Üçgenin ikiyüzölçümü ve özellikleri 2019

Üçgenin ikiyüzölçümü ve özellikleri 2019

Üçgenin ikiyüzölçümü ve özellikleri 40 13.02.2019, 08:06

Üçgenin ikiyüzölçümü ve özellikleri

Çok sayıda öğe arasındaorada ortaokul "geometri" gibi. Geleneksel olarak, bu sistematik bilimin atalarının Yunanlı olduğuna inanılıyor. Bugüne kadar, Yunan geometrisine ilkokul denir, çünkü en basit formları okumaya başlar: düzlemler, düz poligonlar ve üçgenler. İkincisinde, dikkatimizi durduracağız, daha ziyade bu figürün iki kesiminde duracağız. Zaten unutmuş olanlar için, üçgenin ikiyüzlü kısmı, üçgenin açılarından birinin ikiye bölünmüş ve köşeyi zıt tarafta bulunan noktaya bağlayan bir kesittir.

Üçgenin ikişen bölüğü, bazı sorunları çözerken bilmeniz gereken bir takım özelliklere sahiptir:

 • Açı açıortay, köşeye bitişik yanlardan eşit mesafelerde çıkarılan geometrik nokta noktalarıdır.
 • Üçgende ikili nokta tersini böleryanlar açısından bitişik kenarlarla orantılı olan segmentlere kadar uzanır. Örneğin, bir üçgen MKB verilir; buradaki açıyla bakıldığında K, karşı taraftaki MB noktasındaki A noktasına bu açının tepesindeki bir bisectrix gelir. Bu mülk ve üçgenimizi analiz ederek MA / AB = MK / KB var.
 • Bir üçgenin üç açısının bisektörlerinin kesiştiği nokta, aynı üçgende yazılmış bir dairenin merkezidir.
 • Bir dış ve iki iç köşenin bisektörlerinin tabanı, dış hattın bisector'unun üçgenin karşı tarafına paralel olmaması koşuluyla aynı düz çizgidedir.
 • Eğer aynı üçgendeki iki bisectors eşitse, o zaman bu üçgen iki köşeligenir.

Dikkat edilmesi gereken nokta, eğer üç bisector verilirse, bir pusula yardımı ile bile olsa bir üçgen oluşturulması olanaksızdır.

Sorunların çözülmesi çok sıklıkla iki yarı yarıya bölünürÜçgen bilinmiyor, ancak uzunluğunu belirlemek gerekiyor. Böyle bir problemi çözmek için, ikigen yarı yarıya bölünen açı ve bu açıyla bitişik kenarı bilmek gereklidir. Bu durumda, arzulanan uzunluk, yanların katlanmış ürününün ve açının kosinüsünün, açıya bitişik tarafların toplamına yarısına bölünmüş oranı olarak tanımlanır. Örneğin, aynı MKB üçgeni verilir. İki yarıçap K açısından uzanır ve A noktasında MB'nin karşı tarafını geçmektedir. Biz bisectrix'in bıraktığı açıyı belirtiyoruz. Şimdi kelimelerle ifade edilen her şeyi bir formül formunda yazalım: KA = (2 * MK * KB * cos y / 2) / (MK + KB).

Hangi açılardan iseP = 1/2 * (MK + KB + MB): açıortay üçgenin, açıortay uzunluğunu hesaplamak için, biz P harfi ile semiperimeter ve gösterilen çağrı ek bir değişken kullanacağız, bilinmeyen, ancak tüm yanlara bilinir. Daha sonra uzunluğunun açıortay belirlenir Yukarıdaki formülde, bazı değişiklikler yapmak, yani paydaki semiperimeter üçüncü tarafın uzunluğundan çıkartılmaktadır iki kare köşeye bitişik iki uzunlukları ürünü kök ve özellikle semiperimeter ayarlanır. Paydayı değişmeden bırakırız. KA 2 * √ (MK * KB * P * (p-MB)) = / (MK + KB): Formül formda bu olarak görünür.

Sağ açılı bir üçgende bisektör varnormalde olduğu gibi tüm aynı özellikler, ama, zaten bilinen, yeni bir tane var: dik açılı bir üçgenin keskin açıları bisektörleri kavşakta 45 derecelik bir açı oluşturur. Gerekirse, bir üçgenin ve bitişik açıların özelliklerini kullanarak kanıtlamak kolaydır.

Bir izosel üçgeninin bisektörüyle birlikteOrtak birçok özelliği vardır. Ne tür bir üçgen olduğunu hatırlayalım. Böyle bir üçgede, iki taraf eşittir ve tabana bitişik açılar eşittir. Dolayısıyla, bir ikizkenar üçgenin yan taraflarına inen bisektörlerin birbirine eşit olduğu izler. Ek olarak, tabana indirilen bisektör hem bir yükseklik hem de bir medyan.

Üçgenin ikiyüzölçümü ve özellikleri 2019

Üçgenin ikiyüzölçümü ve özellikleri 2019

Related news

 • Cildiniz kışa hazır mı
 • Rengarenk Zincir Lif Modeli Yapımı Videolu Anlatımlı
 • Kırmızı kadifeli cupcake tarifi
 • Börülce Yemeği
 • El İşi Çiçek Modelleri
 • Mutfak Sırları Canlı Yayında

 • Üçgenin ikiyüzölçümü ve özellikleri 84

  Üçgenin ikiyüzölçümü ve özellikleri


  Üçgenin ikiyüzölçümü ve özellikleri 76

  Üçgenin ikiyüzölçümü ve özellikleri 50

  Üçgenin ikiyüzölçümü ve özellikleri 62

  Üçgenin ikiyüzölçümü ve özellikleri 56

  Üçgenin ikiyüzölçümü ve özellikleri 74

  Üçgenin ikiyüzölçümü ve özellikleri 73

  Üçgenin ikiyüzölçümü ve özellikleri 52

  Üçgenin ikiyüzölçümü ve özellikleri 50

  Üçgenin ikiyüzölçümü ve özellikleri 57

  Üçgenin ikiyüzölçümü ve özellikleri 97

  Üçgenin ikiyüzölçümü ve özellikleri 86

  Üçgenin ikiyüzölçümü ve özellikleri 46