Ekaterinburg bayrağı ve amblemi 2019

Ekaterinburg bayrağı ve amblemi 2019
22.07.2019

Ekaterinburg bayrağı ve amblemi 49

Ekaterinburg bayrağı ve amblemi

Uralların başkenti Moskova'nın binden bir buçuk milden fazla olmasına rağmen, 20. yüzyılın siyasi ayaklanmaları sırasında Rusya boyunca gerçekleşen yeniden isimlendirme dalgalarından kaçmadı.Yekaterinburg amblemi İlk Rus İmparatoriçe'den sonra,1924'ten itibaren 67 yıl boyunca şehir, tamamen farklı bir türden bir politikacının anısına Sverdlovsk olarak adlandırıldı. Yekaterinburg'un arsanın üç yüzyıla ait arması da ilişkili metamorfozdan kaçmadı.

Kale ve fabrika

Büyük Petro, madenciliğin önemini açıkça fark etti.Rusya'nın ekonomik ve askeri gelişimi için reformlarının başarılı seyri için metalurji ve metalurji. 1723 baharında, Orta Uralların doğu yamacında, Iset Nehri kıyısında, o zamanın en büyük demir üretim tesisinin inşaatı başladı. Şimdi, şehir oluşturucu bir kuruluş olarak söylenecek olanın olduğu gibi oldu. İlk suyla çalışan büyük çekiçlerin Krytsa'yı (dökme demirden elde edilen bir demir blok) biçimlendirmek için kullanıldığı gün, Yekaterinburg'un oluşum tarihiydi - 7 Kasım 1723.

İmparator Peter'ın karısı şerefine şehri isimlendirmekGeorg Wilhelm de Gennin - fabrikanın inşasına liderlik eden çar-reformer en yakın arkadaşı önerdi. Teknolojik ekipmanlarda, ilerici teknolojide, Yekaterinburg fabrikası ilk defa Avrupa'da en iyisiydi. Madencilik bölgesinin yeni başkenti, barış zamanında ülkenin ağır sanayisinin lokomotiflerinden birinin rolünü ve savaşlar sırasında silahları ve mühimmatı ile cepheyi temin eden güvenilir bir lojistik rolünü oynamak için kurulmuştur. Ülkenin Avrupa ve doğu kısımlarını birbirine bağlayan bir demiryolu inşa etti - Ekaterinburg Sibirya'ya açılan kapıydı.

Madencilik ve metalurji endüstrisinin özellikleri,Avrupa ve Asya sınır bölgelerinin sembolleri Yekaterinburg'un armasını aldı. Modern kentsel amblemlerde ve Peter's zamanının müjdecisi ustaları tarafından geliştirilen ilk versiyonlarda bulunurlar.

Kont Santi'nin projesi

Kont Francesco Santi veya Franz Matveyevich Santi(1683-1758) Rus egemenliği kurucusuydu. Yekaterinburg arması ve adı "Titulyarnik" (1672), klasik Avrupa gelenekleri altında bilinen Rus arma Çar Aleksey Mihayloviç'le güdülerini, getirmek için birçok girişimleri biriydi. Bazı tarihçiler Urallar Rus Stepan Andreyeviç Kolycheva (1674-1735) veya belirgin Rus tarihçi Vasily Nikitiç Tatishchev (1686-1750) başkenti silah egemenliği ilk kat yaratılmasına katılımını itiraf.

Yekaterinburg fotoğraf arması

Bir yüksek fırın ve bir maden ile fabrika dükkanının resmicevheri üretimi Ekaterinburglular kollarının ilk kat geldi. altın ışınları yayan kırmızı kurdele ve gümüş bulut onlara ek olarak Peter ve Catherine I. işlemelerinizle iki oval ile kraliyet tacı, çapraz çubuk Entwine yılan ve altın trampeti yalan bulunur - O Rus Kraliyet niteliklerin açıklamasını içerir. Bulut - kırmızı - yeşil alanda, maden ve bitki.

Perm valiliği ilçe kasabası

Catherine II dönemindeidari reformlar. Bunlardan biri olan Yekaterinburg, Perm'in vekili olarak bir ilçe statüsünü aldı. 1783 yılının Temmuz ayında, yeni statüsüne önem verilerek tasarlanan Yekaterinburg amblemi son derece onaylandı. Onun yazarlığı bir zamanlar efendisi usta olan ünlü politikacı ve bilim adamı Kont Mikhail Mihayloviç Shcherbatov'a (1733-1790) atfediliyor.Yekaterinburg tanımının amblemi

Perm şehirleri için geliştirilen tüm silahlarvaliler, aynı yapıya ve tek bir renk şemasına sahipler. Bu ikiye ayrılmış bir kalkan. Kalkanın üst kısmı aynıdır - Perm'in arması - kırmızı bir alanda bir gümüş madalyonun üstünde altın bir maaş ve üstte bir gümüş haç olan bir gospel. Alt kısımda - yeşil alan - bir gümüş madenci ve bir eritme ocağı.

Bernhard Köhne arması

1860'dan beri, Alexander IIBirçok Rus kenti için yeni silahlar yaratılması öngörülen idari reform. Bu çalışma ünlü müjdeci ustası Bernhard V. Kone tarafından yönetildi. Yekaterinburg için, onaylanmamış kalan bir armağanı yarattı.Yekaterinburg bayrağı ve amblemi

Kompozisyonun merkezinde gümüş bir kalkan varşehir Perm iline ait olduğunu geliyordu Perm arması, sol üst köşesinde bulunan. Siyah ve altın kapaklar iki sıra - kalkan altındaki koyu kırmızı alevler ile siyah bir metal eritme fırını - merkezinde. kalkan arkasında üç dişleri ile kule gümüş taç taçlandırılmıştır - koydu alır çapraz iki Alexander kurdeleyi iç içe.

