GAZelin bakımı: uzman tavsiyesi 2019

GAZelin bakımı: uzman tavsiyesi 2019 GAZelin bakımı: uzman tavsiyesi

GAZel'in bakımı: uzman tavsiyesi

Aracın ekonomisi ve emniyeti hakkında veve teknik verileri zamanında bakım ve bakımdan etkilenir. Aracın sorumluluğunun tamamen sahibinin sorumluluğundadır olduğunu belirtmek gerekir. Acil durumlara neden olabileceğinden, kamuya açık yollara girmek ve hatalı sistemler ve bileşenler içeren bir araç kullanmak yasaktır.

Belli bir denetim tipini, frekansını ve çalışma türünü yerine getirme talimatları, kural olarak, araç servis defterinde ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Güvenlik önlemleri

Araba servisi "GAZelle" gereklidirçalışma esnasında karbon monoksit zehirlenmemesi için iyi havalandırılan bir odada çalışın. Tamirhanenin iş tulumları çok geniş olmamalı, geniş ve uzun kollu olmalı ve ağır yağlı olmalıydı.ceylan bakım Kişisel koruyucu ekipman da kullanılmalıdır: koruyucu gözlük, eldiven.

Aracın muayenesini ve bileşenlerin teşhis işlemlerini yapmadan önce, makine düz bir yüzeye ve tekerleklerin altına takılmalı ve tekerlek pabuçları takılmalıdır.

Motoru çalıştırdığı sırada muayene etmeközel bir dikkatle yapılması gerekir ve çıkarılan koruyucu kapaklar ve dönen ve hareketli parçaların panelleri ile güvenli bir mesafede olması önerilir. Elektronik sistemler ve kablo teşhisi, terminallerin akü bağlantısını keserek gerçekleştirilmelidir.

Aracın altında çalışma yapmak, sadece krikoyla değil aynı zamanda emniyet pimleri üzerinde de olmasını izlemek önemlidir.

Hizmet türleri

Standartlara göre, çeşitli bakım türleri benimsenmiştir:

 • EO (günlük).
 • Bakım (periyodik).
 • CO (mevsimsel).

İkincisi periyodik olarak paralel olarak yılda bir kez yapılır. Zaman ve bakım sıklığı, araçların çalışma koşullarına ve çalışma biçimine bağlıdır.

Günlük bakım

Aracın her kalkışından önce, kamu yollarında "GAZELA" nın bakımı günlük olarak yapılmalıdır.

Bu yüzden, makineyi kullanmadan önce kontrol etmelisiniztüm ışıkların ve ses alarmlarının çalışması, ön paneldeki sinyal göstergelerinin çalışması, ön cam silecekleri ve yıkayıcı. Aracın fren sisteminin çalışmasını tanılayın ve ayrıca otomobilin motorunda ve tabanında yağ sızıntısı, fren ve fren sıvısı olmadığından emin olun.

Haftalık tanı (GAZEL Business)

Günlük kontrol yapılırhidrolik direksiyon genleşme deposunda soğutma sıvısı seviyeleri, motor yağı, yağlama seviyesi. Ayrıca, fren hidroliği miktarını ve ön cam yıkayıcısının mekanizmasında su bulunup bulunmadığını da kontrol edin.ceylan servisi Tekerlek lastiklerinin durumunun muayenesi gerçekleştirilir ve lastik basıncı ölçülür. Basınç normalin altındaysa, pompalanmalıdır.

Klimanın ve ön ısıtıcının verimini aylık olarak kontrol edin.

"Gazelle". ICE onarımı ve bakımı

Karterdeki yağ seviyesinin kontrol edilmesiaraba düz bir yüzeye kurulmalıdır, soğuk ve boşta bir motor üzerinde harcamak. Yağlama seviyesi, seviye çubuğundaki maksimum ve minimum işaret arasında olmalıdır. Gerekirse, eklenmelidir. "GAZelle" deki yağ değişimi her on bin kilometrelik araçtan sonra gerçekleştiriliyor.

Soğutma sistemi

Genleşme deposunda soğutma sıvısı seviyesisadece soğuk bir motorda kontrol edin. Bu durumda, minimum işaretin altında olmamalı, aynı zamanda maksimum değeri aşmamalıdır. Soğutma sıvısının sık sık tekrar doldurulması gerekiyorsa, soğutma suyu borularını ve konektörlerini ve radyatörü sızıntılara karşı kontrol edin. Kaçak tespit edilmemesi durumunda, sebep motorun aşırı ısınması olabilir.

Şanzıman Bakım

Şanzımandaki yağ seviyesi göstergeleri devam ediyoraraba, düz bir yüzeye monte edilir ve boşaltılır. GAZEL'in kademeli olarak bakımını gerçekleştirirken, yağ seviyesinin doldurma deliğinin alt kenarına göre 8 mm'den daha az olmamasını bilmek önemlidir. Seviye, karterin sol tarafında bulunan işlem açıklığı aracılığıyla kontrol edilir. Boşaltma tapası, küçük metal partikülleri yakalamak için bir mıknatısla donatılmıştır.

