Havuç kürüHavuç kürü
Havuç kürü

havuç kürüHAVUÇ KÜRÜ VE FAYDALARI

Havuç faydaları saymakla bitmeyen bir kış sebzesidir. Peki havuç kür olarak kullanıldığında neye iyi gelir, hangi hastalıkları tedavi edici özelliği vardır hiç merak ettiniz mi? Havuç kürü doğru uygulandığında gerçekten mucize bir şifa kaynağı. Şifalı sebze havuç kürü nelere iyi gelir bir bakalım.Havuç suyu kürü faydaları nelerdiraçıklayalım.

* Gözler için çok faydalıdır,
* Unutkanlığa iyi gelir, hafızayı güçlendirir,
* Cinsel gücü artırır,
* Erken bunama (demans) riskiniz azalır,
* Alzheimer hastalığına karşı koruyucu etkisi vardır,
* Kalp krizi riskini azaltır,
* Deri ve akciğer kanseri için faydalıdır,
* Kronik baş ağrısına karşı da önleyicidir,
* Mide yanmasına iyi gelir.

Havuç deyince ilk aklımıza gelen tavşanlardır. Tavşanların en sevdiği ve en çok yediği sebzedir havuç. Tavşanlar çok hızlı çoğalan hayvanlardır. Bu hayvanların çok hızlı çoğalmalarının arkasındaki etken kendisiyle özdeşleşen bitkidir ve bu da havuçtur.Havuç seks hormonlarını aktive eden bir sebzedir.Tavşanın havucu severek tükettiğini hemen herkes bilir. Ancak, havucun cinsel arzuyu tetikleyen özelliğinin olabileceğini düşünmek kimsenin aklına gelmezdi.

Son birkaç yıldan bu yana yapılan araştırmalar havucun hem düşünme gücünü artırdığını hem de iktidarsızlığa karşı önleyici güç olduğunu ortaya koymaya başlamıştır.Havuç, cinsel dürtüyü de artırma özelliğine sahiptir.
Havuç kürünü aşağıda önerdiğim şekilde uygularsanız, cinsel gücünüzdeki artışı kısa zamanda fark edersiniz. Aynı zamanda unutkanlığa karşı muhteşem bir silah oluşturmaktadır. Unutkanlık şikâyetiniz var ise, taze sıkılmış havuç suyu kürü bu anlamda çok iyi bir yardımcıdır.

Havucun içerdiği falcarinol etkin maddesinin iki önemli etkisi vardır. Tıp dili ile söylemek gerekirse, falcarinol maddesi anti-neoplastik özelliği olan etkin bir maddedir. Bu bakımdanhavuç kansere karşı önleyicidir. İkincisi ise bu etkin maddenin antitümör etki göstermesidir.

Yemeklerinizde veya salatanızda tercihli olarak kullandığıınız havuç bir beslenme şeklidir. Eğer onun tedavi veya önleyici gücünden faydalanmak istiyorsanız, mutlaka kürünü uygulamanız gerekir. Havuç, özellikle deri veakciğer kanserine karşı mükemmel bir önleyicidir.Prostat, pankreas veya meme kanserine karşı bu önleyici gücü yok denecek azdır. Bir bitkinin kansere karşı önleyici gücünden bahsediliyor ise, mutlaka hangi kanser türüne karşı etkili olduğu sorulmalı ve öğrenilmelidir.

Havucun en çok neye yaradığını kime sorarsanız sorun, hemen gözlere iyi geldiği cevabını alırsınız. Havuç bol miktarda A vitamini içerdiğinden dolayıgözler için faydalıdır. Ancak burada bilmemiz gereken nokta A vitamininin yağda çözünen bir vitamin olmasıdır. Havuç suyunu doğrudan içtiğimiz taktirde içerdiği A vitamininden tam anlamıyla istifade edemeyiz.

