Hemşirelik sürecinde hastanın probleminin belirlenmesi 2019

Hemşirelik sürecinde hastanın probleminin belirlenmesi 2019 Hemşirelik sürecinde hastanın probleminin belirlenmesi

Hemşirelik sürecinde hastanın probleminin belirlenmesi

Hemşirenin çağrı ayrı sağlamaktırSağlığını ya da sağlığını iyileştirmekle ilgili tüm meselelerde olduğu gibi, acısız bir ölümün başlangıcında yardım eden bir kişi. Bir uzmanın faaliyeti, bir kişinin yabancılardan hiçbir yardım almadan başa çıkmasını öğretmek ve kısa sürede bağımsız hale gelebilmesi için ona tam bilgi vermeyi amaçlamalıdır. Hemşirelikte, hemşirelik süreci olarak adlandırılan özel bir teknoloji var. Hastaların karşılaştıkları zorlukları çözerek yaşam kalitelerini arttırmayı amaçlamaktadır. Bugün nasıl tanımlanacağını ve çözüleceğini konuşacağızHemşirelik sürecinde hastanın sorunları.

hasta problemleri

Hemşirelik sürecinin amaçları

Hemşire garanti etmelidirHastanın durumuna göre kabul edilebilir yaşam kalitesi. Hastanın problemi önlenmeli, kolaylaştırılmalı ve en aza indirilmelidir. Bir kişinin travması veya belli bir hastalığı varsa, hemşire ona ve ailesine yeni yaşam koşullarına uyum sağlamasına yardımcı olmalıdır. Hastanın bağımsızlığı ve bağımsızlığı sağlanmalı ve sürdürülmeli, temel ihtiyaçları karşılanmalı veya sessiz bir ölüm sağlanmalıdır.

Hemşirelik sürecinin aşamaları

Kreş süreci adım adım ilerler. İlk aşamada hasta incelenir. Sonra - ayarhasta problemleriHemşirelik tanısı. Bundan sonra, hasta için hemşirelik bakımı planlaması, hastanın zorluklarını çözmek için planların uygulanması ve sonraki düzeltme ile etkililiğin değerlendirilmesi vardır. Bugün hemşirelik sürecinin ikinci aşamasını ele alacağız.

Hemşirelik sürecinde hastanın sorunları

Hemşirelik Tanı

Hastanın zorluklarını belirlemekBireysel bakım planı geliştirilmekte, böylece hasta ve ailesi sağlık sorunları nedeniyle ortaya çıkan değişimlere uyum sağlayabilmektedir. Hemşire ilk olarak hastanın ihtiyaçlarını karşılayamaz, ki bu da kendini tatmin edemez, ki bu da zorlukların oluşmasına yol açar. Hemşire hastanın durumunun bir hemşirelik teşhisi yürütmektedir. Bu hastanın sorunlarını açıklar. Burada, hastanın tepkisinin ve durumunun yanıtının şeklini tanımlayan ve bu reaksiyonun nedenini belirten bir tıbbi yargı oluşumu vardır. Bu durumda, hastalığın türüne, dış ortamdaki değişikliklere, tıbbi prosedürlere, hastanın yaşam koşullarına ve kişisel koşullarına bağlıdır.

hastanın shigellosis ile ilgili problemleri

Hasta problemlerinin çeşitleri

hemşirelik süreci dikkate alındığında bir hastalık ve onların koşullarına ve hastalıklara hastanın tepkisi değildir. Bu tür reaksiyonlar birçok tipte olabilir:

 1. Fizyolojik. Hastanın vücudunda yer alan süreçlerle karakterizedirler. Bu, örneğin, dışkı tutulması olabilir.
 2. Psikolojik. Bu tür reaksiyonlar hastalığa neden olan anksiyete, ve bunun bilinç eksikliği ve hastalığın şiddetine düşük tahmin kaynaklanır.
 3. Ruhsal tepkiler arzu içinde kendini gösterirYaşamdan ayrılabilir bir hastalık ile ayrılma, hastalık nedeniyle ortaya çıkan aile ile ilgili anlaşmazlıklarda, yaşam değerlerinin seçimi vb. Bu nedenle doğru bir şekilde tanımlamak önemlidirCiddi derecede hasta bir hastaya bakmakta hasta ve yakınlarının sorunları.
 4. Sosyal. Kendilerini ölümcül bir bulaşıcı hastalık varlığında izole etme arzusuyla karakterizedirler.

