Dragon Gardner: Kendi Ellerinizle Optik Yanılgı 2019

Dragon Gardner: Kendi Ellerinizle Optik Yanılgı 2019

Dragon Gardner: Kendi Ellerinizle Optik Yanılgı 23 01.02.2019, 20:21

Dragon Gardner: Kendi Ellerinizle Optik Yanılgı

Optik illüzyonlar kayıtsız ne yetişkin ne de çocuk sihirli eşsiz dünyasında ve gördüğünü imkansızlığı gelen beyin kaynatmak zorunda aynı anda batırılır bırakmazlar.

Bazen numaralar algılamak o kadar zor değildir. Bunların arasında, belli bir desen için kâğıttan yapılan, ejderha denilen sözde ejderha son derece popüler.

Illusion: Gardner'ın Ejderhası

Bu hüner ünlü juggler Jerry tarafından icat edildiGardner'ın bağışları için Andrus, bu nedenle genellikle fonun yaratıcısı veya sahibi onuruna çağırılır. Önceki illüzyon adından ötürü ne olduğu açık bir hal alıyor: bir kağıt ejder her zaman gözlemciye bakıyor ve hatta başını çeviriyor.

ejderha gardnera

Maksimum etki elde etmek için şekilışık kaynağının üzerine yerleştirilmesi gereklidir ve hareketler sırasında izleyicinin bir gözünü kapatması ve figürden 2 metreden fazla hareket etmemesi önerilir (en uygun mesafe 1 m'dir).

Yanılsamayı tekrarlamak için neyin gerektiği

Bir figür yapmak için, aşağıdaki resimle birlikte bir şablon olan bir kağıt ejderha Gardner'a ihtiyacınız var.

Boşluklar üç renkte gelir: yeşil, mavi ve koyu pembe renklidir ve kat göstergeleri ile detaylı bir montaj talimatı ve sonuçların nasıl görüneceğini (arka görünüm) gösteren bir resim içerir.

ejderha veli şablonu

Buna ek olarak, bu amaç için daha uygun bir dokuya sahip olan makas, tutkal ve fotoğraf kağıdına ihtiyacınız olacaktır.

Gardner ejderhası kendiniz nasıl buluyor?

Sonra, iş parçasını bir renkte basmanız gerekiryazıcının boyutları kabaca A4 yazdırma sayfasıyla aynı olmalıdır. Yukarıda belirtildiği gibi, bu en iyi fotoğraf kağıdına yapılıyor ama bunun tercihen yüksek yoğunluklu, daha sonra para harcamak arzusu, uygun olan herhangi yanı sıra, yoksa.

Bundan sonra iş parçası dikkatlice kesilmelidir.talimatı okuyabilmek ve montaj şemasını görebilmek için heykelciğin etrafındaki beyaz alanı bütünüyle muhafaza ederken. Şablon bu talimatlara göre bükülmelidir.

Bu aşamada, Gardner ejderha neredeyse hazır,fişi yuvalara doğru iterek, tabanı sabitlemek için kalır. Sadece figürün kafasının dikilmesi gerekiyor, iş parçasının renkli kısmının içinde kalması gerektiğini unutmamak önemlidir.

ejderha gardnera kendi eller

Nasıl Çalışır

Bu yanılsama bazı nüanslara dayanıyorinsan beyninin çalışması. Ejderhanın kafasının özel bir rengi, kağıdın renk tarafında içbükey olmasına rağmen, onu konveks bir nesne olarak algılamasını sağlar. Bunun nedeni, beynin nesnenin şeklini, gündelik deneyime ve muhtemel hareket yoluna dayanarak tanımasıdır.

