Evergreen Ficus kauçuğu. Ev bakımı 2019

Evergreen Ficus kauçuğu. Ev bakımı 2019
19.07.2019

Evergreen Ficus kauçuğu. Ev bakımı 42

Evergreen Ficus kauçuğu. Ev bakımı

Birçoğumuz houseplants gibi. Succulents, birileri daha sempatik biri - güzel çiçeklenme, ve her zaman yeşil yaprakları gibi. Her neyse, ama eğer analiz edilirse, o zaman evlerde, apartmanlarda ve ofislerde en sık misafir lastik lokusudur. Evde bakım, deneyimsiz yetiştiriciler için bile özellikle zor değildir ve bitkinin kendisi herhangi bir odanın gerçek dekorasyonu olacaktır: ister oturma odası, ister salon ya da yatak odası olsun.

ficus kauçuk evde bakımDoğada yaklaşık 800 tür ficus vardır.aralarında ağaçlar, çalılar ve sürüngenler vardır. Birçoğu evde yetiştiriliyor. Kauçuk ficus en popüler, çünkü çok karamsar ve prezentabl bir görünüme sahip. Doğal koşullarda, 30 metreye kadar büyür, evde boyutları çok daha mütevazıdır, ama eğer tavanın altında yeşil bir evcil hayvanı gerçekten istemezseniz, tacı zamanında kesmeniz gerekir.

Tüm kapalı çiçekler bakım gerektirir. Ve ficus bir istisna değildir. Bu yakışıklı adam, uygun sulama, besleme ve yaprakların serpilmesiyle yarım yüzyıl dönümünü kutlayabilir. Anavatanı Nepal, Burma, Hindistan'ın kuzey ve doğu kısmıdır, bu nedenle ısı seven bir bitki olarak kabul edilir. Yaz aylarında, 20 - 28 ° C aralığında sıcaklık, kauçuk çekirge gibi bir bitki için oldukça kabul edilebilir. Evde bakım, kışın sıcaklığın 12 ° C'nin altına düşmeyeceğini varsayar. Bu tür çok higrofiliktir, bu yüzden hava kuru olduğunda, yapraklar çiçeğin etrafında kıvrılabilir, ip uçları kuruyabilir. Bu nedenle ficus'u tüm yıl boyunca oda sıcaklığında yumuşak suyla püskürtmek gerekir.her türlü iç mekan bitkileriHemen hemen her türlü iç mekan bitkileriAileler, özellikle rengârenk çeşitler için iyi aydınlatmayı severler. Karanlık yaprakları ile Ficus uygun ve dağınık ışıktır. Sulama bitkileri ılımlı olmalıdır, çünkü toprak kolalarının hem kurutulmasına hem ıslanmasına olumsuz tepki verirler. Toprak iki parmak derinliğinde kuruduktan sonra sulanabilir.

Nötr veya zayıf asidik toprak idealdirficus kauçuk gibi bir çiçek için uygundur. Evde bakım, hazır bir alt tabakanın satın alınması veya soddy, yaprak döken arazi, odun kömürü, nehir kumu ve humustan toprağın hazırlanmasını içerir. Tencerenin dibinde, genişletilmiş kil veya kırık tuğlaların drenajının yapılması gerekir. Ficus sadece iki haftada bir, yaz aylarında beslenmelidir. Organik ve mineral gübreleri değiştirmek gereklidir.

tüm kapalı çiçeklerHer yıl genç ficusun nakli için gerekli.elastika. Evde bakım, üst sürgünlerin yıllık budamasını gerektirir, bu prosedür bitkinin daha gür olmasını sağlar. Çok yüksek kapalı bir çiçek için ihtiyaç yoksa, o zaman büyük bir tencereye nakledilmesi gerekmez. Yanal sürgünlere sahip olmak için ucun erimesine gerek yoktur, bunun için dalı eğmek gereklidir, bundan sonra lateral tomurcuk uyanır. Ficus hastalığa çok dirençlidir, ancak uyuz, mealybugs, sahte tırnaklardan da muzdarip olabilir. Eğer aniden sarıya döner ve yapraklar düşerse, taslak olmadığından ve bitkinin soğuk olmadığından emin olmanız gerekir.

Evergreen Ficus kauçuğu. Ev bakımı 2019

Evergreen Ficus kauçuğu. Ev bakımı 2019

Related news

 • Bayan Örgü Kazak Modelleri 2019
 • Dünya Kupası için Rusya’ya giden Türk taraftar gözaltına alındı
 • Bahçeşehir Kolejleri Korky Paul Resim Yarışması
 • KİLO VERMEK İSTEYENLERE 7 UYARI
 • Çok İzlenen Videolar

 • Evergreen Ficus kauçuğu. Ev bakımı 32

  Evergreen Ficus kauçuğu. Ev bakımı


  Evergreen Ficus kauçuğu. Ev bakımı 94

  Evergreen Ficus kauçuğu. Ev bakımı 28

  Evergreen Ficus kauçuğu. Ev bakımı 63

  Evergreen Ficus kauçuğu. Ev bakımı 11

  Evergreen Ficus kauçuğu. Ev bakımı 88

  Evergreen Ficus kauçuğu. Ev bakımı 57

  Evergreen Ficus kauçuğu. Ev bakımı 25

  Evergreen Ficus kauçuğu. Ev bakımı 51

  Evergreen Ficus kauçuğu. Ev bakımı 52

  Evergreen Ficus kauçuğu. Ev bakımı 51

  Evergreen Ficus kauçuğu. Ev bakımı 68

  Evergreen Ficus kauçuğu. Ev bakımı 42

  Evergreen Ficus kauçuğu. Ev bakımı 35

  Evergreen Ficus kauçuğu. Ev bakımı 5

  Evergreen Ficus kauçuğu. Ev bakımı 99