Bir hemşire her zaman yukarıdaki zorlukların hepsini çözme yeteneğine sahip değildir. Bu nedenle, pratikte psikososyal ve fizyolojik olarak ayrılırlar.

Ciddi derecede hasta bir hastaya bakmakta hasta ve yakınlarının sorunları

Hastanın mevcut ve potansiyel sorunları

tümHastane yatışının ilk saatlerinde hasta ve aile sorunlarıMevcut olanlara bölmek gelenekseldir.Şu anda mevcut ve potansiyel, daha ileri komplikasyonlar şeklinde sunulmuş, iyi planlanmış bir hemşirelik süreci ile önlenebilir. Hemen hemen her zaman hastanın çeşitli zorlukları vardır, bu nedenle hepsi öncelikli ve ikincil olarak ayrılır. Öncelikli sorunlar şunlardır:

 • acil durumlar;
 • hasta için oldukça acı veren sorunlar;
 • komplikasyonlara yol açabilecek sorunlar;
 • Zorluklar, kararın olumlu sonucuna bağlıdır;
 • Hastanın kendi kendine dikkat etme yeteneğini sınırlayanlar.

Hemşirelik tanısı ile almak gerekirTıbbi personel tarafından çözülebilecek ya da ayarlanabilen hastanın tüm zorlukları. Ağırlıklarına göre dağılırlar ve en önemli olanlardan başlayarak çözüme geçerler. Öncelikleri arasında ayarlamaHastanede ilk saatlerde hasta ve akraba problemleriMaslow'un ihtiyaçlar piramidini kullanabilirsiniz. Bu teknik, orta ve orta düzeydeki birincil ihtiyaçları belirlemenizi sağlar.

Hastanın ve hastanedeki akrabaların sorunları

Hemşirelik tanı prensipleri

Analizlerin yararlı ve amaca uygun olması için aşağıdaki ilkelere uyulmalıdır:

 1. Hastanın kendi başına karşılayamayacağı ihtiyaçların belirlenmesi.
 2. Hastalığa neden olan faktörlerin belirlenmesi.
 3. Hastanın güçlü ve zayıf özelliklerinin belirlenmesi, zorlukların gelişmesine veya önlenmesine katkıda bulunur.
 4. Hastanın diğer olasılıklarını, genişlemelerini veya kısıtlamalarını tahmin etmek.

Bir kız kardeş tanısı koymada zorluklar

Hemşire, çözümü güçlerinin ötesine geçmeyen bu zorlukları ifade edebilir. Notasyonun doğruluğunu anlamakhasta problemlerive bir kardeş tanısının doğru formülasyonu, aşağıdakileri kontrol etmeniz önerilir:

 1. Self servis eksikliği ile ilgili bir sorun var mı. Örneğin, hastanın belirli bir pozisyonunda nefes alma zorluğu, self servis eksikliğiyle ilişkilidir. Bir hemşire tarafından ortadan kaldırılabilir.
 2. Tanı hastaya ne kadar açıktır?
 3. Hemşirelik teşhisi, hemşire manevralarını planlamanın temeli olacaktır. Müdahale uzmanı, hastanın belirli bir durumuna neden olan sebebi öğrenirse doğru olacaktır.
 4. Onun tarafından belirlenen zorluk hasta için bir sorun olur mu.
 5. Bir hemşirenin tanısında sadece bir hasta sorunu var mı? Birkaç tanının ayırt edilmesi ve hastanın onu neyin rahatsız ettiğini anlamadığını da hesaba katmak gerekir. Örneğin,hastanın shigellosis ile ilgili problemlerisadece hastalık ile değil, aynı zamanda tedavi ile ilişkili olabilir, hastanede durum, aile ilişkileri vb.

Bir hemşire teşhis göreviHastanın iyi durumunu düzeltmek, mevcut en acı sorunu belirlemek, tanı koymak ve hasta için bakım düzenlemeleri planlamak için hastanın mevcut veya beklenen tüm zorluklarının belirlenmesi.

