Hepatik mantar. Tanımı, yararlı özellikleri, pişirme

Hepatik mantar. Tanımı, yararlı özellikleri, pişirme


Hepatik mantar. Tanımı, yararlı özellikleri, pişirme 8 11.03.2019, 00:28

Hepatik mantar. Tanımı, yararlı özellikleri, pişirme

"Sessiz av" ın bir sevgilisi iseniz ve sık sık ormana giderseniz, muhtemelen ağaç gövdelerinde büyüyen mantarlara rastlarsınız.hepatik mantarAralarında yenilebilir bir şey olduğunu biliyor muydunuz? Büyük olasılıkla, hayır, çünkü bu tür mantarlar genellikle baypas ederiz. Görünümleri püskürür ve mantar, bolet ve tereyağı mantar toplamak daha hoş olur! Peki, boşuna, ağaçların gövdelerinde çok lezzetli ve kullanışlı bir örnek alınabilir - karaciğer mantarı. Neden böyle bir isim taşıyor? Evet, çünkü mantar görsel olarak hayvanın karaciğere çok benzer ve kesimde bile "krovit" 'e benziyor. Şimdi tüm yararlı ve tıbbi özelliklerini ayrıntılı olarak ele alacağız ve nasıl pişirileceğini de öğreneceğiz.

Karaciğer mantarı

Genellikle kütükler ve yaprak döken ağaçlarda yetişir.Ağaçlar, çoğunlukla meşe ve kestane ağaçlarında. Sıcak ılıman bir iklimi sever, bu nedenle yalnızca kısa bir soğuk kışın olduğu yerlerde vardır. Mantar şapkası açık kırmızı, koyu turuncu veya kahverengi-bordo olabilir. Bacak çarpık, ifade edilmiyor, çoğunlukla görünür değil. Cilt kaba ve hafif nemli. Mantar, karaciğeri veya dili andırır, uzunluğu 10 ila 30 cm arasında değişir ve kalınlığı 6 cm.Et etli, sulu, ancak aynı zamanda yoğun. Hepatik mantar, C vitamini bakımından zengindir. Buna ek olarak, insan vücudu için gerekli olan proteinler, karbonhidratlar, mineraller, PP ve D vitamini, fosfor ve su içerir. Yiyeceklerde, genç örnekleri kullanmak en iyisidir, çünkü eskileri acı ve oldukça serttir.

Karaciğer mantarı. hazırlıkhepatik mantar yemek

Bildiğiniz gibi, bir karaciğer suyu yenebilir. Bu mantar kızartılır, kaynatılır ve pişirilir. Hatta bazıları ondan da börek yapmayı başarır. Yemek pişirmek için birkaç seçeneğe bakalım.

 • Kızarmış ciğeri. Mantarları iyice yıkayın, soyun. Onları tuzlu suya koyun, kaynatın ve 20-25 dakika daha pişirin. Sonra mantarlar bir kevgir içine atılır ve durulanır. Şimdi parçalar halinde kesiliyor ve sıcak bir tavaya gönderiliyor. Gerekirse, hala tuz ekleyebilirsiniz. Mantarları 20 dakika boyunca kızartın. Karıştırmayı unutma. Sonra ince doğranmış soğan ekleyin ve 10 dakika daha kızartın. İstenirse, mayonez veya ekşi krema koyabilirsiniz. Afiyet olsun!
 • Karaciğerden pirzola. İlk önce, mantarı birkaç saat soğuk suya batırın. Bu fazla asidi gidermek için yapılır. Bu durumda, mantarın ıslatılacağı su periyodik olarak boşaltılmalı ve yenisiyle değiştirilmelidir.hepatik mantar nasıl pişirilirDaha sonra 20-25 dakika kaynatın. Et kıyma makinesinde soğutun ve ezin. Oluşan kıymalara soğan, yumurta, tuz ve karabiber ekleyin. Şimdi pirzolaları oluşturuyoruz, onları unu içine alıyoruz ve hazır olana kadar ısıtılmış bir tavada kızartıyoruz. Afiyet olsun!

Şey, artık hepatikin neye benzediğini biliyorsun.Mantar, nasıl pişirilir ve sahip olduğu yararlı özellikler. Ama diğer ürünlerde olduğu gibi kendi kontraendikasyonlarına sahip olduğunu da belirtmek gerekir. Hepatik mantar, gastrointestinal sistem, karaciğer ve böbrekler ile ilgili sorun yaşayan kişiler tarafından tüketilmemelidir. Ayrıca, beslenme uzmanları bunu okul öncesi çocuklarının diyetinde kullanmayı önermezler.

Hepatik mantar. Tanımı, yararlı özellikleri, pişirme

Hepatik mantar. Tanımı, yararlı özellikleri, pişirme

Related news

 • MTZ-100: tanımı, özellikleri, olasılıkları
 • Çikolatalı Rulo pasta Tarifi
 • Kaç yaşında dalgalı papağan yaşıyor Kuş bilimcilerden gelen cevaplar
 • Salça Neden Köpürür
 • Hasır Örgü Modeli Anlatımı

 • Hepatik mantar. Tanımı, yararlı özellikleri, pişirme 10

  Hepatik mantar. Tanımı, yararlı özellikleri, pişirme


  Hepatik mantar. Tanımı, yararlı özellikleri, pişirme 34

  Hepatik mantar. Tanımı, yararlı özellikleri, pişirme 44

  Hepatik mantar. Tanımı, yararlı özellikleri, pişirme 46

  Hepatik mantar. Tanımı, yararlı özellikleri, pişirme 44

  Hepatik mantar. Tanımı, yararlı özellikleri, pişirme 33

  Hepatik mantar. Tanımı, yararlı özellikleri, pişirme 10

  Hepatik mantar. Tanımı, yararlı özellikleri, pişirme 97

  Hepatik mantar. Tanımı, yararlı özellikleri, pişirme 11

  Hepatik mantar. Tanımı, yararlı özellikleri, pişirme 68

  Hepatik mantar. Tanımı, yararlı özellikleri, pişirme 37

  Hepatik mantar. Tanımı, yararlı özellikleri, pişirme 68

  Hepatik mantar. Tanımı, yararlı özellikleri, pişirme 45

  Hepatik mantar. Tanımı, yararlı özellikleri, pişirme 19