Ana vitesin muayenesi

Arka akstaki yağ, doldurma deliğinin alt kenarı ile aynı hizada olmalıdır.araba yıkama gazı GAS oto tamir servisi değiştirilmesini önerirBir arabada ana dişli yağlar 60 bin km koşuyor. Aracı zorlu iklim koşullarında (düşük sıcaklıklarda) çalıştırırken, değiştirilen teknik düzenlemelere uygun olarak değiştirilir. Garanti operasyonu sırasında, Gorky Automobile Plant'in uzman servis merkezleri GAZEL servisini yapıyor ve köprünün yağını değiştiriyor.

Fren sistemi

Fren hidroliği miktarını kontrol edingenleşme tankının etiketleri, genellikle saydam plastikten yapılmıştır. Fren sistemi iyi durumda ve yeni fren balataları varsa, seviye uzun bir süre değişmeden kalır. Azaltılması astarın aşırı aşınmasına işaret edebilir. Bu durumda, ayakkabınızı değiştirin. "Gazelle" na ve özellikle Bakım, fren sistemi iyice sızıntı varlığı için bir bütün boruların gözle kontrol ve bağlantı bölümlerini yürütmek gerekmektedir.ceylan tamir ve bakımBulunursa, hasarlı boru bağlantı parçaları ve sistem bileşenlerinin yeni parçalarla değiştirilmesi dahil olmak üzere bunları ortadan kaldırmak için önlemler alınmalıdır.

Tanktaki seviye minimum seviyeye ulaştığındaişareti, daha sonra gösterge tablosunda bu sinyal bir ışık sinyali ile bildirilir. Bu durumda aracı durdurmak ve sızıntının nedenini öğrenmek önemlidir. Doldurma sadece kırılmanın giderilmesinden sonra yapılmalıdır.

Arabadaki fren sıvısının değiştirilmesi "GAZelle"Fren sisteminin onarımı ve bakımı sadece onarım çalışmaları için özel ekipman ve tesislerin bulunduğu bakım şirketlerinde yapılmalıdır. Yanlış frenli aracı kullanmak yasaktır.

Hidrolik direksiyon sistemi

Genişleticideki yağ, seviye çubuğundaki maksimum ve minimum işaret arasında olmalıdır.araba servisi ceylan Yağ seviyesi soğukta izlenirmotoru. Direksiyon simidinin, duruşa on beş saniyeden uzun bir süre döndüğü zaman yerinde kalması tavsiye edilmez, çünkü yağlayıcının aşırı ısınması nedeniyle, hidrolik direksiyon pompasının arızası olasılığı yüksektir. Aracın sistem tankında düşük bir yağ seviyesinde çalıştırılması kesinlikle yasaktır.

Pil kontrolü

GAZEL'in servis bakımı ayrıca aküdeki elektrolit seviyesinin kontrol edilmesini de içerir.ceylanın yağ değişimi Normal iklim koşullarında otomatik kullanıldığındaPil ciddi bir bakım gerektirmez. Fakat düşük veya yüksek sıcaklık koşulları altında, bataryadaki yoğunluğun ve elektrolit miktarının periyodik olarak kontrol edilmesi önemlidir. Bölümlerdeki bu gösterge, minimum ve maksimum işaretler arasında olmalıdır. Seviye düşürülürse, aküye distile su ekleyerek geri yüklenmelidir.ceylan teşhis Akü üzerindeki dökülen elektrolit, soda külü ile önceden nemlendirilmiş temiz bir bezle çıkarılmalıdır.

Otomobillerin bakım ve onarımı "GAZelle"Özel onarım ve teşhis istasyonlarında yapılması tavsiye edilir. Sadece bu durumda, iş, yüksek bir garanti ile, niteliksel ve zamanında gerçekleştirilecektir. Bununla birlikte, tecrübeyle, bu işlem kendi başınıza yapılabilir.

Böylece, GAZEL'in bakımının nasıl yapıldığını öğrendik.

GAZelin bakımı: uzman tavsiyesi 2019

GAZelin bakımı: uzman tavsiyesi 2019

Related news

 • Mangal kendi elleriyle - basit ve güzel
 • Javier Saviola: Kısa biyografi
 • Pürülan sivilce ilk aşamada tedavi edilmelidir
 • Makarov Tabancası, eğitim amaçlı kullanılan pnömatik bir sürümüdür
 • Ütüyü tuza bastırırsanız

 • GAZelin bakımı: uzman tavsiyesi

  GAZelin bakımı: uzman tavsiyesi


  GAZelin bakımı: uzman tavsiyesi

  GAZelin bakımı: uzman tavsiyesi

  GAZelin bakımı: uzman tavsiyesi

  GAZelin bakımı: uzman tavsiyesi

  GAZelin bakımı: uzman tavsiyesi

  GAZelin bakımı: uzman tavsiyesi

  GAZelin bakımı: uzman tavsiyesi

  GAZelin bakımı: uzman tavsiyesi

  GAZelin bakımı: uzman tavsiyesi

  GAZelin bakımı: uzman tavsiyesi

  GAZelin bakımı: uzman tavsiyesi

  GAZelin bakımı: uzman tavsiyesi

  GAZelin bakımı: uzman tavsiyesi

  GAZelin bakımı: uzman tavsiyesi

  GAZelin bakımı: uzman tavsiyesi