Sverdlovsk arması

Devrim öncesi devrimci semboller arasındaYekaterinburg'un amblemi dolaşımdan çekildi. Uralların başkentinin 245. yıldönümünün kutlanmasına hazırlık amacıyla basında ve merkez caddelerde kentsel sembollere sahip fotoğraflar yayınlandı. Son versiyon sadece 1973 yılında kabul edildi.Açıklama ile герб екатеринбурга fotoğraf

İçerisinde gümüş bir kalkan vardıYekaterinburg fabrikasında inşa edilen kalenin çevresinin kırmızı (kırmızı) görüntüsü. Üzerinde - Altın veya siyah bir dişli ve Iset Nehri'ni gösteren bir masmavi renk şeridi. Şeritin üstünde - beş kısaltılmış şerit ve huzurlu bir atomun stilize bir görüntüsü. Soldaki kalkan yükselen bir sable, sağda bir kertenkele.

Modern zamanların sembolleri

Eylül 1991'de şehirYekaterinburg'un tarihi arması restore edildi. Zamanın kamusal düşüncelerinin vektörü, komünist ideolojiyi ve onunla bağlantılı her şeyi inkar etmeyi amaçlamıştı. Ancak gerçek destek ve gerekli yer işaretleri geçmişte, bazen çok uzaklarda bulmaya çalıştı.

Ama yirminci yüzyılın sonunda kullanımın ortaya çıktığı ortaya çıktı.iki yüz yıl önce hanedan semboller mantıksızdır. 1996 yılında, yeni bir arma ve bir bayrak çalışması başladı. İlk olarak, çağdaş hanedanlar, tarihçiler ve sanatçılar arasında bir tartışma yapıldı ve ardından halk tartışması yapıldı. Ancak, geleneksel ve nadiren kullanılan pek çok damga elemanının sunulduğu sunulan eskizler, tamamen ve oy birliği ile onaylanmamıştır.İngiltere vektörünün amblemi

Bazı seçenekler arasında onaylanmadıRusya Federasyonu Başkanı altında, Hıristiyan Konseyi'nde, Yekaterinburg'un bazen yeni bayrağı ve arması vatandaşları incelenmedi. Kent sembolizminin son versiyonu, 2008 yılının ilkbaharında, Rusya'nın hakimi mimar Herman Ivanovich Dubrovin tarafından geliştirilen bir proje temelinde onaylandı.

Ekaterinburg'un modern arması. Açıklama fotoğraf

Silahın ana bileşeni ikiye ayrılan bir kalkantır.alçaltılmış alanlar - yeşil (Uralların geleneksel rengi) ve altın. Ekaterinburg fabrikasının kalesinin ana hatlarını anımsatan üst kısımda, bir madenci madenine ait bir tasma ile bir ocak evinin gümüş görüntüsünü ve fırında bir alev ateşiyle eski bir eritme ocağı bulunmaktadır. Kalkanın alt kısmı Iset Nehri'nin sembolü olan gümüşle çevrili yatay bir çift mavi dalgalı çizgi ile geçilir.Yekaterinburg modern amblemi

Kalkan yukarıda beş bir kule altın taçbir defne çelengi şeklinde ilavesi ile dişler. Taraflarda - iki hayvan taşıyıcı figürü. Asyalı sembol - - Sibirya samur sağda Rusya'nın Avrupa kısmı, simgeleyen - Sol. Siyah ve altın sincap kürklü yakalarla süslenmişler ve dişleri, şehir muhafızları gibi, dişlerini takardı ve kıl dilleri dışarı atıldı.

Ayı ve samur bir altın kurdeleye güveniyor -Uralların başkentinin önemli statüsünün sembolü. Bandın ortasında, kalkanın üstünde - iç içe kristallerin - drusen'in bir görüntüsü - Dünya'nın Uralların iç zenginliklerinin kişileştirilmesi.

Ekaterinburg bayrağı ve amblemi 2019

Ekaterinburg bayrağı ve amblemi 2019

Related news

 • Bir balık hayal etmek kaderin bir armağanıdır
 • Ebru Şallı Formunu Nasıl Koruyor
 • Çift Taraflı Bebek Battaniyesi Yapılışı
 • Trumpçı Kanye West bu kez köleliğin bir tercih olduğunu savundu
 • Ayakkabı bağcıkları nasıl temizlenir

 • Ekaterinburg bayrağı ve amblemi 53

  Ekaterinburg bayrağı ve amblemi


  Ekaterinburg bayrağı ve amblemi 51

  Ekaterinburg bayrağı ve amblemi 39

  Ekaterinburg bayrağı ve amblemi 11

  Ekaterinburg bayrağı ve amblemi 73

  Ekaterinburg bayrağı ve amblemi 43

  Ekaterinburg bayrağı ve amblemi 24

  Ekaterinburg bayrağı ve amblemi 86

  Ekaterinburg bayrağı ve amblemi 17

  Ekaterinburg bayrağı ve amblemi 25

  Ekaterinburg bayrağı ve amblemi 71

  Ekaterinburg bayrağı ve amblemi 68

  Ekaterinburg bayrağı ve amblemi 65