İçerdiği A vitaminini büyük bir oranda vücudumuza kazandırmak istiyorsak, bu taktirde bir bardak havuç suyunun içerisine iki-üç damla sıvı yağ damlatmamız gerekir. Damlatılan bu sıvı yağ havucun içerdiği A vitamininin çok daha büyük oranda vücudumuz tarafından emilmesini sağlayacaktır.Havuç suyu Taze olarak tüketilmeli

HAVUÇ KÜRÜ HAZIRLANIŞI VE KULLANIMI

Üç ay boyunca her gün, akşam yemeğinden iki saat sonra taze sıkılmış bir bardak havuç suyu içilir. Üç ay tamamlandıktan sonra haftada en fazla 2-3 defa yine akşam yemeklerinden iki saat sonra bir bardak havuç suyu içmeyi alışkanlık haline getirmek gerekir. Havuç suyunu içtikten sonra üzerine başka bir şey tüketmemeye özen gösterilmelidir. Her gün akşam taze olarak hazırlanması ve fazla bekletilmeden tüketilmesi gerekir.

Bu uygulama aynı zamanda akciğer,deri kanserine ve de kalp krizine karşı da bir önleyicidir.Günün kürü ile havucun bütün özelliklerinden istifade ediyorsunuz demektir. Piyasada satılan hazır havuç suları bu amaç için kullanıldığı taktirde başarı oranı yüzde 70 oranında azalabilmektedir. Bu nedenle havuç suyunu kendiniz mutfağınızda taze olarak hazırlarsanız çok daha başarılı sonuç alırsınız.

Havuç Kürünün diğer Faydaları:

Havuç kürü, insan vücudunda bulunan OGG1 (8-OxoGuanine DNA Glycosylase) enzimini aktive etme özelliğine sahiptir. OGG1 enziminin aktivitesinin düşüklüğü, akciğer kanserinin oluşumunda oldukça etkilidir. Akciğer kanserine yakalanmış hastalarda OGG1 enziminin aktivitesinin düşük olduğu gözlenmiştir. Yapılan klinik deneyler OGG1 enziminin aktivitesinin düşük olması durumunda, akciğer kanserine yakalanma riskinin on misli artış gösterdiğini ortaya koymuştur. Taze sıkılmış havuç suyu kürü, OGG1 enziminin aktivitesini yükselterek, bu kanser türüne karşı güçlü bir önleyici özellik göstermektedir. Bu özellik aynı zamanda keçiboynuzu (harnup) küründe de bulunmaktadır.

Mide yanmasına karşı etkilidir.

Havuçta bulunan alpha-phellandrene, cinnamic acid maddeleri güçlü bir laxative özelliğe sahip olduğundan, bağırsak sisteminin sağlıklı çalışmasında oldukça etkilidir. Taze sıkılmış havuç suyu bununla da kalmayıp, bağırsaklarda oluşan ve bağırsak kanserine yol açabilen nitrozamini, nötralize edebilen zararsız hale dönüştüren (antinitrosaminic) etkin maddelere sahiptir. Havuç suyunun önemli bir özelliği yemek borusu ve mide yanmasına karşı olan gücüdür. Eğer mevsiminden dolayı veya herhangi bir nedenle havuç bulunamıyorsa, sadece ve sadece iki yudum olarak içilecek olan soğuk sütün, yemek borusu ve mide yanmasına karşı nasıl etkili olduğunu içtikten 3-4 dakika sonra hissedeceklerdir.

Not: Şeker hastalarının havuç kürüne karşı dikkatli olmaları gerekir. Hekimlerine danışmadan kullanmamalıdırlar.


Havuç kürüHavuç kürü

Related news

 • Kemikli Et Haşlama Sade Yapılışı Videosu
 • Halıdan Yumurta Lekesi Nasıl Çıkar
 • 10 yaş gençleşmeniz mümkün
 • Porselen Fincanlardan Kuş Yemliği Yapımı
 • Dereotlu peynirli mısır unu ekmeği

 • Havuç kürü

  Havuç kürü


  Havuç kürü

  Havuç kürü

  Havuç kürü

  Havuç kürü

  Havuç kürü

  Havuç kürü

  Havuç kürü

  Havuç kürü

  Havuç kürü

  Havuç kürü

  Havuç kürü

  Havuç kürü

  Havuç kürü

  Havuç kürü

  Havuç kürü

  Havuç kürü

  Havuç kürü

  Havuç kürü

  Havuç kürü

  Havuç kürü