Ergenlerin Boy ve Ağırlığı Tablosu: Çocuğunuzun performansı ortalama ile farklıysa ne yapmanız gerekir 34 07.02.2019, 23:43

Ergenlerin Boy ve Ağırlığı Tablosu: Çocuğunuzun performansı ortalama ile farklıysa ne yapmanız gerekir?

Bir kişinin normal parametreleri nelerdir? Burada her şey göreli ve kalıtım, vücut tipi, kemik kalınlığı, yaş ve diğerleri gibi birçok faktöre bağlı olduğu için bu göstergeler çok bireyseltir. Gençler için bu daha da zordur, çünkü bu dönem her biri değişir: birisi daha erken büyür, birisi daha sonra birisi uzanıyor, sonra ağırlık kazanıyor ve başkası, yani ağırlık normları ve Ergenlerin büyümesi göreli bir kavramdır. Onları belirlemek için ergenlerin büyümesi ve ağırlığı için farklı yaşlardan küçük çocukların parametreleri üzerine istatistiksel verileri yansıtan bir centile tablosu geliştirildi.

Bu tablo,Aynı yaştaki ergenler arasındaki ağırlık ve boy oranı. Yaşadığınız ülkede toplanan son verilere dayanılarak en son sürümleri kullanmak en iyisidir; bu parametreler değiştikçe zamanla genotipe bağımlıdırlar. Tablo büyümesi ve ergenlerin ağırlığı, bu çağın SAĞLIKlı çocuklarının yüzde kaçının benzer bir orana sahip olduğunu gösterir. Bu gösterge üç orta sütundan geliyorsa, bu, bu yaştaki çoğu ergen için karakteristik olduğuna işaret eder, ikinci ve son sondan bir önceki sütunlarda o kadar çok çocuk bu tür parametrelere sahip değilse, daha ziyade bireysel bir özelliktir, İlk ve son sütunlar, bu oranın akranların yüzde üçünden fazla olmadığını tespit etmektedir. Prensip olarak, aşırı indikatörler bile genellikle bir gelişme özelliğidir, ancak endokrin anormallikler riski göz ardı edilmemelidir; bu nedenle en iyi doktora danışın ve hormon testleri yapın.

Ergenlerin boy ve kilo özet tablosuyerine 10 yaşından itibaren çocuklarda kilo ve boy normal endikasyonları çok büyük ölçüde değişebilir ederken, bir bütün olarak organizmanın gelişimini yansıtır, çünkü tek bir masa boyu ve kilosu daha. En iyi seçenek, üç masaya da dayalı fiziksel gelişim değerlendirmektir.

Bu günlerde belirli bir sorun ağırlıkgençler. Araştırmanın sonuçlarına göre, ergenlik çağındaki çocuklarda fazla kilolu olanların yüzde sekizden fazla bulunmadığı halde, yarısından çoğunun kendilerini aşırı dolu buldukları bildirildi. Ergenler çoğu kez var olmayan eksikliklerini aşırı zorlama eğilimindeyken, bu çok zorlanan sorunlar yaşamlarını ciddi şekilde etkiler. Ne yazık ki, zoraki ideallerinin bir türlü arzu genellikle tenha bir hayat yaşıtları ile temasını engellemek ve hatta sorunun başlangıcını kaçırmak ve maksimum vermemeyi sırayla, fiziksel durumuna etkisi önemlidir bu yüzden, ruh sağlığı sorunları, yol onları neden olur destek ve bakım.

Bu arada, ergenlik çağındaki çocuklarda aşırı kilolu olsa bileve tanımlandığında, genellikle bu aşamada gelişim özelliğidir: Çocuklar sıklıkla ilk önce kilo alma eğilimi gösterirler ve birkaç santimetre kadar büyürler ve kilogramlar elbette gider. Ancak aşırı kilo sorunu daha derin olsa bile, o zaman bu yaşta onunla başa çıkmak, diyet ve çocuğun yaşam tarzını ayarlamaya yardımcı olacak uzmanlara atıfta bulunarak kolaylaşır.

Bir gence bir ağırlık eksikliği varsaDurumların ezici çoğunluğu bu onun iyi olmadığı anlamına gelmez. Büyük ihtimalle, ince kemikleri var, son zamanlarda güçlü bir şekilde büyüdü ya da bu yaş için çok tipik olan aktif bir yaşam biçimine öncülük ediyor, ancak bu durumda endokrin sistemi ile ilgili sorunların bir uzmana danışarak ortadan kaldırılması gerekiyor.

Gençlerin büyüme ve kilo tablosu sadecereferans malzemeleri ve onun temeli ergenlik beri, üzerindeki yanlış erken sonuçlar çıkarmak için - çok hızlı değişiyor vücutta meydana geldiğinde bir zaman olduğunu ve belirlenen standartlara için seçenekler, bu nedenle durumun sadece ehil olmalıdır değerlendirmek.

Ergenlerin Boy ve Ağırlığı Tablosu: Çocuğunuzun performansı ortalama ile farklıysa ne yapmanız gerekirresim galeriler fotograflar

Related news

 • Sebzeli Misket Köfte Tarifi Videosu
 • Domates Gulliver: Büyüyen ve Bakım
 • Yerli Dizi Haber, Yorum, AraÅtÄrma
 • Ajda Pekkan ve Nebahat Çehre küs mü

 • Ergenlerin Boy ve Ağırlığı Tablosu: Çocuğunuzun performansı ortalama ile farklıysa ne yapmanız gerekir 83

  Ergenlerin Boy ve Ağırlığı Tablosu: Çocuğunuzun performansı ortalama ile farklıysa ne yapmanız gerekir


  Ergenlerin Boy ve Ağırlığı Tablosu: Çocuğunuzun performansı ortalama ile farklıysa ne yapmanız gerekir 67

  Ergenlerin Boy ve Ağırlığı Tablosu: Çocuğunuzun performansı ortalama ile farklıysa ne yapmanız gerekir 15

  Ergenlerin Boy ve Ağırlığı Tablosu: Çocuğunuzun performansı ortalama ile farklıysa ne yapmanız gerekir 23

  Ergenlerin Boy ve Ağırlığı Tablosu: Çocuğunuzun performansı ortalama ile farklıysa ne yapmanız gerekir 42

  Ergenlerin Boy ve Ağırlığı Tablosu: Çocuğunuzun performansı ortalama ile farklıysa ne yapmanız gerekir 59

  Ergenlerin Boy ve Ağırlığı Tablosu: Çocuğunuzun performansı ortalama ile farklıysa ne yapmanız gerekir 12

  Ergenlerin Boy ve Ağırlığı Tablosu: Çocuğunuzun performansı ortalama ile farklıysa ne yapmanız gerekir 57