Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat

Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat


Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat 38 14.02.2019, 17:56

Hazırlanışı "Betadin" (mumlar): talimat

"Betadin" ilacı bir vajinaliki yüz miligram etkin madde içeren homojen yapı ve koyu kahverengi renklendirme (povidon iyot). Temel maddenin yanı sıra, süpozituvar ayrıca yardımcı bir makrogal-1000 içerir.

Hazırlık "Betadin" (fitiller) kullanım talimatlarının farmakokinetiği aşağıdaki gibi açıklanmaktadır.

İlaçta bulunan iyot hızla emilir(sağlıklı bir tiroid bezi için olumsuz sonuçlar doğurmadan) kandaki seviyesinde artışa neden olan mukoza zarının içinden geçer. Böbrekler tarafından hemen hemen atılır ve yarı ömrü iki gündür.

"Betadin" preparatının farmakodinamiği (fitiller)Talimat bunu açıklar. Bu ilacın bakterisidal etkisi denge reaksiyonu esnasında serbest iyodun serbest bırakılması ile bağlantılıdır. Bakteri hücrelerinin enzimlerini ve proteinlerini inaktive eder ve yok eder, oksidatif reaksiyonlara girer. Bu ilaç, çoğu mikroorganizmayı on beş ila otuz saniyede meydana gelen hasarların çoğuyla bir dakikadan kısa sürede yok edebilir. Tepki, iyodin rengini kaybeder, bu da etkinin etkinliğini gösterir. Hem gram pozitif hem gram negatif bakteriler, protozoonlar, virüsler, mantarlar ve sporların geniş bir yelpazesini tahrip edebilir. Bu fitiller, normal vajinal mikroflora mümkün olan en kısa sürede, aynı zamanda kaşıntı ve yanmanın kaybolmasına yardımcı olur.

"Betadin" uyuşturucu kullanım endikasyonları(Mumlar) kullanım el kitabı vermektedir aşağıdaki gibidir: akut ve kronik colpitis, spesifik olmayan ve karışık enfeksiyonlar, fungal enfeksiyonlar, jenital herpes, vb.

İlaç, ameliyat öncesinde ve sonrasında vajinanın tedavisinde, teşhis ve obstetrik işlemlerde kullanılır.

Bu hazırlık için,Uygulama aşağıdaki dozları ve uygulama yöntemini sağlar. "Betadin" (vajinal fitiller) ilacı mümkün olduğu kadar derinden uygulanır. Bir mumun başlamasından önce, aktif maddenin çözünmesini arttırmak ve lokal tahriş oluşumunu önlemek için su ile nemlendirilmesi önerilir. Akut vajinit tedavisinde ilaç haftada bir günde 1-2 kez, kronik ve subakut vajinit için iki hafta boyunca günde bir kez (gerektiğinde ve daha uzun süre) kullanılmalıdır. Tedavi süresince hijyenik adet pedi kullanılması önerilir. Aylık olarak izin verilen "Betadin" mumlarını uygulayın. Yataklardan önce geceleyin fitiller vajina içine bir derinlikte verilir.

Uyuşturucu "Betadin" için yan etkiler (mumlar)Talimat aşağıdaki isimlendirir. anafilaktik reaksiyonlar - Böyle çok nadiren kızarıklık, kaşıntı, kabarcıklar gibi bazen alerjik semptomlar. Bazen hipertiroidizm de vardır (buna yatkınlıkları olan kişilerde). İlaç hipertiroidizm veya diğer tiroid patolojiler onun bileşenlerine aşırı duyarlılığı yanı sıra acı çeken kişilerde kontrendikedir, Dühring'de HERPETİFORMİS dermatit.

İlaç, toluidin ve gümüş içeren maddelerin yanı sıra hidrojen peroksit ile birlikte kullanıldığında, kaçınılmaz olarak etkinliklerinde karşılıklı bir azalma söz konusudur.

Bu ilaçla tedavi kursları yaparken özel talimatlar

İlacın kullanımı sonuçları etkilerTiroid bezi ile ilgili yaptığı çalışmalar, patolojilerini doğru bir şekilde teşhis etmeyi imkansız kılmaktadır. Lityum preparatlarına paralel olarak uzun süreli kullanımına izin vermek arzu edilmez. Gözlere girmesine izin vermeyin. Bu ilacı, emzirmenin sona ermesine kadar hamileliğin üçüncü ayında kullanamazsınız.

Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat

Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat

Related news

 • Kümes hayvanları. Dalgalı bir papağan çocuğunu bir kızdan nasıl ayırabilirim
 • 23 Nisan Şiirleri
 • Bebeklerde Sünnet Yaşı Kaçtır Bebek Ne Zaman Sünnet Edilmeli Olmalı
 • Le Eco akıllı telefon: modele genel bakış ve özellikler
 • Araba Fiat Albea. yorumlar
 • Popülaritesi Yüksek Takılar

 • Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat 5

  Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat


  Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat 81

  Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat 53

  Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat 84

  Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat 45

  Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat 92

  Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat 49

  Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat 12

  Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat 47

  Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat 10

  Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat 61