Çiçeklerin kadın mutluluğu nu nasıl büyüteceğini öğreniyoruz. Evde onlar için bakım 2019

Çiçeklerin kadın mutluluğu nu nasıl büyüteceğini öğreniyoruz. Evde onlar için bakım 2019
21.09.2019

Çiçeklerin kadın mutluluğu nu nasıl büyüteceğini öğreniyoruz. Evde onlar için bakım 76

Çiçeklerin "kadın mutluluğu" nu nasıl büyüteceğini öğreniyoruz. Evde onlar için bakım

"Kadın mutluluğu" denilen çiçekler, oldukça iddiasız ev bitkileridir. Vahşi doğada, tropik bölgelerde yetişirler - Polinezya, Venezüella, Kolombiya ve Brezilya'nın nemli ormanlarında.çiçekler kadın mutluluk bakımıBu herdem yeşiller için başka bir bilimsel isimSpathiphyllum - aile Yılanyastığıgiller ait uzun ömürlü. Sen lanceolate bırakır büyük, derin yeşil veya koyu zümrüt bunları tanıyabilir. Spathiphyllum Evde olmayan kaynaklanıyor ve bunlar tarafından çerçeveli kulakları, benzeyen, güzel beyaz çiçekler çiçek "peçe". Bu yazıda nasıl ev yetiştirilen çiçekler tartışacağız "kadın mutluluğu." Onların bakımı gerçekten hiç de karmaşık değil. Önemli olan - tarım birkaç kuralları takip ve doğal yakın en uygun koşulları yaratmak için.

Çiçekler "kadın mutluluk": ekimi bakım ve sıcaklık özellikleri

ev çiçekleri kadın mutlulukSpathiphyllum tropikal bir bitkidir.nemli, ılık ve ılıman bir iklimi tercih ediyor. Bu nedenle, büyüme ve gelişme için, 18 ° C - 24 ° C arasında konforlu bir oda sıcaklığını korumak gereklidir. Kış aylarında, sıcaklıkta 16 ° C'ye kadar hafif bir düşüş mümkündür. Soğuk ve taslaklar, bitkinin sağlığını ciddi biçimde zayıflatabilir ve hatta yok edebilir. Odadaki sıcaklık sürekli olarak 15 ° C'nin altına düşerse, “kadın mutluluğu” hastalanabilir, büyümeyi durdurur ve sonunda ölür. Spathiphyllum taslaklardan korkar, bu nedenle oda havalandırıldığında serin hava jetlerine maruz bırakmak istenmez. İlkbahar ve yaz aylarında balkon veya terasta bir bitki potu almanız da önerilmez. Bu bitkiden daha güçlü ve sağlıklı olmayacak, ama gerçekten de olabilir.

Ev çiçekleri "kadın mutluluk": nem bakımı ve bakımı

Spathiphyllum sadece sıcaklık değil, aynı zamanda yüksek severnem (% 60 veya daha fazla). Nedenle birçok yönden üst düzeyde tutmak için tavsiye edilir. İlk olarak, bir ev nemlendirici satın almak ve yetiştirilen bir yerde kullanmak arzu edilir "kadın mutluluk." İkinci olarak, bitkinin yaprakları düzenli sıcak, ılık ve her zaman savunulan bir su sprey püskürtülmelidir. Eğer kullandığınız su uygun olmadığını biliyoruz nedeniyle yeterince sert olması - Eğer lekeler Spathiphyllum bırakır kalır fark ederiz. Periyodik olarak bitkinin yaprakları toz ve kir bunları temizlemek için nemli bir bez ile temizlenir. sıcaklık ve neme ek olarak, takip etmek ve odadaki aydınlatma için gereklidir. Spathiphyllum o ışık özleyeceğim durumunda muhteşem açarlar. Bu nedenle, bir pencere pervazına ya da güney pencereye yakın bir yere, seçim için arzu edilir nerede yumuşak ve dağınık bir ışık çok. Öte yandan, sanki, çiçek ışığı sevmediğini, Öğlen güneşinin kavurucu ışınlarından korunmalıdır. Aksi halde, bitkinin yaprakları yanabilir. yani sıcak sıcaklıkları ve yüksek nem muhafaza - Yani, çiçeklerin bakımı, "bir kadının mutluluğu" onların büyüme için elverişli koşullar yaratmak. Elbette, Spathiphyllum'un ve kısmi gölge uyum, ama iyi aydınlatılmış bir alanda rahatça büyümek - ışık unutma.

