Her yaştan sevgi itaatkar: kanatlı ifade yazarı, eser 2019

Her yaştan sevgi itaatkar: kanatlı ifade yazarı, eser 2019
22.07.2019

Her yaştan sevgi itaatkar: kanatlı ifade yazarı, eser 18

"Her yaştan sevgi itaatkar": kanatlı ifade yazarı, eser

"Her yaştan aşk itaatkârdır" ... Bu çizgilerin yazarı herkes tarafından bilinir. Alexander Sergeevich Puşkin bir sunum gerektirmez. Roman "Eugene Onegin", eşsiz bir yaratıcı kadere sahip bir eserdir.

"Eugene Onegin" çalışmasının yaratılış tarihi

1823 Mayıs'tan 1830’a kadar,Bu yedi yıldan fazla. Ancak, bu yazıdaki çalışma, yazar tarafından 1833'te son basım gerçekleşene kadar durdurulmadı. 1837'de çalışmanın son yazarının versiyonu yayınlandı. Alexander Sergeevich'in, bu kadar uzun bir yaratılış tarihine sahip olacak başka bir eseri yok. Puşkin'in romanı "Eugene Onegin" hiçbir şekilde yazar tarafından "tek seferde" yazılmamış, ancak hayatın farklı zamanlarında oluşmuştur. Yaratıcılığın dört dönemi Alexander Sergeevich, bu eseri - güney sürgününden Boldin Sonbahar (1830) olarak bilinen zamana kadar - kapsar.

Puşkin'in roman eugeny onegin

1825'ten 1832'ye kadar olan tüm bölümler yayınlandıbağımsız bölümler ve romanın tamamlanmasından önce bile edebi yaşamda büyük olaylar oldu. Eğer Puşkin'in çalışmasının bölünmesini ve parçalanmasını dikkate alırsanız, belki de onun için bu çalışmanın bir defter, bir albüm gibi bir şey olduğu tartışılabilir. Alexander Sergeyevich bazen romanının başındaki "defterlerini" çağırır. Kayıtlar yedi yıldan fazla "soğuk algınlığı gözlemleri" ve "kalp notaları" ile dolduruldu.

Puşkin'in çalışmalarında "Her yaştan sevginin itaatkarlığı" nın rolü

Sekizinci bölümde, Puşkin yeni bir aşamayı anlatıyor.Bu Onegin kendi ruhani gelişimini yaşadı. Petersburg'da Tatyana ile tanıştıktan sonra çok değişti. İçinde önceki rasyonel ve soğuk adamdan hiçbir şey kalmadı. Bu ateşli sevgili, Lensky'yi anımsatan aşk nesnesi dışında hiçbir şey fark etmedi. Hayatında ilk defa Onegin, bir aşk dramasına dönüşen gerçek bir his yaşadı. Şimdi Tatiana, gecikmiş aşk için kahramanı cevaplayamaz. "Love her yaş için", sekizinci bölümden yazarın kalkış kaçınılmazdır Puşkin'in Onegin psikolojik durumuna, drama sevgisi, açıklama bir türüdür.

Sekizinci bölümde kahramanın iç dünyası

her yaştan sevgiyi yazarlara itaatkârdır

Karakterin karakterizasyonunda ön plandaönce, duygu ve akıl arasında bir ilişki vardır. Şimdi akıl yendi. Eugene, sesini dinlemeden aşık oldu. Yazar, Onegin'in neredeyse çıldırdığı ya da şair olmadığının ironisiyle dikkat çekiyor. Sekizinci bölümde, sonunda mutluluğa ve sevgiye inanan bu karakterin ruhsal gelişiminin sonuçlarını bulamıyoruz. İstenilen hedefe ulaşılmadı Onegin, hala içinde zihin ve duygu arasında bir uyum yoktur. Onun karakteri, bitmemiş, açık, yazarın, Onegin'in değerlerini büyük ölçüde değiştirebileceğini, eyleme geçmek için harekete geçtiğini vurgulayarak, işten ayrılır.

Nihilizm gelen Onegin sevgiye geliyor

her yaştan aşk itaatkar şiirler

Yazarın arkadaşlığa nasıl yansıdığı ilginç veinzivaya aşık olmak "Her yaştan aşk itaatkârdır." Bu ayetler arkadaşlar ve sevgili arasındaki ilişkiye ayrılmıştır. İnsanlar arasındaki bu tür ilişkilerden ikisi, kişinin test edildiği eşeklerdir. İç zenginliklerini ya da tam tersini açıklarlar.

Bildiğiniz gibi arkadaşlık testi ana karakter değildir.Dayanamadım. Bu olaydaki trajedinin sebebi kendini hissetme kabiliyetiydi. Yazar, mantıksız olarak Onegin'in ruhsal durumuna dair yorumda bulunmadan akıl yürütmez, "bir canavar gibi bükülmek yerine" hissini keşfedebileceğini belirtir. Bu bölümde Onegin kendini kendi arkadaşı olduğu gibi kendi arkadaşı Lensky'nin kalbine sesini gösterdi.

Işıkların yanlış değerlerinden Evgeny kapalı,onların sahte parıltısını yakmıştı, fakat ne kırsalda ne de Petersburg'da kendileri için gerçek insani değerleri keşfettiler. Alexander Sergeevich, bir insanın hareketinin anlaşılır ve basit, görünürdeki bariz gerçeklere ne kadar zor olduğunu gösterdi. Yazar, bir kişinin geçmesi için hangi testlerin gerekli olduğunu göstererek, kalbin ve aklın dostluğun ve sevginin önemini ve anlamını anlayabileceğini gösterir. Önyargılar ve sınıf sınırlamaları sadece sahte inkar yoluyla eğlence ve eğitim, bir hayat telkin değil, aynı zamanda hayat rasyonel nihilizm Onegin gerçek değerleri sevginin yüksek duyguların dünyasının keşfine geliyor.

