Duvarları macunun önüne astarlamak. Bir astar nasıl seçilir 2019

Duvarları macunun önüne astarlamak. Bir astar nasıl seçilir 2019
18.08.2019

Duvarları macunun önüne astarlamak. Bir astar nasıl seçilir 58

Duvarları macunun önüne astarlamak. Bir astar nasıl seçilir?

Onarım zahmetli ve pahalı bir iştir. Kaliteyi ucuz ve ucuz yapmak istiyorum. Ama öyle mi? Tasarruf iyidir, ancak onarımlar bir yıl için yapılmaz. Bu nedenle, iş sırasına uyulmalıdır.

shpatlevkoj'dan önce duvarların astarlanması

Duvarları macuntan önce astarlama - olsaİlk bakışta algılanamaz, ama çok önemlidir. Bunu yapmamakla, bir ay içinde ekonomiden pişmanlık duyuyorsunuz. Ek olarak, duvarların macunun önünde astarlanması, kaplama malzemelerini değiştirmek için size para kazandıracak.

Astar uygulaması

Duvarlarda uzun süre kalmanın en iyi yoluve tavan kaplama malzemeleri - bu, yapışmayı arttırmak için özel astarlar kullanmaktır. Yüzey macuntan önce astarlanmamışsa, üzerine uygulanan sıva veya fayans yapıştırıcısı eninde sonunda sıyrılacaktır. Ayrıca, bazı primerler antiseptiktir ve küf oluşumunu engeller.

Zorluğu önlemek için (çatlaklar,işlenmemiş yüzeylerin doldurulmasından sonra sıklıkla meydana gelen dolgular ve duvar kağıdı sarkmalarının birikimi), duvarların macun önünde astarlanmasına yardımcı olacaktır. Fotoğraflar, astarın özelliklerini ve uygulamalarının nüanslarını anlamada yardımcı olur.

Bir duvar astarı nasıl seçilir

Macunlardan önce duvarların astarlanması ile başlar.uygun bir karışımın seçimi. Her şeyden önce, yüzeyin gözeneklilik derecesine dikkat etmelidir. Tuğla, beton ve diğer malzemeler farklı bir nem emilim yüzdesine sahiptir. Finisaj malzemelerinin duvar yüzeyine yapışmasının mukavemetini etkileyen bu faktördür.

Yoğun, düşük gözenekli yüzeyler içinYüksek yapışkan özellikli astar. Yüzey gevşek, çok gözenekli ise, derin bir nüfuziyetle toprağın uygulanması daha iyidir. Evrensel araç, orta gözeneklilik için kullanılır.

 duvarın altındaki macun önünde duvarları astarlama

Çoğu primerler, maksimum etki için belirli bir alt tabaka (imalatçılar bunları ambalaj üzerinde gösterir) için tasarlanmıştır.

Primer tiplerinin tanımları

Primerler farklı özelliklere ve farklı yüzeylere sahip birçok çeşittir.

Akrilik astar (üniversal) - uygunçoğu yüzey için. Kuruma süresi doğrudan odanın nemine bağlıdır, 4 saati geçmez. Akrilik solüsyon, macunlamadan önce duvarların astarlanması için idealdir.

Alkid - sadece ahşap yüzeyler için kullanılır. Macun ile birlikte kullanılması yasaktır.

Glyftalevaya astar - ahşap ve metalleri bitirmek için tasarlanmıştır. Kesinlikle zehirlidir, sadece solunum cihazlarındaki havalandırılmış alanlarda çalışması önerilir.

macun tüketiminden önce duvarların astarlanması

Perchlorovinyl çözeltisi, macunlamadan sonra tuğla ve beton yüzeylerde kullanım için en uygun çözümdür. Sadece açık hava işleri için tasarlanmıştır.

Gliftal gibi fenolik astar, emilim derinliğinin önemli olmadığı ahşap ve metal yüzeylerde kullanılır. Duvarları macunlamadan önce kullanmanız tavsiye edilmez.

Polistiren - ahşap ve sıvalı, macun yüzeylerin astarlanması için kullanılır. Çok zehirli bir bileşime sahiptir.

Polivinil asetat - polivinil asetat boya ile boyama için astar yüzeyler için. Astarın tam kuruma süresi yaklaşık 40 dakikadır.