Çiçekler "kadın mutluluk". Evde onlar için bakım

çiçek bakımı kadın mutlulukBitkinin muhteşem ve uzun çiçek açması,Doğru sulama modunu ayarlamanız gerekir. Spathiphyllum suyu çok sever, bu yüzden topraktaki komanın tencerede kurumasına izin vermeyin. Genel olarak, çiçek sulama bol ve düzenli olmalıdır. Alt tabakayı nemlendirmek için sadece dengesiz, yumuşak ve soğuk olmayan su kullanmanız gerekir. Bitkinin yapraklarının düştüğünü, sarıya döntüğünü ve düşmeye başladığını fark ederseniz - bu, çiçeğin ciddi bir sıvı açığını yaşadığı anlamına gelir. Öte yandan, bitkinin fazla doldurma, aksi takdirde kökleri çürümüş olabilir. Fazla nemin, yaprakların karalanması ile aynı işaret tarafından belirlenebilir. Sulama arasında, dünyanın üst tabakası kuruyabilmelidir. Kış aylarında, bitki yaz mevsiminden daha az nemlendirilecektir. Her yıl, ilkbaharda, bitki iyi bir alt tabaka ile yeni bir tencereye nakledilir. Tankın dibinde drenaj (çakıl, genişletilmiş kil) yerleştirilmelidir. Gerekirse, transplantasyon sırasında, aşırı büyümüş çalı kısımlara bölünebilir ve yeni kaplar ile ekilebilir.

Çiçeklerin kadın mutluluğu nu nasıl büyüteceğini öğreniyoruz. Evde onlar için bakım 2019

Çiçeklerin kadın mutluluğu nu nasıl büyüteceğini öğreniyoruz. Evde onlar için bakım 2019

Related news

 • Lipaz nedir
 • Krepli Balık Bohçası Tarifi
 • Yeme kriziyle nasıl başa çıkılır
 • Samimi bir yerde saç: nasıl kaldırılır
 • Kertenkele 38. Bölüm Fragmanı izle

 • Çiçeklerin kadın mutluluğu nu nasıl büyüteceğini öğreniyoruz. Evde onlar için bakım 69

  Çiçeklerin kadın mutluluğu nu nasıl büyüteceğini öğreniyoruz. Evde onlar için bakım


  Çiçeklerin kadın mutluluğu nu nasıl büyüteceğini öğreniyoruz. Evde onlar için bakım 74

  Çiçeklerin kadın mutluluğu nu nasıl büyüteceğini öğreniyoruz. Evde onlar için bakım 12

  Çiçeklerin kadın mutluluğu nu nasıl büyüteceğini öğreniyoruz. Evde onlar için bakım 72

  Çiçeklerin kadın mutluluğu nu nasıl büyüteceğini öğreniyoruz. Evde onlar için bakım 57

  Çiçeklerin kadın mutluluğu nu nasıl büyüteceğini öğreniyoruz. Evde onlar için bakım 13

  Çiçeklerin kadın mutluluğu nu nasıl büyüteceğini öğreniyoruz. Evde onlar için bakım 17

  Çiçeklerin kadın mutluluğu nu nasıl büyüteceğini öğreniyoruz. Evde onlar için bakım 52

  Çiçeklerin kadın mutluluğu nu nasıl büyüteceğini öğreniyoruz. Evde onlar için bakım 90

  Çiçeklerin kadın mutluluğu nu nasıl büyüteceğini öğreniyoruz. Evde onlar için bakım 7

  Çiçeklerin kadın mutluluğu nu nasıl büyüteceğini öğreniyoruz. Evde onlar için bakım 26

  Çiçeklerin kadın mutluluğu nu nasıl büyüteceğini öğreniyoruz. Evde onlar için bakım 15

  Çiçeklerin kadın mutluluğu nu nasıl büyüteceğini öğreniyoruz. Evde onlar için bakım 81

  Çiçeklerin kadın mutluluğu nu nasıl büyüteceğini öğreniyoruz. Evde onlar için bakım 7

  Çiçeklerin kadın mutluluğu nu nasıl büyüteceğini öğreniyoruz. Evde onlar için bakım 43