Onegin hattının yanlış yorumu

Sadece İskender'in hayatının tarihi şaşırtıcı değilSergeevich, eseri, örneğin, Puşkin'in romanı "Eugene Onegin" gibi tek bir çalışma. Bu büyük şairin şiirinin bir satırı bile bazen kendi hayatını yaşıyor. Alexander Sergeevitch'in yazımsal baskısı, "Her yaştan aşk itaatkârdır," bugün çok sık alıntılanmıştır. Çoğunlukla, Puşkin'in düşüncesinin derinliklerine değil, onun korkaklığının gerekçesine bakarak, insan bilinci bu çizgiyi bağlam dışı tutar ve onu bir argüman olarak yönlendirir. Başkalarını şair çözdüyse, o zaman aşık olabileceğinizi iddia etmeye ve ikna etmeye başlarız.

Yetişkinlikte aşk

her yaştan aşk Pushkin'e itaatkârdır

Bugün çok yaygın olan bu fikiransiklopedik yayınlarda bile, bu ifadenin, halihazırda yaşlılık çağındaki insanlar arasındaki duyguların tezahürlerini açıklamak (meşrulaştırmak) için kullanıldığı konusunda bir açıklama vardır. Bununla birlikte, stanza'nın "Her yaştan sevginin itaatkâr olduğu" ilk satırı (sonraki ayetler bunu teyit eder) gerçekten de her yaşta taşınacak bir izin değildir. Tam aksine, bu bir yazarın uyarısıdır. Bir sonraki ayet yanlışlıkla "ama" birliği ile başlamaz: "Ama genç, bakire kalpler ...", Puşkin yazıyor, onun dürtüleri faydalı, ama yıllar içinde çok üzücü olabilirler.

Aşk, gerçekten, sollamak ve olgunlaşabilirama yakınlaşan birçok insanın sonuçları felaket olacaktır. Tabii ki, bu, bilge Alexander Sergeyevich'in olgun insanların aşık olmasını yasakladığı anlamına gelmez. Ancak, Puşkin'in ideal, Tatyana, evlilikten sonra, bu duyguya izin vermedi.

Neden ilgilendiğimiz çizgi çoğu kez yanlış yorumlanıyor?

eugene onegin'den alıntı

Araştırmacılar niçin "Tüm sevgiyi" açıklıyorYaşları "hangi yazar -. Puşkin, genellikle yanlış yorumlanır ve neden o denilen yaygın opera getirdi kadar popüler şöhret oldu" Eugene Onegin "Constantine Shilovsky onun için libretto yazarı, o metni, hangi ilk sonra değişti .. hemen üçte ardından satır: "yararlı Onun dürtüler" Shilovsky olan sevgisi kullanışlı hale hem 'gri bir kafa ile asker' e Teşekkür gençlerin ışığı ve testere zorlukla gelmiştir ki o anlam değişti 'Eugene Onegin' Bu pasajı değişmiş .. Bugün bizi ilgilendiren çizgi çoğu kez yanlış yorumlanır.

"Gremin" isminin tarihi

gremin evgeny onegin

Uyarlamada tek durum bu değildir.işin içeriği değişiyor. Operalar ve prodüksiyonlar genellikle sanatsal metne katkıda bulunurlar. Mesela kahramanların isimleri değişiyor, yenileri ortaya çıkıyor.

Roman "Eugene Onegin", kocasının adını belirtmezTatiana Larina. Puşkin'in 1812'de bir general olduğu söylenir. Ancak, Tchaikovski'nin aynı adı taşıyan operasında Gremin soyadı var. Bu nedenle "Eugene Onegin" yazarın orijinaline dayanarak çalışmak daha iyidir. Yanlış yorumlamalardan ve olgusal hatalardan kaçınmanın tek yolu budur.

Her yaştan sevgi itaatkar: kanatlı ifade yazarı, eser 2019

Her yaştan sevgi itaatkar: kanatlı ifade yazarı, eser 2019

Related news

 • Çilekli Kek Yapılışı Videosu
 • Saten nasıl ütülenir
 • 2019 New York Moda Haftası
 • Ege Denizinde Türk gemisinden Yunan gemisine kasıtlı temas
 • Gribi ölümcül hale getiren yanlışlardan uzak durun

 • Her yaştan sevgi itaatkar: kanatlı ifade yazarı, eser 65

  Her yaştan sevgi itaatkar: kanatlı ifade yazarı, eser


  Her yaştan sevgi itaatkar: kanatlı ifade yazarı, eser 51

  Her yaştan sevgi itaatkar: kanatlı ifade yazarı, eser 54

  Her yaştan sevgi itaatkar: kanatlı ifade yazarı, eser 44

  Her yaştan sevgi itaatkar: kanatlı ifade yazarı, eser 19

  Her yaştan sevgi itaatkar: kanatlı ifade yazarı, eser 99

  Her yaştan sevgi itaatkar: kanatlı ifade yazarı, eser 51

  Her yaştan sevgi itaatkar: kanatlı ifade yazarı, eser 79

  Her yaştan sevgi itaatkar: kanatlı ifade yazarı, eser 100

  Her yaştan sevgi itaatkar: kanatlı ifade yazarı, eser 34

  Her yaştan sevgi itaatkar: kanatlı ifade yazarı, eser 60

  Her yaştan sevgi itaatkar: kanatlı ifade yazarı, eser 8

  Her yaştan sevgi itaatkar: kanatlı ifade yazarı, eser 96