Fren silindirleri için en iyi yağlayıcı 2019

Fren silindirleri için en iyi yağlayıcı 2019 Fren silindirleri için en iyi yağlayıcı

Fren silindirleri için en iyi yağlayıcı

Operasyon sırasında aracın tüm sistemlerihizmet edilebilir olmalıdır. Ama frenlere özellikle dikkat etmelisin. Sonuçta, çoğu zaman sürücü, yolcular, hareket ve yayadaki diğer katılımcılar, aracın fren sisteminin durumuna bağlıdır. Periyodik olarak bakım yapılmalıdır. Bu, fren balatalarını, diskleri, sıvıları ve kaliperleri değiştirmekten oluşur. Örneğin, bakım ve değiştirme sırasında fren silindirleri için yağlama basitçe gereklidir. Bütün bunlar hakkında konuşacağız.fren silindirleri için yağlayıcı

Kılavuz raylarının yağlanması

Doğrudan silindire gitmeden önce,rehberlerini anlamak gerekir. Fren sistemi çalışma sırasında büyük miktarda ısı üretir. Bu, çoğu zaman bileşiklerin sıkıca birbirine yapışmış olmasına yol açar. Bu, sıkışmaya başlayan kılavuzlar için de geçerlidir. Bunun içinde iyi bir şey yoktur, çünkü bu ciddi sonuçlara yol açabilir. Sıkışma, pedlerin diske karşı sürekli olarak basıldığından emin olmanıza yardımcı olur. Bu, sistemin önemli derecede aşırı ısınmasına yol açar. Sonuç olarak, pedler yanar, diskler çarpık olur. Evet, ve bu koşullar altındaki lastik kolayca ateş yakabilir. Bu yüzden destek hizmetinde kılavuzları özel yağlama ile işlemek gerekir. Hangisi, bu makalede anlayacağız.

Silindirler ve kılavuzlar için yağlayıcının özellikleri

Düğüm ağır yüklü veiş süreci 300 santigrat dereceye kadar ısıtır, agresif sürüş ve daha yüksek, o zaman yaklaşım uygun olmalıdır. Fren silindirleri için yağ aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır:

 • çalışma sıcaklığı - 150 santigrat derece ve üzeri;
 • agresif çevreye karşı direnç (tuz, reaktifler);
 • Sıcaklık artışı ile minimum viskozite değişimi.fren silindirleri ve kaliperler için yağlayıcı

Yukarıdaki parametrelere dayanmaktadır,Fren silindirleri ve kılavuzları için gres seçilmelidir. Şimdiki zamanın faydası, ürün çeşitliliği çok büyüktür, bu yüzden bir emek seçimi olmamalıdır.

Fren silindirleri ve kaliperleri için bakır yağ

En yaygın ve popülersürücüler arasında. Yüksek sıcaklıklar korkmaz ve ucuzdur ve bu da talebi artırır. Çoğu zaman diskleri, fren balatalarını ve ayrıca zımba ve fren sisteminin diğer elemanları için kullanılır. Ürünün arkasına bir bakır yağlama maddesinin uygulanması dikkat çekicidir. Bunlar pedler ise, ön tarafı herhangi bir yağlayıcı ile kaplanmamalıdır, bu aynı zamanda diskler için de geçerlidir.

Pastayı uygulama işlemi de oldukça basittir. Bunun için işlenmiş yüzey kir ve korozyondan arındırılmıştır. Ayrıca bir fırça yardımıyla yağlayıcı tüm yüzeye uygulanır ve eşit olarak dağıtılır. Balonlar içinde satıldığına dikkat etmek gerekir, bu durumda daha önce kullanım talimatlarını okuyarak, püskürtülen olmalıdır.Fren silindirinin bagajının altında gres yağı

Yüksek sıcaklıkta yağlama için temel taban

Otomobil mağazalarının raflarında şu anda büyük bir seçim var. Ama eğer anlarsanız, o zaman sadece 3 büyük grup vardır:

 • mineral bazında;
 • sentetik baz;
 • az miktarda metal içeren mineral veya sentetik esastır.

