24.06.2019

Ev hanımlarına tavsiyeler: tencereyi mevduattan nasıl temizleyeceksiniz 28

Ev hanımlarına tavsiyeler: tencereyi mevduattan nasıl temizleyeceksiniz?

Mutfaktaki her birimiz periyodik olarakSoru: "Tepsiyi depodan nasıl temizleyeceğim?" Bu yemeğin yıkandıktan sonra, özellikle de üzerine bir şey yandığında, her zaman oldukça karmaşık bir konudur. Ciddi bir temizliğe başlamadan önce kızartma tavasının hangi malzemeden yapılmış olduğunu anlamak gerekir. Her malzeme türü için farklı temizleme yöntemleri vardır. Örneğin, Teflon kaplamalı tencereler sert aletlerle temizlenemez. Teflon kaplaması yanmış yiyeceklerin yapışmasına izin vermediğinden genellikle güçlü bir karbon deposu oluşturmazlar. Çelikten ve dökme demirden yapılan ürünler çok daha zor. Mevduattan kızartma tepsisi silmek için size bazı ipuçları sunuyoruz.

depodan kızartma tavasını nasıl temizleyeceğimDoğaçtan yollarla depodan temizleme

1. Alüminyum ve çelik tencere sıradan tuz ile temizlenebilir. Kirli bir tencerenin altına yarım bardak tuz dökün ve birkaç saat bekletin. Sonra yıkayabilirsiniz - yanmış yiyecekler kolayca uzaklaşıyor olmalı. Yardımcı olmazsa, aktif kömür tozu deneyin. Doğrudan yanmış yağ üzerine dökün ve biraz suyla tepesine koyun. 15 dakika sonra kızartma tavasını yıkayın.

2. Kızartma tavasını depodan temizlemeye etkili bir şekilde yardımcı olan, eski kanıtlanmış yöntem - kızartma tavasının tabanına kirli çamaşırları (çeyreğin yarısı veya 1/3) çırpı sabununa dökün ve kaynar su dökün. Kızartma tavasını ocağın üzerine koyun ve 15 dakika kaynatın. Ilık suda iyice durulayın.

bir tencereyi bir depodan temizlemekten daha3. Dökme demir kızartma tavalarında karbon birikintilerinden temizlenmesi çok zordur. İçine sirke koyun, 1-2 çorba kaşığı tuz koyun, dip tamamen örtülmelidir. Bu çözelti kaynadığında, çeyrek fincan pişirme soda dökün ve orta derecede ısınmaya devam edin. Tüm sıvı buharlaşınca kızartma tavasını olağan şekilde yıkayın. Dökme demir kaplar sert bir sünger kullanarak her seferinde sıcak sudan sonra yıkanmalı ve bundan sonra da silinmelidir.

4. Kızartma tavasını, kalın bir katmanda dolanmış mevduattan nasıl temizleyeceksiniz? Önce kızartma kabını sıcak suda bir deterjanlı olarak yıkayın. İyi durulayın ve iyice kurutun. Ardından, fırını temizlemek için bir temizlik maddesi ile muamele edin ve plastik bir torbaya sarın. Geceyi bu şekilde bırakın. Sabah kızartma kabını normal bir deterjanla iyice yıkayın.

5. Karbon birikimlerinden temizlenmenin bir başka radikal yolu. 10 litrelik bir tencerede su dökün, silikat yapıştırıcısı (80 g) ve soda külü (100 g) ekleyin. Bu çözeltiye kızartma tavası yerleştirin ve yaklaşık 15 dakika kaynatın. Çözeltide soğumaya bırakın, sonra kızartma tavasının yüzeyini bir demir bezle temizleyin.

Özel temizlik maddelerinin kullanımıyla karbon yataklarından temizlik

tavada depoyu temizleyinTemizlenecek standart olmayan bir çözümTencere tavadan. Kanalizasyon borularını temizlemek için bir temizleyici kullanın. Eski külünü yakması gereken bir alkali içerir. Bu çare su ile ve çok nazikçe, su sıçratmadan, tava ovalayın. Daha sonra su ile iyice durulayın. Temizleyicideki buharları solumak için lastik eldiven ve davlumbaz kullandığınızdan emin olun.

Için özel endüstriyel araçlar varkarbonların bulaşmadan uzaklaştırılması. Onlar tava neredeyse tüm türleri için uygundur, fakat yüzeye zarar vermemek için hala, araç tarafından bir depozito tava temizlemek için nasıl açıklayan talimatları takip edin.Related news

 • R Harfi Дle BaЕџlayan RГјya Tabirleri
 • En İyi Saç Düzleştirici Nasıl Seçilir
 • Bakır nitrat: kantitatif ve niteliksel özellikler
 • Acılı ezme malzemeleri ile Etiketlenen Konular
 • 80 İLMEKLİ BİRİTLİ ŞİŞ PATİK BAYAN ÖRGÜ TARİFİ

 • Ev hanımlarına tavsiyeler: tencereyi mevduattan nasıl temizleyeceksiniz 39

  Ev hanımlarına tavsiyeler: tencereyi mevduattan nasıl temizleyeceksiniz


  Ev hanımlarına tavsiyeler: tencereyi mevduattan nasıl temizleyeceksiniz 26

  Ev hanımlarına tavsiyeler: tencereyi mevduattan nasıl temizleyeceksiniz 36

  Ev hanımlarına tavsiyeler: tencereyi mevduattan nasıl temizleyeceksiniz 86

  Ev hanımlarına tavsiyeler: tencereyi mevduattan nasıl temizleyeceksiniz 59

  Ev hanımlarına tavsiyeler: tencereyi mevduattan nasıl temizleyeceksiniz 59

  Ev hanımlarına tavsiyeler: tencereyi mevduattan nasıl temizleyeceksiniz 2

  Ev hanımlarına tavsiyeler: tencereyi mevduattan nasıl temizleyeceksiniz 42

  Ev hanımlarına tavsiyeler: tencereyi mevduattan nasıl temizleyeceksiniz 56

  Ev hanımlarına tavsiyeler: tencereyi mevduattan nasıl temizleyeceksiniz 36

  Ev hanımlarına tavsiyeler: tencereyi mevduattan nasıl temizleyeceksiniz 79

  Ev hanımlarına tavsiyeler: tencereyi mevduattan nasıl temizleyeceksiniz 95

  Ev hanımlarına tavsiyeler: tencereyi mevduattan nasıl temizleyeceksiniz 67