Her damlası mucize olan akça ağaç şurubu 78 14.02.2019, 09:13

akça ağaç şurubu nedir

Her damlasımucize olan akça ağaç şurubu, ülkemizde Çınar pekmezi olarak biliniyor.

Yurt dışında Maple şurubu olarak bilinen bu şurup yapılması zahmetli bir şifa kaynağıdır.

Özellikle bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesi nedeni ile kanser dahil pek çok hastalığa iyi gelmektedir.

akça ağaç şurubunun faydaları

Şubat, Mart ve Nisan aylarındaAkça ağaçya da İsfendan Çınarı gövdesinden alınır. Sadece 3 ay üretilen şurup, güçlü bir antioksidandır. Doğal tatlandırıcı olan bu şurup, magnezyum, demir, fosfor, potasyum, manganez, çinko, kalsiyum içerir.

Akçaağaç şurubu, erkek üreme sistemine çok etkilidir. Kanı temizler ve toksinlerin atılmasını sağlar. Kasların gelişimini ve kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Dünyada pek çok ünlü kişi, akçaağaç şurubu ile kilo veriyor.

Ağacın gövdesine takılan çeşmelerin hemen altına kovalar bağlanıyor. Kovaya akan bu sıvı zamanla birikiyor. İncelemelere göre %95’i su olan akçaağaç şurubu, toplanıp kazanlarda kaynatılıyor. Böylece şurup oluşmuş oluyor. Aslında kuzey Amerika yerlileri tarafından bulunanakça ağaç şurubunun imalatı %80 Kanada, daha sonra Amerika, Japonya ve güney Kore tarafından imal ediliyor.

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesi, cildin yaşlanmasını geciktirmesi, mide sorunlarına iyi gelmesi akça ağacın bazı özelliklerindendir. Mısır şurubu ya da şeker yerine rahatlıkla kullanılabilen bu şurup aslında doğal şekerdir. Kanser ve kemik erimesine iyi gelmektedir. Yapılan çalışmalarda Alzheimer’ı engellediği düşünülmektedir.

UzmanlarAkça ağaç şurubunun yulaf ezmesi ve yaban mersini ile birlikte tüketilmesinin antioksidan etkisini arttırdığını söylüyorlar. Cilt yapısının düzenlenmesi, serbest radikal hasarının engellenmesi için etkili bir şurup olan akça ağaç, hazımsızlık, gaz ve şişkinlik gibi sorunlarda da etkilidir. İçinde bulunan Çinko nedeni ile, beyaz kan hücreleri artar ve hastalıklara karşı direnç gelişir. İçinde bulunan manganez nedeni ile iltihaplara iyi gelir.

Akça ağaç şurubuile detoks uygulamasının çok faydalı olduğu biliniyor.Akça ağaç detoksureçetesi ise şöyledir ;

2 yemek kaşığı limon suyu, 2 yemek kaşığı akça ağaç şurubu, çay kaşığı ucu kadar kırmızı biber, su. Tüm malzemeler karıştırılır ve su katılır. Gün içinde yaklaşık 10 bardak kadar içilir. Bu detoks yapılırken gıda alınmıyor ve işin ilginç yanı acıkılmadığı da söyleniyor.

Her damlası mucize olan akça ağaç şuruburesim galeriler

Related news

 • İznik Haberleri: Çöpten görünmeyen mozaiğin üzeri temizlendi
 • Pastırmalı Kuru Fasulye Nasıl Yapılır
 • En iyi öpüşme teknikleri
 • Yerli Dizi Haber, Yorum, AraÅtÄrma

 • Her damlası mucize olan akça ağaç şurubu 76

  Her damlası mucize olan akça ağaç şurubu


  Her damlası mucize olan akça ağaç şurubu 76

  Her damlası mucize olan akça ağaç şurubu 96

  Her damlası mucize olan akça ağaç şurubu 85

  Her damlası mucize olan akça ağaç şurubu 85

  Her damlası mucize olan akça ağaç şurubu 37

  Her damlası mucize olan akça ağaç şurubu 92