Exoderil. Kullanım talimatları 2019

Exoderil. Kullanım talimatları 2019 Exoderil. Kullanım talimatları

"Exoderil". Kullanım talimatları

"Exodermil" bir çözüm olarak satışa çıkıyorkrem ve antifungal bir ilaçtır. İlacın aktif maddesi naftifin hidroklorürdür. Çözeltinin yardımcı maddeleri şunlardır: arıtılmış su, propilen glikol, etanol. Yardımcı maddeler krem ​​- sodyum hidroksit, sorbitan stearat, benzil ve setil alkol, setil palmitat, stearil alkol, izopropil miristat, polisorbat 60, arıtılmış suyla saptandı. "Exoderil", tinea pedis, tinea ve diğer tinea (mantar enfeksiyonu) topikal tedavisi için atanır. Trichophyton mentagrophytes, aşağıdakileri içeren Candida türleri karşı Trikofiton rubrum, Epidermophyton floccosum, Trichophyton tonsurans, Microsporum canis, Microsporum gypseum ve Microsporum audouini ve fungistatik aktivitesi: hazırlanmasında kullanım naftifin hidroklorür mikropların geniş bir spektrumuna karşı mantar öldürücü aktiviteye sahip olduğunu göstermektedir Candida albicans.

Naphthyfin hidroklorür sentetiktirallilamin türevi. Tam etki mekanizması bilinmemektedir naftifin hidroklorürdür. seçici sterol biyosentezini engelleyebilirsiniz bir varsayım vardır. hücre bütünlüğünün bir sonucu bozulur olarak inhibisyonu, özellikle, ergosterol, steroller miktarında bir azalmaya yol açar. Bu yüzden patojenik mantar ilacı "Exoderil" yok eder. Kılavuz dermatofitlere (Trichophyton, Epidermophyton, Microsporum) ve kalıplara (Aspergillus), hem de Sporotrichosis ajanlara karşı mantar öldürücü etkisine anlatır. Ayrıca ilaç "Exoderil" çeşitli mikroorganizmalar üzerinde antibakteriyel etki sergileyen, mantar lezyonlar genellikle ilişkili.

"Exoderil" uzun bir süredir (24'e kadar)saat) kaşıntıyı azaltan anti-inflamatuar etki. Eliminasyon yarı ömrü yaklaşık 2-3 gündür. Metabolitler idrar ve dışkıyla atılır. Bir çözelti (% 1) veya krem ​​(% 1) şeklinde, ilaç "Exoderyl" kullanılır. Talimat, enfekte olmuş yüzey üzerinde ve etrafındaki ince bir tabakada uygulanmasını önerir. Bunu yapmak için, dikkatli bir şekilde, günde bir kez, iyice temizlenmiş ve kurutulmuş alanları kullanmadan önce kremayı masaj hareketleriyle ovun. Dermatomikoz tedavisi ile 2-4 hafta, kandidiyaz ile - 4 hafta sürer. Tedavi daha sonra 6-8 haftaya uzatılabilir.

4 sonra klinik gelişmeler yokluğundakullanım haftaları, tıbbi tavsiye almak ve teşhis açıklamak için tavsiye edilir, doktor "Exoderil" yerini alabilir. Bu talimat çivi tedavisinin karmaşıklığı hakkında bir fikir verir: onikomikoz (patojenik mantarlar tarafından tırnak plağına zarar), çözelti veya krem ​​yoğun bir bandajla kaplanmış bir yaralı noktaya günde iki kez uygulanır, kurs tam 6 ay sürmektedir. Komplike bir lezyon şekliyle - 8 aya kadar. Klinik iyileşmeler sağlandıktan sonra, tedavi nüksü önlemek için 2 hafta boyunca devam eder.

Mikoz, kaşıntı gibi cilt enfeksiyonları ileSaçkıran oldukça etkili tıp "Exoderil" kullanılır. Bunun analogları, aktif maddesi naftifin hidroklorür olan "NAFTIN" ticari ismine sahiptir. Analog "Exoderil"% 2 krem ​​ve jel şeklinde mevcuttur. Harici kullanım için tasarlanmıştır. Krem beyaz veya sarımsı bir renge sahiptir. İlacın her bir gramı 20 mg naftifin hidroklorür içerir. Krem genellikle günde bir kez, jelin günde iki kez ve akşam 2 ila 4 haftada kullanılır. Bazı enfeksiyonlar 6 haftada tedavide bir artış gerektirir. Ilacı kullanırken, doktor önerilerini takip etmek ve talimatın talimatlarını takip etmek gerekir: doktor tarafından reçetelenenden daha sık veya daha sık kullanmak mümkün değildir.

Yan etkiler sadece yerel öneme sahiptir. Bir krem ​​veya "Exoderyl" çözeltisine neden olabilirler. Yorumlar ve talimatlar eşit semptomları tanımlar: kaşıntı, yanma, kızarıklık, kuruluk, kızarıklık. Bu problemlerle karşılaşırsanız, doktorunuza danışmalısınız. Ayrıca, tedavinin başlamasından önce, doktora naftifin hidroklorür veya ilacı oluşturan diğer bileşenlere karşı alerji hakkında bilgilendirmek gereklidir. Ayrıca, hastanın aldıkları veya sadece kendisine verildiği ilaçlar veya vitaminler hakkında doktor bilgilendirilmelidir. Hamile ve emziren kadınlar için kontrendikasyonları da hatırlamak gerekir.

Exoderil. Kullanım talimatları 2019

Exoderil. Kullanım talimatları 2019

Related news

 • Mercimek Çorbası
 • Ne bunlar - erkek akvaryumlar Işaretin özellikleri
 • Olimpiyat şampiyonu Elena Isinbayevanın biyografisi
 • 5 yıl içinde hangi meslekler talep edilecektir Gelecekte gerekli meslekler
 • Bir sosyal ağda avuya neler konulur: en iyi tavsiye

 • Exoderil. Kullanım talimatları

  Exoderil. Kullanım talimatları


  Exoderil. Kullanım talimatları

  Exoderil. Kullanım talimatları

  Exoderil. Kullanım talimatları

  Exoderil. Kullanım talimatları

  Exoderil. Kullanım talimatları

  Exoderil. Kullanım talimatları

  Exoderil. Kullanım talimatları

  Exoderil. Kullanım talimatları

  Exoderil. Kullanım talimatları

  Exoderil. Kullanım talimatları

  Exoderil. Kullanım talimatları

  Exoderil. Kullanım talimatları