Çeşitli zanaatkârlar için el sanatları için hangi araçlar gereklidir 2019

Çeşitli zanaatkârlar için el sanatları için hangi araçlar gereklidir 2019
21.08.2019

Çeşitli zanaatkârlar için el sanatları için hangi araçlar gereklidir 13

Çeşitli zanaatkârlar için el sanatları için hangi araçlar gereklidir?

Hiçbir iğne kadın olmadan yapamazçalışma sırasında özel cihazlar. Her yaratıcılık biçiminde ve bugün en popüler örme, dikiş, nakış ve iğne işi için özel araçlar kullanılan onlardan birkaç düzine vardır. Bu yazıda, ustabaşının işini kolaylaştıran en gerekli ekipmanı ele alacağız.

iş elbisesi

Her evdeki asistanları

Için en yaygın araçlarİğne makası makas. İyi kalitede ve iyi çelikten yapılmış olmalılar. Bu araç, birçok yaratıcılık biçiminde kullanılır. Kağıt, kumaş, iplik, iplik ile çalışırken kullanılırlar. Makas, malzemenin kenarını güzel bir şekilde kesmek için düz bıçaklı veya dalgalı olabilir. Ayrıca, makasın boyutu iş türüne bağlıdır - iş parçasının kalınlığı, iş parçasının kalınlığı ile eşleşmelidir.

Makaslarla eşit olarak çok sık kullanınhattı. Örneğin, katı - çizim, çizim kalıpları için. Pürüzsüz çizgiler çizerken desenler kullanılır. Ölçü alırken örülmüş öğeleri ölçerken esnek bir santimetre bant kullanılır.

Herhangi bir beceride, bu gibi araçlara ihtiyaç vardırişaretler, boya kalemi, kurşun kalem gibi çizgilerin, işaretlerin, çizgileri uygulayarak dikiş işi için. Ayrıca, iğne işi genellikle iğne ile yapılır ve her çeşit yaratıcılık için özel ürünler üretilir. Bir iğne dikerken, nakış ile - diğeri. Kuru süngerleme ve kapitone için özel cihazlar vardır.

iş elbisesi takımları

Örgü aksesuarları

Örgü yapmaktan hoşnut olan esnaf, iğne ve kanca gibi iğne işi için bu tür aletleri ve şimdi konuşacağımız yardımcı aletleri kullanıyor.

Örgü iğneleri,plastik, ahşap, metal, özel uygulanmış kaplamalı bambu, böylece iplik de kayar. Düz çubuklar bir ürünün tek tek parçalarını örter ve daha sonra onları diker. Bu aletlerin örülmesinde sıraların döndürülmesi yöntemi kullanılır. Bir av tüfeği ile birbirine bağlı iki metal elementten oluşan dairesel parmaklıklar vardır. Hem bir daire hem de sırayla örülmüş olabilirler. Tüm tellerin çaplarına karşılık gelen bir numarası vardır.

Kancalar, openwork örgü peçetelerinde,şallar, bluzlar ve dekoratif ürünler. Örgü yaparken eksik bir halkanın yükselmesi için de uygundurlar. Kulplar ürünler plastik, metal veya hiç de olabilir. Araç çubuklarının numaraları da vardır. Rakam ne kadar küçükse, kanca ne kadar daralır.

İğne işi için malzeme ve aletler

Yardımcı ürünler

Ustanın işlerini kolaylaştırmak için üreticilerİğne işi için çeşitli ek materyaller ve araçlar sunar. Örneğin, karmaşık bir desenle büyük bir kumaşı örttüğünüzde, kaç tane satırın bağlandığını takip etmek zordur. Bu nedenle, ayrı bir uyum ve toplam satır sayısını izlemenize yardımcı olan bir sayaç var. Bir silindir formundaki cihaz, bir dizi sayı gösteren kaydırma tamburu olan iki pencereye sahiptir. Her düğümlü sıranın sonunda, tekerlek dönerek karşılık gelen sayıyı gösterir.

Çok pratik bir şey bir top için bir kase. Farklı boyut ve konfigürasyonda olabilir. Kapta, iplik gömülüdür ve özel delikten bir iplik çekilir. Glomerulus kaçmaz, gevşemez, iplik birbirine karışmaz, işyerindeki örgü, rahatlık ve rahatlık sağlar.

iğne işi fotoğraf için araçlar

Küçük Aletler

Için özel araçlar da varBir elemenin yerine getirilmesine yardımcı olan el işi (fotoğrafın sonunda verilir), ancak daha az önemli bir ayrıntı. Örneğin, pompalı plastikten yapılmış diskler. Bunu yapmak için, iplik bir disk üzerine sarılır ve daha sonra çevre boyunca kesilir, orta sıkıca sarılır. Bu tür ponponlar, genellikle bebek kepleri, tellerin uçlarında ya da taç üzerinde örülürken kullanılır. Ayrıca onlardan yumuşak bir bebek halısı veya sandalyede bir koltuk dikebilirsiniz.

Örgü kablolarında daha az önemli değilçanta kolları, çocuk eteklerinde ve elbiselerdeki kemerler, başlık bağları olarak kullanılır. Bu kordları yapmak için dokuma için özel makineler satılmaktadır.

Bir cetvel, konuşmacı veya kancaların boyutunu belirlemenin yanı sıra bağlı numuneyi ölçmeye yardımcı olur.

iş elbisesi

Başlangıçta, iğne işi için bir takım araçlar,Büyükannemizin hala sahip olduğu en basit ve en önemli unsurlardan oluşuyordu. Onlar küçük makaslar, beyaz ve siyah iplikler, bir dikiş iğnesi ve bir yüksekti. Böyle bir set, hem kenarı hızlıca hem de bir düğmeyi dikmek için her zaman hazır olabilir.

Çeşitli zanaatkârlar için el sanatları için hangi araçlar gereklidir 2019

Çeşitli zanaatkârlar için el sanatları için hangi araçlar gereklidir 2019

Related news

 • Voronez Bölgesi Otradnoe köyü. Kutsal Meryem Ana Tapınağı
 • Kış Aylarında Cilt Dostu Besinler
 • Robalı Çocuk Kazağı
 • Revolver Fırtına ve modifikasyonları
 • Hisar Okulları Orkestrası, İtalya’dan Birincilikle Döndü

 • Çeşitli zanaatkârlar için el sanatları için hangi araçlar gereklidir 32

  Çeşitli zanaatkârlar için el sanatları için hangi araçlar gereklidir


  Çeşitli zanaatkârlar için el sanatları için hangi araçlar gereklidir 4

  Çeşitli zanaatkârlar için el sanatları için hangi araçlar gereklidir 20

  Çeşitli zanaatkârlar için el sanatları için hangi araçlar gereklidir 2

  Çeşitli zanaatkârlar için el sanatları için hangi araçlar gereklidir 30

  Çeşitli zanaatkârlar için el sanatları için hangi araçlar gereklidir 48

  Çeşitli zanaatkârlar için el sanatları için hangi araçlar gereklidir 51

  Çeşitli zanaatkârlar için el sanatları için hangi araçlar gereklidir 56

  Çeşitli zanaatkârlar için el sanatları için hangi araçlar gereklidir 81

  Çeşitli zanaatkârlar için el sanatları için hangi araçlar gereklidir 13

  Çeşitli zanaatkârlar için el sanatları için hangi araçlar gereklidir 7

  Çeşitli zanaatkârlar için el sanatları için hangi araçlar gereklidir 88