Gorchichniki öksürük için - basit ve etkili bir tedavi yöntemi

Gorchichniki öksürük için - basit ve etkili bir tedavi yöntemi


Gorchichniki öksürük için - basit ve etkili bir tedavi yöntemi 19 16.03.2019, 18:43

Gorchichniki öksürük için - basit ve etkili bir tedavi yöntemi

Öksürük, vücudun koruyucu bir reaksiyonudur.Solunum yolu mukozasının tahrişinin bir sonucu olarak ortaya çıkar. Öksürük, kimyasal, mekanik ve termal faktörlerin yanı sıra inflamasyona da neden olabilir. Solunum yolunun tüm parçaları öksürüğün ortaya çıktığı yerdir. Öksürük bölgelerini, irritasyonun öksürüğe neden olduğunu ayırt edin: larinksin mukoza zarı, trakeanın bifurkasyonu, bronşların dallanma yerleri, plevral tabakaların yüzeyi. Öksürük refleksi, serebral korteks tarafından kontrol edilir ve irade çabasıyla sebep olabilir veya geciktirilebilir.

Öksürük akut ve kroniktir. Kronik (kronik bronşit, pnömokonyoz, tüberküloz, akciğer kanseri hastalıklar) - Kısa akut öksürük, kronik ve uzun akut inflamatuar bronkopulmoner hastalıklar (akut bronşit, pnömoni), gelişir. öksürük kuru ve nemli ayırt eder. Kuru öksürük, hastalığın erken döneminde gelişir, bu balgam ortaya çıkması ile ıslak hale gelir.

Öksürüğün tedavisi

Öksürük sadece karmaşık ile kurtulmak olabilirBu semptom eşlik eden altta yatan hastalığın tedavisi. Semptomatik tedavi olarak kuru öksürük ve balgam söktürücü ilaçlar için antitusif ilaçlar kullanılır - ıslak öksürük için.

Dahil olmak üzere fizyoterapi, iyi bir etki sağlarhardal. Öksürdüğünde, hastalığın akut, soğuk olması durumunda hardal sıvaları belirtilir. Hardal sıvalarının kullanımının ana tedavi yöntemi olamayacağı ve tıbbi tedavinin yerini tutamayacağı unutulmamalıdır.

Çoğu hasta hakkında sık sık soru vardırhardalın öksürüğe nereye koyacağı. Vücudun tüm bölgelerine hardal koyabilir miyim, yer ayarı hastalık üzerine sadece bağlıdır. oksipital bölgeye, akut soluk borusu - - boyun, bronşit, pnömoni tabanında ön göğüs - interskapular bölgesinde ve kürek kemikleri altında, benim kalp ağrısı ile - kalp çıkıntının yerine, üst solunum yolu akut enflamasyon, soğuk ve bir baş ağrısı 'de - yaka alan üzerinde ve omurga boyunca - hipertansif krize buzağı, en. sternum (göğüs ön yüzeyi) üstüne koymak ve arka kanatları ve interskapular altında öksürük ile Hardal.

Hardal esnekliği

Öksürükte hardal plaklarını yerleştirmeden önce,Kullanım için uygunluğunu kontrol etmelisiniz. Kullanıma uygun sarı hardal hardalı, hardal ezmesi kağıt plakanın yüzeyine eşit olarak uygulanır, kırılmaz, iyi tutar. Kuru hardal sıvaları belirgin bir kokuya sahip değildir. Ilık su ile ıslandığında hemen karakteristik keskin bir hardal kokusu vardır. Cilde hardal sıva uygularken, sıcak ve hafif yanma hissi verir.

Aksiyon hardal alçı mekanizması karmaşık değildir. Hardal sıvaları ıslandığında, sinir reseptörleri üzerinde tahriş edici etkisi olan uçucu esansiyel yağlar açığa çıkar. Hardalın etkisi altında kılcal damarlar genişler, lokal kan dolaşımı aktif hale gelir, sempatik ve parasempatik sinir sisteminin aktivitesi artar ve organizmanın reaktivitesi artar.

Öksürük üzerine hardal koymak nasıl

Her yaprak hardalını uygulamadan önceılık suya indirgenmesi ve hardal ile kaplı bir tarafı ile vücudun istenen bölgesine tutturulması ve hastanın sırtını bir havlu ve battaniye ile örtmesi için birkaç saniye. Öksürük için hardal plağı koymak için 10-15-20 dakika olmalıdır.

Prosedürü gerçekleştirdikten sonra, ciltHardalın tüm kalıntılarını dikkatlice çıkarın, kurulayın ve hastayı sıcak bir şekilde sarın. Hardal sıvaları cilt tahrişinden sonra,% 5'lik bir potasyum permanganat çözeltisi ile tedavi edilmesi gereken hafif yanıklar mümkündür.

Hardal öksürüğü, cilt hastalıkları, tarihte pulmoner hemoraji, malign neoplazmlar varlığında kontrendikedir.

Gorchichniki öksürük için - basit ve etkili bir tedavi yöntemi

Gorchichniki öksürük için - basit ve etkili bir tedavi yöntemi

Related news

 • Kids Paint – Çocuklar için Eğlenceli Mobil Uygulamalar
 • Çocuk Eğitiminde Anne Babaya 6 Öneri
 • Nurgül Yeşilçay
 • Büyük yaban arısı tehlikesi
 • Bira ile saç bakımı nasıl yapılır
 • Haftalık Dizi Programı 2019-2020-2020

 • Gorchichniki öksürük için - basit ve etkili bir tedavi yöntemi 12

  Gorchichniki öksürük için - basit ve etkili bir tedavi yöntemi


  Gorchichniki öksürük için - basit ve etkili bir tedavi yöntemi 70

  Gorchichniki öksürük için - basit ve etkili bir tedavi yöntemi 89

  Gorchichniki öksürük için - basit ve etkili bir tedavi yöntemi 39

  Gorchichniki öksürük için - basit ve etkili bir tedavi yöntemi 51

  Gorchichniki öksürük için - basit ve etkili bir tedavi yöntemi 14

  Gorchichniki öksürük için - basit ve etkili bir tedavi yöntemi 77

  Gorchichniki öksürük için - basit ve etkili bir tedavi yöntemi 4

  Gorchichniki öksürük için - basit ve etkili bir tedavi yöntemi 62

  Gorchichniki öksürük için - basit ve etkili bir tedavi yöntemi 71

  Gorchichniki öksürük için - basit ve etkili bir tedavi yöntemi 34