Fidelerdeki Siyah Bacak - Most Head Beach 2019

Fidelerdeki Siyah Bacak - Most Head Beach 2019
19.08.2019

Fidelerdeki Siyah Bacak - Most Head Beach 91

Fidelerdeki Siyah Bacak - Most Head Beach

Hastalık siyah bacak en önemlisidirfidan fidanları. Evde yetiştirilen fidelerin zararlı ve hastalıklardan muzdarip olmaması oldukça nadir görülür. Genellikle tüm bu sorunları kendimiz toprağa götürürüz veya kışın tüm sebzelerin saklandığı kutuları kullanarak kışkırtırız ve sonra çalmak ve dezenfekte etmek için tembel oluruz. Bu nedenle, bu kutular içinde büyüdüğümüz fidelerde siyah bir bacak ortaya çıkar.

Hastalık öncelikle soğuktantoprak ve aşırı sulama. Fide yetiştirme sırasında toprağın soğumasını önlemek için, eşyalar üzerinde bir ısıtıcı koymanız gerekir. Ayrıca fide büyüklüğüne dikkat etmeye çalışın, eğer fide küçükse, daha sonra büyük bardaklarda toprak ekşi dönüyor. Bir fide hastalığı siyah bacak varsa, o zaman ilk etapta sulama neredeyse toprak kuru olduğu noktaya kesmek gerekir. Kural olarak, fideler düşmeye son verir. blackleg oluşumu hava ile temas sınır zeminlerin saat tam oluşur ve kalsine kum tabakası olacak hep kuru, çünkü kalsine kum dökmek olabilir kaynaklanıyor. Fideleri kurutduktan sonra, siyah bacak domates fidelerinden geçer, özel müstahzarlar veya sıradan bir manganez çözeltisi ile suya atılmaları önerilir.

Bu hastalığın önlenmesi olaraken yaygın olarak peyniraltı suyu, trichopolum (litre suya bir tablet) ve temel taşı, bakır müstahzarları, bitkisel açma maddeleri kullanılır. Domates fidelerinin yaprakları üzerinde mavi-kırmızı renkler görünüyorsa, bu, köklerin soğuk olduğuna işaret eder ve bunun sonucunda bitki için fosfor arzı yetersiz olur. Azotlu beslenme eksikliği olduğunda yapraklar soluklaşır ve potasyum açlığı durumunda yapraklarda kuru bir sınır oluşur.

Zararlılardan en çok rahatsız olan bitkilerİç çiçekler üzerinde de görülen filiz sineği. Fide için siyah bir bacağın nedeni de budur. Genellikle sık sık humus'la birlikte eve getiririz. Ayrıca, sineklerin üremesi aşırı sulama ile kolaylaştırılmıştır. Özellikle zor durumlarda, sineklerin tüm orduları dairenin tavanı üzerine oturmaktadır. Ve şu an çok sayıda yavrularını temsil eden larva, etkilenen bitkilerin köklerini beslemektedir. Tavandan gelen sinekler basitçe bir elektrikli süpürge ile toplanabilir, ancak larvalar çok daha zordur. Toprağın üst katmanında beş milimetre derinlikte yaşar, bu kat tepsiden çıkarıldıktan sonra taze toprakla değiştirilmelidir. Ancak bu, kapalı çiçeklerle kaplarda yapmak kolaydır ve fideler ile uğraşmak daha zor olacaktır.

Larvardan kurtulmak için siyah bir bacak geçti.fidanlarda, toprağın yüzey tabakasının kurutulmasına yardımcı olur. Ekşi meyvelerin ve sebzelerin kokusu yetişkin sinekleri cezbeder, bu nedenle onlar için uygun bir tuzak ayarlayabilirler. Bununla birlikte, uygulanan tüm önlemlerin yardımcı olmadığı durumlarda, aşırı bir önlem olarak, toprağı özel kimyasallarla sulamak için kullanılır. Fidelerin en yaygın ikinci zararlığı, biberlerde en çok görülen yaprak bitleri. Buna karşı korumak için, fidelerin alt yaprakları gözlemlemek her zaman gereklidir. Fideleri kalıcı bir yere dikmeden önce mağlup olmanız gerekir. Bir serada veya açık bir zeminde filizleri yıkarken toprağa getirirseniz, kavga zaten eşitsiz olacaktır.

Domates fideleri ve fidelerinin tüm hastalıkları,Patlıcan ve biber, özellikle de bir fidenin siyah bacağı ortaya çıktığında, iyileştirmeyi önlemek çok daha kolaydır. Bu nedenle, gerçekleştirilmesi kolay basit önleyici yöntemler fidanları bu yaygın hastalıktan korumaya yardımcı olacaktır. Hastalığın başlangıcını kaçırmamak ve bitkilere ilk yardım sağlamak için bitkileri yakından ve düzenli olarak kontrol edin.

Fidelerdeki Siyah Bacak - Most Head Beach 2019

Fidelerdeki Siyah Bacak - Most Head Beach 2019

Related news

 • En güzel kahverengi saç renkleri 2019 2019
 • Çocuğu olan Kar Beyazını çizmek için
 • Bir balad ile şiir arasındaki fark nedir Bu türlerle ortak bir şey var mı
 • Caner- Berke çiftinden şaşırtan karar
 • Kadınlarda Tarzın Önemi

 • Fidelerdeki Siyah Bacak - Most Head Beach 69

  Fidelerdeki Siyah Bacak - Most Head Beach


  Fidelerdeki Siyah Bacak - Most Head Beach 15

  Fidelerdeki Siyah Bacak - Most Head Beach 83

  Fidelerdeki Siyah Bacak - Most Head Beach 77

  Fidelerdeki Siyah Bacak - Most Head Beach 59

  Fidelerdeki Siyah Bacak - Most Head Beach 53

  Fidelerdeki Siyah Bacak - Most Head Beach 89

  Fidelerdeki Siyah Bacak - Most Head Beach 68

  Fidelerdeki Siyah Bacak - Most Head Beach 24

  Fidelerdeki Siyah Bacak - Most Head Beach 46

  Fidelerdeki Siyah Bacak - Most Head Beach 15