Fiyat kategorileri

Astarın fiyat / kalite oranına göre dört ana gruba ayrılabilir:

 • En ucuz. Fiyat baskın faktör olduğu zaman uygulanır ve kalite özellikle önemli değildir. Bu, düşük bütçeli inşaat projeleri için geçerlidir, konut dışı kamu binalarını bitirir.
 • Ortalama fiyat. İthal bileşenlere göre primer üreten yerli üreticiler.
 • Fiyat ortalamanın üzerindedir. Bilinen yabancı üreticilerin doldurucuları ve astarları (Rusya'da yaygın olarak temsil edilmektedir).
 • Yüksek fiyat. Ek özel katkı maddeleri kullanan elit yabancı üreticiler. Bu malzeme sipariş altında üretilmekte ve satılmaktadır. Fiyat, üçüncü gruba ait karışımların maliyetinden en az birkaç kez daha fazla olabilir.macun knauftan önce duvarların astarlanması

  Çoğu durumda kalite doğrudan ile ilgilidirBir primerin fiyatına. Ancak istisnalar var. Uygun bir fiyata iyi bir astar için seçenekler vardır, duvarları macuntan önce yüksek kaliteli bir astar yapmak için yeterlidir. Knauf - üssü mükemmel şekilde güçlendiren bir primerler çizgisi, çabuk kuruyan. Ayrıca, kesinlikle toksik değildirler - çevre dostu bileşenlerden yapılmıştır.

Hazırlama işlemi için hazırlık

Hazırlama için hazırlık, karışımın uygulanması işleminden daha az önemli değildir.

İşe başlamadan önce dikkat etmeniz gerekiyor.Gerekli tüm araç ve gereçlerin edinilmesi. Uygulama aleti bir rulo, fırça veya sprey olabilir. Ayrıca, silindiri kullanırken, kolay kullanım için özel bir konteynere ihtiyaç vardır. Astarın miktarı, duvarların astarlanmasının macuntan önce yapılacağı toplam alana göre hesaplanır. Tüketim - 3-5 metrekare için yaklaşık bir litre. m (primerin tipine bağlı olarak).

Bundan sonra zemin kaplamasını (kısmi onarım yapmak). Polietilen film uygun olacaktır. Ayrıca duvarları hazırlarız, olası sabitleme elemanlarını çıkarırız, çukurları ve çatlakları kapatırız. Duvarın altındaki macuntan önce duvarların astarlanması, macunun ayrılmasını önlemek için eski duvar kağıdının kalıntılarının dikkatli bir şekilde çıkarılmasını gerektirir.

İş sürecinin açıklaması

Saflaştırılmış hazırlanan duvarlar dikkatliceTozu temizlemek için ıslak bir sünger ile tedavi edin. Daha sonra astarı hazırlanmış kaba dökün ve duvara uygulayın. Malzemeyi rulo ile duvara bir fırça ile uygulamak daha uygun olur: astar daha hızlı ilerlerken astar karışımı düz olarak serilir.

Silindir hareketleri önce yukarıdan aşağıya, daha sonra soldan sağa yapılır. Silindire ulaşmayan zor yerler, fırçayla sürün.

shpatlevkoj fotoğraftan önce duvarların astarlanması

Çalışmanın tamamlanmasından sonra, tabakanın kurumasını beklerizastar. Türüne, duvar tipine ve neme bağlı olarak, bu işlem 3 ila 15 saat arasında sürebilir. Duvarın tüm kurutulmasından sonra macunun üstüne ilerleyebilirsiniz.

Duvarları macunun önüne astarlamak. Bir astar nasıl seçilir 2019

Duvarları macunun önüne astarlamak. Bir astar nasıl seçilir 2019

Related news

 • Çok İzlenen Videolar
 • Suriyede İsrail-İran cepheleşmesi kontrolden çıkabilir
 • Savunma Bakanı Işıktan ABD ve Avrupaya: Terör örgütleri arasında ayrım yapmayın
 • Alerji ve Saman Nezlesi için Evde Doğal Çözümler
 • Evde Cilt Toniği Yapımı

 • Duvarları macunun önüne astarlamak. Bir astar nasıl seçilir 58

  Duvarları macunun önüne astarlamak. Bir astar nasıl seçilir


  Duvarları macunun önüne astarlamak. Bir astar nasıl seçilir 4

  Duvarları macunun önüne astarlamak. Bir astar nasıl seçilir 76

  Duvarları macunun önüne astarlamak. Bir astar nasıl seçilir 91

  Duvarları macunun önüne astarlamak. Bir astar nasıl seçilir 53

  Duvarları macunun önüne astarlamak. Bir astar nasıl seçilir 12

  Duvarları macunun önüne astarlamak. Bir astar nasıl seçilir 6

  Duvarları macunun önüne astarlamak. Bir astar nasıl seçilir 32

  Duvarları macunun önüne astarlamak. Bir astar nasıl seçilir 10

  Duvarları macunun önüne astarlamak. Bir astar nasıl seçilir 41

  Duvarları macunun önüne astarlamak. Bir astar nasıl seçilir 92

  Duvarları macunun önüne astarlamak. Bir astar nasıl seçilir 2

  Duvarları macunun önüne astarlamak. Bir astar nasıl seçilir 25

  Duvarları macunun önüne astarlamak. Bir astar nasıl seçilir 36

  Duvarları macunun önüne astarlamak. Bir astar nasıl seçilir 34

  Duvarları macunun önüne astarlamak. Bir astar nasıl seçilir 29