar 75

  İkimizin Yerine 26. Bölüm Özeti 3 Ekim Dadisa Jagdişin Beynini Yıkar 82

  İkimizin Yerine 26. Bölüm Özeti 3 Ekim Dadisa Jagdişin Beynini Yıkar 15

  İkimizin Yerine 26. Bölüm Özeti 3 Ekim Dadisa Jagdişin Beynini Yıkar 40

  İkimizin Yerine 26. Bölüm Özeti 3 Ekim Dadisa Jagdişin Beynini Yıkar 40

  İkimizin Yerine 26. Bölüm Özeti 3 Ekim Dadisa Jagdişin Beynini Yıkar 23

  İkimizin Yerine 26. Bölüm Özeti 3 Ekim Dadisa Jagdişin Beynini Yıkar 68

  İkimizin Yerine 26. Bölüm Özeti 3 Ekim Dadisa Jagdişin Beynini Yıkar 50

  İkimizin Yerine 26. Bölüm Özeti 3 Ekim Dadisa Jagdişin Beynini Yıkar 70

  İkimizin Yerine 26. Bölüm Özeti 3 Ekim Dadisa Jagdişin Beynini Yıkar 18