Neyin kullanıldığını biliyorsanFren silindirinin anteni altında yağlama, daha sonra sentetik bazda yapılanı en uygunudur. Bunun nedeni, kauçuk ve plastik ürünlere karşı nötr olmasıdır. Sonuç olarak, anter paslanmamakta ve bir fren pistonu veya kılavuz kaliperleri işlemek için idealdir. Kullanılan baz, düşük uçuculuk, yüksek sıcaklık eşiği, su ve diğer sıvılarda çözünmezlik gibi bir dizi avantaj sağlar. Genel olarak, her zaman bütçe olmasa da mükemmel bir seçim.

Pistonlar için daha ucuz yağ nerede frenmineral bazında silindirler. Ancak yine de, -45 ila +180 santigrat derece sıcaklıklara dayanabileceğinden, kılavuzlar için daha uygundur.

Seramik parçacıkların eklenmesi ile yağlayın

Zaten var olan nispeten yeni bir gelişmepopülerlik kazanın. Ucuz değil, belirtilen avantajlar çok cesaret verici. Yağlama performansındaki artış, seramiklerde ince bir fraksiyonun varlığına bağlı olarak elde edilir. Şu anda bu, fren silindirlerini ve koltuklarını korozyondan korumak için en iyi yöntemlerden biridir. Ek olarak, muamele edilen düğümler ani sıcaklık değişimleri, yüzeyde kir ve toz oluşumu olasılığını dışlar.arka fren silindirlerinin yağlanması

Bu tür ürünlerin yüksek maliyetine rağmen,sürücüler arasında son derece popülerdir. Ön taraflara göre daha az yüklü olan arka fren silindirlerinin yağlanması için kullanılabilir. Yüksek kaliteli en popüler üreticileri arasında "Sıvı Moli" firması bulunuyor. Şimdi daha da ileri gidip birkaç önemli nokta daha düşünelim.

Fren sistemi nasıl çalışır?

Genellikle karmaşık yağlama önerilir.Fren balatalarını veya diskleri değiştirirken uygulayın. Burada karmaşık bir şey yok. Her şeyden önce, rehberlerin durumunu inceliyoruz. Parmakları ve oturakları pastan temizleriz ve belirli miktarda yağlayıcı ile tedavi ederiz. Uygun bakır, grafit vb. Pistona gelince, sürtünmeyi azaltmak ve korozyona karşı korumak için yağlama maddesi gereklidir. Parçanın yüzeyi az miktarda seramik yağ ile işlem görmelidir. Yüzeyi pastan etkili bir şekilde korur.

Son derece önemli bir ayrıntı, maliyetiAnter durumunu düzenli olarak kontrol edin. Yırtılmışsa, hiçbir yağlayıcı işe yaramaz. Önce lastik contayı değiştirmeniz ve ardından yağlayıcıyı yerleştirmeniz gerekir. Buna ek olarak, çok fazla olmamalı, çünkü antenler ve kelepçeler arasından sıkılmaya başlıyor, ki bu iyi değil.

Profesyonellerin tavsiyeleri

Birçok uzman, tasarruf etmemenizi öneririzkaliperler için yağlayıcılar ve sadece kanıtlanmış ürünleri satın alın. Örneğin, silikon tabanındaki fren silindirlerinin pistonları için optimum yağlama. Anterler için tamamen güvenlidir ve aynı zamanda yüksek sıcaklıklıdır. Sonuç olarak, hem kış hem de yaz aylarında etkili bir şekilde çalışır.fren silindirlerinin pistonları için yağAraba tamir uzmanları çoğu zaman performans göstermezonların doğrudan görevleri. Örneğin, ayakkabıları değiştirirken, kaliperler ve kılavuzlar temizlenmelidir, ancak kimse bunu yapamaz. Bu nedenle, bunu yapmak daha iyidir, çünkü zor bir şey olmadığı ve yeni başlayanların bununla başa çıkabileceği için. Fren sisteminin bakımını ihmal etmeyin, aynı zamanda her kilometrede kilometreye bakmak da mantıklı değildir. Fren balatalarını değiştirirken her şeyi kontrol edin.

Hangi yağları almalıyım?

Farklı tipte yağlayıcıların kullanılması arzu edilir.iş parçasına bağlı olarak. Örneğin, kılavuz raylar için grafit gres mükemmel bir seçimdir. Ucuzdur ve yüksek sıcaklıklara dayanabilir. Metal ürünleri korozyona karşı korur ve birikmeyi önler. En uygun seçeneklerden biri de TRW ürünleridir.