Bu nedenle, gözlemci hareket ettiğinde, oGardner ejderhanının kafasını hafifçe döndürdüğü görülüyor (bu etki sadece kısa bir mesafede mümkün). olarak çıktı bazı varyasyonlarda bu makalede açıklanan örnek yarattığı şablonlar yanılsama rakamları biraz şaşı bakmak beri resimde Yer gözü, de, büyük önem taşımaktadır.

varyasyonlar

Genel olarak, bir kağıt yanılsama yaratmak (ejderha)Gardner) kendi elleriyle yarım saatten fazla sürmez, ancak 5 yaşın altındaki çocuklar için bu aktiviteye güvenmemek daha iyidir - iş parçasının nasıl saklanacağını ve onu nasıl bozacağını anlayamayabilirler.

illüzyon ejderha gardnera

Ejderha üzerinde durmak gerekli değildir- Diğer hayvanların görüntüsü ile yaklaşık 10 şablonları vardır. Bunlar arasında bir köpek, bir kedi, bir kurbağa ve hatta bir insan iskeleti vardır, ancak hepsi başarılı değildir.

Bu nedenle, yeterli sanatsal becerilere sahip olmak, yanılsamanın işe yaradığı ilkeyi anlamak için orijinal Gardner şablonunun rehberliğinde kendi versiyonunuzu çizmek daha iyidir.

Benzer optik hileler

Gardner ejderhası tamamen açığa çıktığından ve bunun hakkında söylenecek bir şey olmadığı için, diğer ilginç yanılsamalardan (bazıları da uygun becerilerle kendi başlarına tekrarlanabilir) bahsedebilirsiniz.

Örneğin, brusspup animations adı altında bir sanatçıtek renkli görüntüler, paralel çizgilerden oluşan siyah bir kafes üzerine bindirerek. Hareket ettirmek, bir çeşit animasyon alır. Ayrıca, aynı zamanda yüzen bir küp fikri de var.

Bu, ihtiyacınız olan çok basit bir numaradır.Sadece bir düz karton, bir miktar kağıt, makas ve bant. Küpün hacmi, ejderha Gardner'in kafasını monte ederken aynı prensip ile elde edilir - yani, şekil, iç taraftaki renk tarafından içe doğru elde edilir. Sonra karton boş bir bükülmüş kağıt levha vasıtasıyla koşum yapıştırılmış ve bağlı küp havada yüzüyor izlenimi dönme hareketlerine edilir.

Ayrıca, brusspup son derece gerçekçiimgeler, ona doğrudan bakan birinin önündeymiş gibi göründüğü şekilde çarpıtılmış olabilir, ki bu da alınabilecek oldukça gerçek bir şeydir. Ancak, nesneyi döndürdüğünüzde efekt kaybolur.

Çok fazla optik yanılsama vardır.renk algılamaları üzerindeki oyunlarının önemli bir kısmı ve hacim duygusu, bu yüzden ejderha, bakarken elbette, sadece kendi türünün tek, fakat elleri hepsini yapabilir gerçeğine çok popüler. Bununla birlikte, çok eğlenceli bir gerçeği farketmeye değer - şizofren olan insanlar genellikle bu tür hileleri tanıyamazlar.

Dragon Gardner: Kendi Ellerinizle Optik Yanılgı 2019

Dragon Gardner: Kendi Ellerinizle Optik Yanılgı 2019

Related news

 • İncirli Kayısılı Pasta
 • Kırılmış Allık Nasıl Tamir Edilir
 • Bülbül Konağı Tatlısı Videosu

 • Dragon Gardner: Kendi Ellerinizle Optik Yanılgı 54

  Dragon Gardner: Kendi Ellerinizle Optik Yanılgı


  Dragon Gardner: Kendi Ellerinizle Optik Yanılgı 90

  Dragon Gardner: Kendi Ellerinizle Optik Yanılgı 33

  Dragon Gardner: Kendi Ellerinizle Optik Yanılgı 6

  Dragon Gardner: Kendi Ellerinizle Optik Yanılgı 43

  Dragon Gardner: Kendi Ellerinizle Optik Yanılgı 91

  Dragon Gardner: Kendi Ellerinizle Optik Yanılgı 19