Emeğin uyarılması 2019

Emeğin uyarılması 2019 Emeğin uyarılması

Emeğin uyarılması

Personelin motivasyonunu belirleyen nedir? Bugün, iş yöneticilerinin hangi yöntemleri kullandığını belirleme yöntemine bağlı olduğu düşünülmektedir. Bu yöntemler, maddi veya maddi olmayan bir karaktere sahip olabilir.

Genel olarak, motivasyon sisteminin kendi yapısına sahip olduğunu dikkate aldık. Oluşur:

- dolaylı materyal motivasyonu;

- doğrudan materyal motivasyonu;

- maddi olmayan motivasyon.

Doğrudan maddi motivasyon para ile bağlantılıdırçalışanın ücreti. İş gücünün uyarılması, bir ikramiyenin yanı sıra temel bir maaş ile gerçekleştirilir. Baz maaşın altında, maaşın sabit olan kısmı anlaşılmaktadır. Ödül daha soyut bir şey. Kural olarak, mevcut kuralların ihlali, çalışma takvimi ile uyum, planın (veya planın fazlalığı), inisiyatif vb. Ihlal edilmeksizin çalışma için düzenlenir. Maaş nedeniyle işgücünün uyarılması, çoğu durumda kişinin yüksek olarak gördüğü miktar için özverili ve gayretli bir şekilde çalışmaya istekli olması gerçeğine dayanır. Düşük maaşlar çalışanların motivasyonunu olumsuz yönde etkiler.

İkramiyelerin ikramiye yardımı ile gerçekleşmesibiraz farklı. Gerçek şu ki, bir çalışan herhangi bir anda onu kaybedebilecek bir şeyi anlamak zorundadır. Kötü çalışma, cebin boş olduğu gerçeğine yol açar, ancak bunun tam olduğu gerçeğine iyi gelir. Evet, para mükemmel bir motivasyon kaynağıdır.

Dolaylı motivasyon birsözde sosyal paketin sağlanmasına dayanmaktadır. Ayrıca telafi denir. Bu nedir? Bu bir dizi avantaj ve tazminattır. Hastane faturalarını ödemek, tatil izni vermek, emekli maaşı kesintileri vb. Hakkında konuşuyoruz. Bazı kuruluşlar iş, seyahat ve benzeri işlere seyahat ederek iş yapmaya teşvik ederler.

Bu durumda, her şey düzenlenebilir kiÇalışan, küçük bir ödeme için bile, kendisine verilen tüm fonksiyonları düzenli olarak yerine getirecektir. Neden? Bunun nedenleri, insanların her şeye iyi alışmaları. Yakında sanatoryuma ücretsiz bir bilet verileceğini bilerek, pennies için çalışabilir, çocuklarına Yeni Yıl için hediyeler verilecek, vb.

Ayrıca bir maddi olmayan varstimülasyonu. Bu durumda, herhangi bir parasal ödeme, fayda veya tazminat ile ilgili olmayan, işgücü teşviğinin uygulandığı yolların bütününe atıfta bulunur.

Bu sistem geleneksel ve geleneksel olmayan unsurlardan oluşmaktadır.

Geleneksel olarak taşımak gerekli:

- esnek ve kullanışlı bir program (çalışma süresi);

- Kariyer büyümesi için fırsat;

- kendini gerçekleştirme olasılığı;

- park alanı sağlanması;

- Kurumsal etkinliklerin yürütülmesi;

- çeşitli ödüller, takdir mektupları;

- şeref masasında olma fırsatı.

Geleneksel olmayan yöntemler aşağıdaki gibi olabilir:

- ek günler sağlamak;

- yetkililerden kişisel hediyeler.

Motivasyon ve çalışma teşvikleri yakından bağlantılıdırbirbirleriyle. Çalışanı bilinçli olarak görev yapmak için neden teşvik etmek için para harcamalıyız? Evet, tüm bunlar gerçekten fazladan para, enerji, zaman harcamak zorundadır, ancak her şey göründüğünden daha hızlı ödeme yapar. İnsanlar daha iyi çalışmaya başlar ve bu girişim başarılı bir şekilde gelişir, yeni bir seviyeye ulaşır. Üyeleri kolları ile çalışan bir kolektif ne yapabilir? İşletmeyi ilerletmeyecek, aksine tersine çekecek.

Bir "kırbaç" yardımıyla emeği teşvik etmek mümkün mü? Prensip olarak, evet, ancak bu tür yöntemler, durum aşırı olduğu zaman en iyi şekilde kullanılır ve disiplinin ihlali çok sık gözlemlenebilir.

Emeğin uyarılması 2019

Emeğin uyarılması 2019

Related news

 • Bayram şekeriyle yarışan çörek
 • Alıntı planı nedir Bu bağımsız bir işin garantisidir
 • Moped Alpha bu ulaşım şekli hakkında yorum
 • Keten tohumu yağının yan etkileri
 • Küçük yatak odanızı büyük gösterecek 7 öneri

 • Emeğin uyarılması

  Emeğin uyarılması


  Emeğin uyarılması

  Emeğin uyarılması

  Emeğin uyarılması

  Emeğin uyarılması

  Emeğin uyarılması

  Emeğin uyarılması

  Emeğin uyarılması

  Emeğin uyarılması

  Emeğin uyarılması

  Emeğin uyarılması

  Emeğin uyarılması

  Emeğin uyarılması

  Emeğin uyarılması

  Emeğin uyarılması

  Emeğin uyarılması

  Emeğin uyarılması

  Emeğin uyarılması

  Emeğin uyarılması

  Emeğin uyarılması

  Emeğin uyarılması