Piston freni için optimum yağlamaSilindirler silikon veya seramik bir taban üzerinde olmalıdır. Bu konuda en iyi yapımcı Febi'dir. Ucuz ve öfkeli. Ancak çizilmeye karşı dayanıklı Liqui Moly, lastik contanın tahribatına neden olabileceğinden, pistonun toz kaplamasının altında döşenmesi için tavsiye edilmez.Fren silindirlerinin anteni için yağ

Anti-sıyırma macunu için harikafren balatası levhasının işlenmesi ve kelepçenin tutulması. Genellikle bu kullanımı sona erer. Fren silindiri manşonlarının yağlanmasının, lastik contaları aşındıran macunlarla yapılmaması gerektiğini unutmayın. Bu, piston ve kumpasın tamamen tahrip olmasına yol açabilir.

Sonuçları özetleyelim

Gördüğünüz gibi, sürdürmek zor bir şey yokarabanın fren sistemi. Ancak aynı zamanda, her seferinde yüksek sıcaklıklarda çalışan desteğin tüm elemanlarını düzenli olarak yağlamak son derece önemlidir. Kılavuz parmaklarının anterlerine dikkat edin. Ayrıca, düzensizliklere oldukça tatsız bir vuruşla sonuçlanan yıpranmaya maruz kalırlar. Bu, parmağın serbestçe koltukta asılı kaldığı ve plastik manşon tarafından tutulmadığı için olur.

Yağlayıcılar için, şu andasadece büyük bir miktar. Fren silindirlerinin yağlanması için herhangi bir macun, bunun için tasarlanmışsa, kullanıma uygundur. Fren sisteminin parçalarının basit bir motor yağı veya katı yağ vb. Ile yağlanması tavsiye edilmez. Tüm bunlar iyi bir işe yaramayacaktır.fren silindiri manşonlarının yağlanması

Fren sisteminin birçok kısmı uygun şekildeServis 200-300 bin kilometre ya da daha fazla hizmet verebilir, bu da kaliperler, kılavuzlar, pistonlar vb. için geçerlidir. Pedler ve diskler daha fazla tüketilebilir bir şeydir, fakat aynı zamanda izlenmesi de istenir. Tüm bunlar, tekerleğe daha güvende hissetmenize ve frenlerin sizi hayal kırıklığına uğratmayacağından emin olmanızı sağlayacaktır, çünkü her şey bulaşmış ve kontrol edilmiştir. Çoğunlukla kılavuzların sıkışması ve fren yağının sıkı strokunda bir sorun vardır, bu da yetersiz yağlama nedeniyle% 90 oranında meydana gelir. Ayakkabınızı her değiştirdiğinizde fren silindirlerinin anterleri için bir yağ kullanıyorsanız, aracın fren sistemi ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaşmayacaksınız.

Fren silindirleri için en iyi yağlayıcı 2019

Fren silindirleri için en iyi yağlayıcı 2019

Related news

 • Bir eşin rızası olmadan bir boşanma başvurusunda bulunmak nasıl
 • Közlenmiş Biber Mezesi Tarifi Videosu
 • Sinsice toplum tarafından edinilmiş pnömoni
 • Toprak Güveç Çatlağı Nasıl Tamir Edilir
 • 100 Kaloriden Az Yiyecekler

 • Fren silindirleri için en iyi yağlayıcı

  Fren silindirleri için en iyi yağlayıcı


  Fren silindirleri için en iyi yağlayıcı

  Fren silindirleri için en iyi yağlayıcı

  Fren silindirleri için en iyi yağlayıcı

  Fren silindirleri için en iyi yağlayıcı

  Fren silindirleri için en iyi yağlayıcı

  Fren silindirleri için en iyi yağlayıcı

  Fren silindirleri için en iyi yağlayıcı

  Fren silindirleri için en iyi yağlayıcı

  Fren silindirleri için en iyi yağlayıcı

  Fren silindirleri için en iyi yağlayıcı

  Fren silindirleri için en iyi yağlayıcı

  Fren silindirleri için en iyi yağlayıcı

  Fren silindirleri için en iyi yağlayıcı

  Fren silindirleri için en iyi yağlayıcı

  Fren silindirleri için en iyi yağlayıcı

  Fren silindirleri için en iyi yağlayıcı

  Fren silindirleri için en iyi yağlayıcı

  Fren silindirleri için en iyi yağlayıcı