Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimatHazırlanışı Betadin (mumlar): talimat

20.05.2019

Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat 72

Hazırlanışı "Betadin" (mumlar): talimat

"Betadin" ilacı bir vajinaliki yüz miligram etkin madde içeren homojen yapı ve koyu kahverengi renklendirme (povidon iyot). Temel maddenin yanı sıra, süpozituvar ayrıca yardımcı bir makrogal-1000 içerir.

Hazırlık "Betadin" (fitiller) kullanım talimatlarının farmakokinetiği aşağıdaki gibi açıklanmaktadır.

İlaçta bulunan iyot hızla emilir(sağlıklı bir tiroid bezi için olumsuz sonuçlar doğurmadan) kandaki seviyesinde artışa neden olan mukoza zarının içinden geçer. Böbrekler tarafından hemen hemen atılır ve yarı ömrü iki gündür.

"Betadin" preparatının farmakodinamiği (fitiller)Talimat bunu açıklar. Bu ilacın bakterisidal etkisi denge reaksiyonu esnasında serbest iyodun serbest bırakılması ile bağlantılıdır. Bakteri hücrelerinin enzimlerini ve proteinlerini inaktive eder ve yok eder, oksidatif reaksiyonlara girer. Bu ilaç, çoğu mikroorganizmayı on beş ila otuz saniyede meydana gelen hasarların çoğuyla bir dakikadan kısa sürede yok edebilir. Tepki, iyodin rengini kaybeder, bu da etkinin etkinliğini gösterir. Hem gram pozitif hem gram negatif bakteriler, protozoonlar, virüsler, mantarlar ve sporların geniş bir yelpazesini tahrip edebilir. Bu fitiller, normal vajinal mikroflora mümkün olan en kısa sürede, aynı zamanda kaşıntı ve yanmanın kaybolmasına yardımcı olur.

"Betadin" uyuşturucu kullanım endikasyonları(Mumlar) kullanım el kitabı vermektedir aşağıdaki gibidir: akut ve kronik colpitis, spesifik olmayan ve karışık enfeksiyonlar, fungal enfeksiyonlar, jenital herpes, vb.

İlaç, ameliyat öncesinde ve sonrasında vajinanın tedavisinde, teşhis ve obstetrik işlemlerde kullanılır.

Bu hazırlık için,Uygulama aşağıdaki dozları ve uygulama yöntemini sağlar. "Betadin" (vajinal fitiller) ilacı mümkün olduğu kadar derinden uygulanır. Bir mumun başlamasından önce, aktif maddenin çözünmesini arttırmak ve lokal tahriş oluşumunu önlemek için su ile nemlendirilmesi önerilir. Akut vajinit tedavisinde ilaç haftada bir günde 1-2 kez, kronik ve subakut vajinit için iki hafta boyunca günde bir kez (gerektiğinde ve daha uzun süre) kullanılmalıdır. Tedavi süresince hijyenik adet pedi kullanılması önerilir. Aylık olarak izin verilen "Betadin" mumlarını uygulayın. Yataklardan önce geceleyin fitiller vajina içine bir derinlikte verilir.

Uyuşturucu "Betadin" için yan etkiler (mumlar)Talimat aşağıdaki isimlendirir. anafilaktik reaksiyonlar - Böyle çok nadiren kızarıklık, kaşıntı, kabarcıklar gibi bazen alerjik semptomlar. Bazen hipertiroidizm de vardır (buna yatkınlıkları olan kişilerde). İlaç hipertiroidizm veya diğer tiroid patolojiler onun bileşenlerine aşırı duyarlılığı yanı sıra acı çeken kişilerde kontrendikedir, Dühring'de HERPETİFORMİS dermatit.

İlaç, toluidin ve gümüş içeren maddelerin yanı sıra hidrojen peroksit ile birlikte kullanıldığında, kaçınılmaz olarak etkinliklerinde karşılıklı bir azalma söz konusudur.

Bu ilaçla tedavi kursları yaparken özel talimatlar

İlacın kullanımı sonuçları etkilerTiroid bezi ile ilgili yaptığı çalışmalar, patolojilerini doğru bir şekilde teşhis etmeyi imkansız kılmaktadır. Lityum preparatlarına paralel olarak uzun süreli kullanımına izin vermek arzu edilmez. Gözlere girmesine izin vermeyin. Bu ilacı, emzirmenin sona ermesine kadar hamileliğin üçüncü ayında kullanamazsınız.

Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimatHazırlanışı Betadin (mumlar): talimat

Related news

 • Canlı bir insan neden ölen kişiyi hayal ediyor Kim sıkıntı çekecek
 • S-400 ve Patriot arasında ne fark var
 • Çocukları Dağdan Biz İndireceksek, Senin Koltuğuna da Biz Oturalım
 • Çok İzlenen Videolar
 • Pedagojik aktivite, pedagojik faaliyetin fonksiyonları: yapı ve özgünlük

 • Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat 98

  Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat


  Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat 69

  Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat 92

  Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat 78

  Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat 13

  Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat 25

  Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat 49

  Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat 80

  Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat 57

  Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat 14

  Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat 87

  Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat 66

  Hazırlanışı Betadin (mumlar): talimat 80