GEF İngilizce dersinin analizi: örnek, metodolojik gelişme 2019

GEF İngilizce dersinin analizi: örnek, metodolojik gelişme 2019
17.09.2019

GEF İngilizce dersinin analizi: örnek, metodolojik gelişme 89

GEF İngilizce dersinin analizi: örnek, metodolojik gelişme

İngilizce dersinde açık sınıflar, dersin ayrıntılı bir metodolojik kendi kendine incelenmesini gerektirir. Bu beceri, öğretmenin profesyonel faaliyetinin önemli bir yönüdür.

Öz-değerlendirmenin özellikleri

İngilizce'de GEF dersinin öz-analiziÖğretmenin, oturum sırasında kullanılan yöntemleri ve pedagojik teknikleri göstermek için kullandığı açık bir algoritma vardır.

Yeni federal standartlar altında, bu aşama zorunludur, sertifikasyon sırasında öğretmenin profesyonelliğinin değerlendirmesini etkiler.

Phobos örnekleminde İngilizce dersinin analizi

Analiz şeması

GEF İngilizce dersi analizi nasıl yapılır? Uzmanların doldurması gereken yönlendirme örneği şunları içerir:

 1. Görevlerin formülasyonunun meşruiyetini ve bu dersin amacını, bu akademik disiplinin tematik planlamasındaki önemini ortaya koymak.
 2. Öğrencilerin cevaplarının analizi, üretken ve üretken doğa alıştırmaları, dersin etkinliği.
 3. Yeni bir materyalin sabitlenmesi için soru ve ödev seçiminin uygunluğunun belirlenmesi.
 4. Şartlı konuşma görevleri ile ikame alıştırmaları ve dönüşüm tipi ile üreme aktivitesi arasındaki ilişkinin tanımlanması.
 5. Okul sırasındaki görev sırasını tanımlamak, beceri ve yetenekleri geliştirmek.
 6. Çalışma süresinin tahsisinin amaç ve hedeflerin belirlenmesinde rasyonelliğini ortaya koymak, yeni malzemenin değerlendirilmesi, konuşma aktivitesi için sayısız seçenek.
 7. Genel istihdam mantığının tanımı: dinamizm, maksatlılık, tutarlılık.
 8. Öğretmenin okulun bireysel, kişisel özellikleri.
 9. Yenilikçi pedagojik teknolojilerin çalışmalarında, belirli faaliyet türlerinin uygulanmasının yeterliliğinin analizinde kullanın.
 10. Öğretmenin kişisel özelliklerinin değerlendirilmesi: ifade, yetiştirme, profesyonellik.

İngilizce dersleri farklı yöntemlere göre değerlendirilir. Programın seçimi çeşitli faktörlere bağlıdır: mesleğin türü, sınıf, öğretmenin deneyimi.

İngilizce dersleri aç

Analiz görevleri

İngilizce dersinin analizi arasındaki fark nedirGEF? Aşağıda önerilen örnek, yeni şema ile geleneksel Sovyet okulunda kullanılan klasik biçim arasındaki ana farkı göstermektedir. İkinci jenerasyonun standartları öğretmenin okul çocukları için bireysel eğitim yörüngesini oluşturma yeteneğinin bir değerlendirmesini önermektedir.

İngilizce dersinin analizine neler dahil edilmelidir?GEF dili? Uzmanlar tarafından doldurulacak formun bir örneği, yansımanın bir değerlendirmesini içerir. Bu aşamada, çocuklar eğitim seansı boyunca kendi faaliyetlerini bağımsız olarak değerlendirmeli, derste bağımsız çalışma derecesini tanımlamalıdır.

Analizin görevi, öğretmeni metodolojik hatalara mahkum etmek değil, uzmanlar tarafından belirlenen sorunları ortadan kaldırmaktır.

İngilizce dersinde bir dersin iç gözlemi

Analizin özgüllüğü

İngilizce olan teknolojik harita, her eğitim oturumu için öğretmen tarafından derlenmiştir. Ders türüne bağlı olarak, uzmanlar etkinliğini değerlendirmek için farklı şemalar kullanırlar.

İngilizce dersi nasıl analiz edilirGEF? Öğretmenin profesyonelliğini değerlendirmek için kullanılan bir form örneği kılavuzlarda bulunabilir. Konuşmanın sözcük becerilerin bir ders oluşumunu ziyaret ederken Örneğin, işlevsel ve anlamsal tablolar kullanımını vurgular.

Farklı aşamalardaki sözcük birimleri sayısıders, İngilizce dil yeterlilik düzeyine semantizasyon yöntemlerinin seçim yeterliliği. Uzmanlar, yeni sözcük birimlerinin bir birleşimini daha önce öğrenciler tarafından öğrenilenlerle birlikte analiz eder. Görevleri, öz değerlendirme için öğretmen egzersizlerini kullanmanın yeterliliğini kontrol etmektir.

ingilizce teknolojik harita

Önemli yönleri

GEF'de İngilizce dersinin özetiUzmanlar ekstra dilbilimsel nesnenin tanımlanmasını, işlevsel ve anlamsal tablolarla çalışmayı, öğrencilerin düşüncelerini ifade etmeleri için sözcük ögelerinin kullanılmasını değerlendiriyorlar.