Hastane yatışının ilk saatlerinde hasta ve aile sorunları

Hemşirelik sürecinin içeriği ikinci aşamada

Hasta evreleme yaparken hemşirenin ana şeyi doğru bir şekilde tanımlamasına yardımcı olmalıdır.hasta problemleri. Tüm tutarsızlıklar tarafından kaybolabilirKız kardeş ve hastalar tarafından soruların tartışılması. Ciddi psikolojik ve duygusal zorluklar varsa, tıbbi çalışan birincil tanıların seçiminden sorumludur. Bir hasta hastaneye yeni girdiğinde veya dengesiz bir duruma sahip olduğunda,Hastanın ve hastanedeki akrabaların sorunlarıhemen belirlenmez, bu sadece sonra yapılırTüm bilgilerin incelenmesi, terimden önce varılan sonuçlar, yanlış tanı ve kötü hemşirelik bakımını kışkırttığı için. Çoğu zaman hastanın problemi kurulamadığı durumlar vardır. Bu durumda, semptomların olağan gözlemi gerçekleştirilir. Diğer durumlarda, hastalığa olumsuz yaşam durumlarından kaynaklanır. Daha sonra hemşire tüm bu koşulları ayrıntılı olarak öğrenir. Bu durumda, olumsuz sonuçların üstesinden gelmek için hastaya mümkün olduğunca yardım etme fırsatı olacaktır.

Hastanede ilk saatlerde hasta ve akraba problemleri

sonuçlar

Hemşirelik sürecinin ikinci aşamasında, hastanın muayenesi sırasında ilk aşamada elde edilen veriler analiz edilir. Burada sağlık personeli, örneğin,farklı dönemlerde hasta ve akraba problemlerive kesin tanıları formüle edinHastanın hem de hemşirenin çözebileceği olumlu bir duruma ulaşmasını engeller. Hastanın zorluğunun sadece hastalık ile değil aynı zamanda tedavi yöntemleri, çevre çevresi, akrabalarla ilişkiler vb. Ile de ilişkili olabileceği akılda tutulmalıdır. Kardeş teşhisleri sadece her gün değil, gün boyunca değişebilir.

Onların farklı olduğu hatırlanmalıdır.doktorların tanıları. Doktor tedaviyi teşhis eder ve reçete eder ve hemşire hastaya uyum sağlayıp hastalıkla yaşayabilmesi için hastaya yardımcı olur. Bir kişinin rahatsızlığı ona çok fazla zorluk çıkarabilir, bu nedenle bir hemşire tanısı belli bir miktar olabilir. Acil bir fiziksel bozukluk yoksa, hastanın yaşamının psikososyal ihtiyaçları tarafından tehlikede olabileceğini unutmamak önemlidir. Teşhise öncelik veren hemşire, hasta yakınlarını dahil etme hakkına sahiptir. Aynı zamanda, sorunların ortaya çıkmasına neden olan nedenleri de göstermeli, aynı zamanda onları ortadan kaldırmak için eylemlerini yönlendirmelidir. Tüm hemşirelik tanıları hemşirelik bakımı planında (NİK) kaydedilir.

Hemşirelik sürecinde hastanın probleminin belirlenmesi 2019

Hemşirelik sürecinde hastanın probleminin belirlenmesi 2019

Related news

 • Köfte Nasıl Saklanır
 • ICQda şifre nasıl değiştirilir
 • Motor Cummins: yaratılış geçmişi, özellikleri, onarımı
 • Mürdüm Eriği Reçeli Tarifi
 • 90’lar Takı Trendleri

 • Hemşirelik sürecinde hastanın probleminin belirlenmesi

  Hemşirelik sürecinde hastanın probleminin belirlenmesi


  Hemşirelik sürecinde hastanın probleminin belirlenmesi

  Hemşirelik sürecinde hastanın probleminin belirlenmesi

  Hemşirelik sürecinde hastanın probleminin belirlenmesi

  Hemşirelik sürecinde hastanın probleminin belirlenmesi

  Hemşirelik sürecinde hastanın probleminin belirlenmesi

  Hemşirelik sürecinde hastanın probleminin belirlenmesi

  Hemşirelik sürecinde hastanın probleminin belirlenmesi

  Hemşirelik sürecinde hastanın probleminin belirlenmesi

  Hemşirelik sürecinde hastanın probleminin belirlenmesi

  Hemşirelik sürecinde hastanın probleminin belirlenmesi

  Hemşirelik sürecinde hastanın probleminin belirlenmesi