Geçerlilik süresinin bitiminden dolayı sürücü belgesinin değiştirilmesi 2019

Geçerlilik süresinin bitiminden dolayı sürücü belgesinin değiştirilmesi 2019

Geçerlilik süresinin bitiminden dolayı sürücü belgesinin değiştirilmesi 89 20.01.2019, 11:01

Geçerlilik süresinin bitiminden dolayı sürücü belgesinin değiştirilmesi

Şu anda, sertifikanın geçerlilik süresiÜlkemizdeki sürücü on yaşında. Böyle uzun bir zaman dilimine rağmen, birçokları için eski yerine yeni haklara ihtiyaç duymak aniden ortaya çıkıyor. Bu nedenle sürücüler kesinlikle bir takım sorularım var: "Ehliyetini değiştirmek için ne gerekir?". Tüm soruları raflara koymaya çalıştık, böylece makaleyi okuduktan sonra, hakların yerini alması böyle bir felaket değildi.

Sürücü belgesinin geçerlilik süresi hakkında birkaç kelime

Yukarıda belirtildiği üzere, sertifikanın geçerliliğisürücü on yaşında, sonra geçersiz hale gelir ve değiştirilmesi gerekir. Ancak, bu kuralın istisnaları vardır. Böylece, ülkemizin topraklarında ikamet kişiler geçicidir ve devletin ulusal ehliyet yok, ülkemizde geçici ikamet hakkı için ise işletme ve kayıt belgeleri, genel olarak Rusya'nın hakları vardır, ancak o zaman. Başka bir deyişle, bazı durumlarda, araçların ehliyetleri on yıldan daha az bir süre için verilir.

Sürücü belgesinin geçerlilik süresinin bitimiyle bağlantılı olarak değiştirilmesi: prosedür nerede gerçekleşir?

En basit yol,kayıtlı olduğunuz yere (köy, köy, şehir) tayin edilen trafik polisinin bölümüne gidin. Ofisin adresi (ve telefonun bir parçası olması durumunda) Internet'te ya da Yellow Pages dizininde kolayca bulunabilir. Geçerlilik süresinin bitimiyle bağlantılı olarak sürücü belgesinin değiştirilmesi, federal konunun bulunduğu bölgede (örneğin, Moskova topraklarında veya Leningrad Bölgesi topraklarında) bulunan Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliğinin herhangi bir bölümünde yapılabilir. İkincisi hem resmi olarak kayıtlı olan hem de ikamet yerinde kayıt sahibi olmayan ancak belirli bir şehirde / bölgede yaşayan ve kalıcı olan kişilerle ilgilidir.

Sürücü belgesini değiştirmek için gerekli belgeler

Aşağıdaki liste, düşüncelerinizi toplamanıza ve geçersiz hakların yenileriyle değiştirilmesi için gereken tüm belgelerin bir paketini doğru bir şekilde hazırlamanıza yardımcı olacaktır:

 1. Pasaportunuz veya kimliğinizi belgeleyen başka herhangi bir belge.
 2. Açıklama (elbette sizden).
 3. N 083 / U-89 formundaki tıbbi sertifika.
 4. Kayıt yaptığınızı teyit eden bir belge.
 5. Sürücü belgesi sona erdi.
 6. Fotoğraf boyutunuz 3 x 4 santimetredir ve bir "köşe" vardır (trafik polisi sertifikaların otomatik olarak üretilmesini sağlamıyorsa hariç).
 7. Yeni bir sertifikanın verilmesi için ödediğinizi gösteren bir makbuz.
 8. Eğer geçti ve bir sürüş okulda eğitimini tamamlayan belirten bir belge (bazı sürücüler sürücü kursu sağ ucuna olmadan tek seferde alınan kesinlikle gerekli, değil).

Değiştirme bildirimişoför ehliyeti şu anda ihtiyacınız olan geçerlilik süresinin sona ermesiyle bağlantılı olarak genellikle trafik polis departmanında sağlanan yerleşik modele göre yerinde doldurulur.

Önceden hazırladığınız diğer tüm belgeler, eski hakların yenileriyle değiştirilmesi prosedürünün sizden fazla zaman ve enerji almayacağı anlamına gelir.

Süresi dolmuş haklarla sürmek için yaptırımlar

Sadece bunlar dikkate alınmalıdırTrafik polis memuru tarafından yolda durduruldu bir gecikmiş sertifikası sahipleri. Ama eğer durmazsan, o zaman kimse sana para cezası vermez. Ancak, özellikle cari mevzuat yollarda ihlalleri için kat artar cezası ile sürekli ortamındaki, iyi şanslar oynamak için gerekli değildir.

Artık bunun tüm nüanslarını biliyorsunuz.İşletme, geçerlilik süresinin sona ermesiyle bağlantılı olarak sürücü belgesinin değiştirilmesi için herhangi bir zorluğa neden olmamalıdır. Haklarınızın süresi dolduğunda yakından izlemenizi öneririz. Daha da iyisi, elektronik veya mobil takvimde bir işaret yapın çünkü gecikme, cüzdanınızda ciddi bir darbe yaratabilir.

Geçerlilik süresinin bitiminden dolayı sürücü belgesinin değiştirilmesi 2019

Geçerlilik süresinin bitiminden dolayı sürücü belgesinin değiştirilmesi 2019

Related news

 • Paradan tasarruf etmenin kanıtlanmış bir yolu
 • Sabotaj nedir, bileşimi ve terörizmden farkı
 • Lensler: Lens türleri (fizik). Toplama çeşitleri, optik, saçılma lensleri. Mercek türünü nasıl belirleyebilirim
 • Demet Sarığoludan Acun Ilıcalıya tazminat davası

 • Geçerlilik süresinin bitiminden dolayı sürücü belgesinin değiştirilmesi 72

  Geçerlilik süresinin bitiminden dolayı sürücü belgesinin değiştirilmesi


  Geçerlilik süresinin bitiminden dolayı sürücü belgesinin değiştirilmesi 23

  Geçerlilik süresinin bitiminden dolayı sürücü belgesinin değiştirilmesi 94

  Geçerlilik süresinin bitiminden dolayı sürücü belgesinin değiştirilmesi 25

  Geçerlilik süresinin bitiminden dolayı sürücü belgesinin değiştirilmesi 82

  Geçerlilik süresinin bitiminden dolayı sürücü belgesinin değiştirilmesi 88

  Geçerlilik süresinin bitiminden dolayı sürücü belgesinin değiştirilmesi 81