Domateslerin fideler üzerinde düzgün ekimi - iyi bir hasat garantisi 2019

Domateslerin fideler üzerinde düzgün ekimi - iyi bir hasat garantisi 2019
17.09.2019

Domateslerin fideler üzerinde düzgün ekimi - iyi bir hasat garantisi 70

Domateslerin fideler üzerinde düzgün ekimi - iyi bir hasat garantisi

Domatesler önemli bir besindirBir adamın masası. Sadece bir vitamin deposu değil aynı zamanda benzersiz lezzetli yemekler yaratmanın mükemmel bir yoludur. Ve domatesler yaz sakinlerini yetiştirmekten çok hoşlanıyorlar, çünkü eğer uygun bir şekilde bakılırsa, o zaman iyi bir hasat yapabilirsin. Ama domatesler masaya ulaşmadan önce, yetiştirilmeleri gerekiyor. Domateslerin büyüme süreci fidelerin ekimi ile başlar. Bu, bitkinin toprağa ekilmesinden birkaç ay önce yapılır ve belirli zaman, Mart ayı başından Şubat ayının sonuna kadar değişir.

Domateslerin fidanlara ekilmesi ile başlar.tohumların hazırlanması. Her tohumun çimlenmesi için kontrol edilmesi ve en küçüğünün giderilmesi gerekir. Bitkilerin büyüme sürecinde çeşitli hastalıklara maruz kalmamasını sağlamak için, tohumlar daha önce bir doku poşetine yerleştirilmiş bir manganez potasyum çözeltisinde dezenfekte edilmelidir. Çözelti tohumlarında sürdürmek 15 dakika sürüyor. Bitkinin daha hızlı yükselmesi ve daha iyi gelişmesi için, tohumların mineral gübrelerin çözeltileriyle işlenmesi en uygun yöntemdir.

Ardından, toprağı hazırlamanız gerekiyor. Bunu yapmak için, domates ve patateslerin henüz yetiştirilmediği, humusla karıştırıldığı sebze bahçesi arazisine ihtiyacınız var. Yeryüzünün nemi ve oksijeni daha uzun süre tutmasını sağlamak için, 1 kova toprakta 1 litrelik tencerede odun yongaları ilave edilmelidir. Bitmiş toprak 10 cm'lik bir tabaka halinde kutulara dökülür, daha önce kutuların ağartıcı solüsyonu ile dezenfekte edilmesi tavsiye edilir. Fideler için domates dikimi aşağıdaki şekilde gerçekleştirilir: zemindeki delikler birbirinden 1-2 cm uzaklıkta 1.5 cm derinlikte yapılır. Her delik bir tane tohum bırakır ve toprakla kaplıdır. Fide düzensizdir, ancak 7-8. Günlerde tüm tohumlar yükselmelidir. Dikimden sonra, kutular sıcak bir yere yerleştirilmelidir, böylece hava sıcaklığı 20-36 derecedir. Filizler yükseldikten sonra, parlak bir yere (pencere eşiği) aktarılmalıdır. Doğal aydınlatma yaratma olasılığı yoksa, lambaların kutulara yakın olarak suni aydınlatma ile aydınlatılması gerekecektir. Şimdi fideler giderek büyüyor, sıcaklık gün boyunca 14-16C'de ve gece 12-14C'de optimal olacak. Fide dikmesine izin vermeyecek bu sıcaklık koşulları ve gövde yavaş yavaş kalınlaşacaktır.

Tohumların çimlenmesinden 25-30 gün sonra,fideleri filizlemek gereklidir. Bitkiler yeteri kadar büyüdü ve şimdi birbirlerini büyütmeyi bırakmaya başladılar. Bu yüzden fidelerdeki domatesleri dikmeksizin imkansızdır. Bu amaçlar için bardak kullanmalısınız. Orta boy çeşitleri için, boyutları 10x10 cm olan bardaklar, küçük boylu için, yukarı doğru sürmek için acele etmeyecek, - 8X8 cm, uzun boylu olanlar için - 12X12 cm.

Dikimine başlamadan önce bitkilerBol suyla bolca suya ihtiyaç duyulur, bu örnekleme yaparken köklerin korunmasına yardımcı olur. Sadece bitkileri çekemezsiniz, kök sistemini bozabilir, dikkatlice podkovyrivat sopa olmalıdır. Ardından, zayıf, kırışık ve hastalıklı bitkileri seçerek fideleri sıralayın.

Bardaklarda fidelerin içine domates dikmeKutularda kullanılan aynı toprakta üretilir. Camı doldurmak yukarıya doğru değil, kenardan birkaç santimetre uzakta kalacak. Hafifçe sıkıştırılmış ve toprağın iyice sulanması, bardağın ortasında, fidenin oturduğu derinliktir. Transplant yaparken, omurganın kırık veya bükülmediğinden emin olun. Domates fidesi için bu ekim bitti. Şimdi fidelerin büyümesi için gerekli tüm şartları yaratmaya devam ediyor. Bu süre zarfında bitkiler zaten yeterince güçlü, bu yüzden yavaş yavaş dış havaya alışabilirler. Bunun için önce balkonda, sıcak havalarda ve sokakta gerçekleştiriliyorlar.

Bardaklarda domates fidelerinin bakımı, bu,belki de en önemli ve önemli an. Büyüme boyunca, fideler daha fazla gelişme için en uygun koşulları gerektirir. Bu sulama, gübreleme, sıcaklık rejimine bağlılık. Su, bitki başına bir cam için haftada 2 kez olmalıdır.

Domateslerin fideler üzerinde düzgün ekimi - iyi bir hasat garantisi 2019

Domateslerin fideler üzerinde düzgün ekimi - iyi bir hasat garantisi 2019

Related news

 • Muz kızartması tarifi
 • Merdiven altından geçmek neden uğursuzluk getirir
 • Anlaşmalı boşanma davasının şartları nelerdir
 • Kirpik Modeli Patik Yapılışı Türkçe Videolu
 • Hidromasaj ayak banyosu - salon prosedürlerinin değiştirilmesi

 • Domateslerin fideler üzerinde düzgün ekimi - iyi bir hasat garantisi 66

  Domateslerin fideler üzerinde düzgün ekimi - iyi bir hasat garantisi


  Domateslerin fideler üzerinde düzgün ekimi - iyi bir hasat garantisi 35

  Domateslerin fideler üzerinde düzgün ekimi - iyi bir hasat garantisi 72

  Domateslerin fideler üzerinde düzgün ekimi - iyi bir hasat garantisi 28

  Domateslerin fideler üzerinde düzgün ekimi - iyi bir hasat garantisi 10

  Domateslerin fideler üzerinde düzgün ekimi - iyi bir hasat garantisi 62

  Domateslerin fideler üzerinde düzgün ekimi - iyi bir hasat garantisi 69

  Domateslerin fideler üzerinde düzgün ekimi - iyi bir hasat garantisi 29

  Domateslerin fideler üzerinde düzgün ekimi - iyi bir hasat garantisi 48

  Domateslerin fideler üzerinde düzgün ekimi - iyi bir hasat garantisi 59

  Domateslerin fideler üzerinde düzgün ekimi - iyi bir hasat garantisi 1