Ingilizce ders planı GEF bir öğretmen tarafından bir tablo şeklinde derlenmiştir.Böylece kendi faaliyetlerinin bir öz-analizini yürütmek uygun olacaktır. Belli bir antrenman oturumuna konan amaç ve hedeflere ek olarak, UUN tarafından oluşturulan öğrencilerin ve öğretmenlerin aktiviteleri ayrıntılı olarak belirtilmiştir.

phos üzerine İngilizce dersinin özeti

Farklı ders türlerinin analizinin özellikleri

İngilizce eğitim oturumlarının analiziDilbilgisel fenomenin sunumu ve gelişimi arasındaki çalışma süresinin dağılımının rasyonalitesinin ayrıntılı bir değerlendirmesini içerir. Öğretmenlik kuramının formülasyonunun netliğini, yeni bir dilbilgisel fenomenin algılanması için okul öncesi hazırlıklarını, konuşma alıştırmalarının performansının doğruluğunu belirlerler.

Konuşma becerilerinin gelişim dersini değerlendirirkenÖğretmenin konuşma alıştırma dizisi ile uyumluluğuna ayrı bir yer verilir. Konuşma alıştırmalarında belirlenen görev aralığı ve ayrıca temel ayarların formülasyonunun kalitesi değerlendirilmektedir.

Okuma öğretmeye ayrılan derste uzmanlar, metin üzerinde çalışma sürecinde okulun karşılaştığı kompozisyon, içerik, dil zorluklarına dikkat ederler.

Psikolojik Boyut

Fizibilite test ek olarakBu dersin farklı aşamalarındaki yöntem ve teknikler, uzmanlar ayrıca psikolojik yönlere de dikkat etmektedir. Öğrencilerin konuşma ve düşünme becerilerini, yaratıcı veya üreme düşüncesinin hakimiyetini analiz eder. Uzmanlar, çocukların yabancı dil öğrenmek için kullandıkları motivasyonu, öğretmenin bu amaçla kullandıkları teknikleri değerlendirirler.

Phos için İngilizce ders planı

Iç gözlem örneği

İngilizce'de GEF dersinin öz-sınavı nasıl öğretilir? Yeni eğitim standartları tarafından kurulan algoritmanın bir örneğini verelim.

 1. 5 sınıf, İngilizce.
 2. Petrova Irina Valentinovna, en yüksek kategori.
 3. Ders Kitabı "Odakta İngilizce": Vaulina Yu. E., Duli D., Podolyako OE, Evans V.
 4. Dersin konusu: "İngilizce konuşulan ülkeler".

Dersin Amaçları:

 • Öğretme: Konuyla ilgili kelime bilgisine giriş, eğitim ve öğretim, sözlü ve yazılı becerilerin kontrolü.
 • Gelişmekte: Her türlü konuşma aktivitesinde beceri ve yeteneklerin geliştirilmesi; bilgiyi sistematize etme ve onun monolog ifadesini formüle etme yeteneği; ülkeler hakkında bilgi genişletmek; Bilişsel etkinlik geliştirmek
 • Eğitimsel görevler: Konuya ilgi oluşumu, vatanseverlik.
 • Bu dersin türü birleştirildi.

Faaliyetlerin ve sonuçların açıklaması

Sınıfın aşamaları tutarlı olup, zamanla dersin içeriğine karşılık gelmektedir. Motivasyon içinÖğrenciler sunumu kullandılar.

Ders GEF şartlarına uygundur, izin verirÖğrencilerin kişisel, düzenleyici, bilişsel, iletişimsel becerilerini oluşturmak. Proje faaliyetinin unsurları, enerji tasarrufu teknolojileri, BİT, farklılaştırılmış bir yaklaşım kullanılmıştır.

Dersin materyali bilimsel açıdan doğru seçilmiştir.görünüş, tamamen okul çocuklarının yaş özelliklerine karşılık gelir. Teori, çocukların yaşam deneyimleri tarafından desteklenir, daha önce çalışılan materyalle bir bağlantı kullanılır.

Tüm hedefler ve hedefler tam olarak uygulanmaktadır, derste her çocuğun kendini gerçekleştirmesi için rahat bir ortam yaratılmıştır.

GEF İngilizce dersinin analizi: örnek, metodolojik gelişme 2019

GEF İngilizce dersinin analizi: örnek, metodolojik gelişme 2019

Related news

 • Ağzı Açık Mantı Tarifi
 • Lahana Sarmasi Tarifi Videosu
 • IZH-43: özellikleri, referansları. Izhevsk Mekanik Fabrikasının av tüfeği
 • Yaz gelmeden kilo verin
 • Cilt Kuruluğunun Nedenleri

 • GEF İngilizce dersinin analizi: örnek, metodolojik gelişme 96

  GEF İngilizce dersinin analizi: örnek, metodolojik gelişme


  GEF İngilizce dersinin analizi: örnek, metodolojik gelişme 20

  GEF İngilizce dersinin analizi: örnek, metodolojik gelişme 24

  GEF İngilizce dersinin analizi: örnek, metodolojik gelişme 76

  GEF İngilizce dersinin analizi: örnek, metodolojik gelişme 91

  GEF İngilizce dersinin analizi: örnek, metodolojik gelişme 26

  GEF İngilizce dersinin analizi: örnek, metodolojik gelişme 3

  GEF İngilizce dersinin analizi: örnek, metodolojik gelişme 18

  GEF İngilizce dersinin analizi: örnek, metodolojik gelişme 14

  GEF İngilizce dersinin analizi: örnek, metodolojik gelişme 59

  GEF İngilizce dersinin analizi: örnek, metodolojik gelişme 26

  GEF İngilizce dersinin analizi: örnek, metodolojik gelişme 71

  GEF İngilizce dersinin analizi: örnek, metodolojik gelişme 48