Diyalektlerde bölme ve ayırma yazıları: kurallar, örnekler 69 16.02.2019, 14:54

Diyalektlerde bölme ve ayırma yazıları: kurallar, örnekler

"Konsolların ayrı ayrı yazılması ve bölünmesi.Zarflar ", okulun" Rus dili "konusunun çok önemli bir konusudur. Çalþmasý sayesinde çocuðun deðil ayný zamanda tam yetişkin bir kiþi, neden bazý kelimelerin bu þekilde yazýldýðýný anlayacaktýr, aksi takdirde deðil.lehçelerde konsolların ayrı ayrı yazı yazımı

Buna ek olarak, bu konunun detaylı incelenmesinde, insanlarbir zarf ile birleştirilen konuşmanın nominal kısımlarından (örneğin isimler, sıfatlar, rakamlar ve diğerleri) bir harfi ayırtmayı öğrenebilirler. Bu, sadece zarfları değil, aynı zamanda diğer kelimeleri doğru yazmalarını ve anlamlarını daha doğru bir şekilde anlamalarını sağlayacaktır.

Temel Bilgiler

Konsolları bölmek ve ayırmakzarflar birçok bakımdan belirlenir. Konuşmanın diğer bölümleriyle kıyaslandığında, bu tür davaların yazımı sırasında (özellikle de okul çocuklarında) çok zor ve çok fazla sorunun oluşmasına dikkat edilmelidir.

Birçok zarf, Rus dilinin mevcut kurallarına istisnadır. Bu nedenle, öğretmenlerin çoğunun ezberlenmesi veya sadece ezberlenmesi teşvik edilir.

negatif zarflar

Zarflar için yazım kuralları

Zarf nedir? Herhangi bir öğretmen bunun konuşmanın bağımsız bir parçası (değişmez) olduğunu söyleyecektir, bu bir eylem işareti, bir nesne anlamına gelmektedir. Ne soruları cevaplıyor? Aşağıdaki soru sormak için eğer kelimelerin bu sınıf ortaya çıkarabilir: "Nerede?", "Nasıl?", "Nerede?", "Neden?", "Ne zaman?", "Neden?" ve "Nasıl?".

Bir zarfı doğru yazmak için bilmelisintüm yazım kuralları. Okul müfredatında aynı zamanda aşağıdaki konulara ayrılan çok zaman: kelimelerin (dörtnala tamamen açık, evlilik de dayanılmaz) yanı sıra "O" harfi (sıcak, taze sonunda tıslama sonra yumuşak işareti ( "s") ayarını , çıplak).

Ayrıca, hangi durumlarda bilmeniz çok önemlidir.Söz konusu konuşmanın bir kısmını bir tire ile yazmak gerekir (daha önce olduğu gibi, görünüşe göre, boş bir şekilde). Bununla birlikte, en uzun öğrenciler lehçelerde konsolların birleştirilmesi ve ayrı ayrı yazılmasında çalışmaktadırlar. Bunun nedeni, böyle bir konunun anlaşılmasında daha karmaşık olması ve genel kurallardan dışlanmış çok sayıda kelimenin ezberlenmesini gerektirmesidir.

önekler değil ve zarflar

Kelimeleri ne zaman birlikte yazmalıyım?

Önekleri zarflar, içinde sunulan tabloBu makale farklı olabilir (örneğin, na-, c-, c-, vs.-). Bu sözcüklerin nasıl yazıldığını (birlikte veya ayrı ayrı) anlamak için, konuşmanın hangi başlangıç ​​bölümlerinden oluştuğunu belirlemek gerekir. Bunu yapmak için, Rusça zarfların yazımının temel kurallarına başvurmanız gerekir.

Öyleyse, konuşmanın söz konusu kısmı şöyle yazılmıştır:

 • Bu tür edatların ortak sayılar ile "on" ve "in" olarak bir araya getirilmesiyle oluşur. Birkaç örnek verelim: üç kez, iki kez, dört kez, beş kez.
 • Diğer zarflardan önek yöntemiyle oluşturulur. Bir örnek verelim: tam tersine, şimdiye kadar, dünden önceki gün, içinden ve içinden.
 • Sonek-önek yöntemiyle sıfatların isimlerinden oluşturulur. Bir örnek verelim: yakın, sık sık, kaynatılmış, her tarafa.
 • diğer açıklayıcı kelimeleri yoksa isimden oluşan platformers yöntemi (örn, aşağı, ilk, sağ, orada, yukarı, sol).

Ayrıca dikkat edilmelidir kikarşılaştırmalı olarak konulan zarflar. Bu kelimeler şunları içerir: daha iyi, daha yeni, daha kötü, daha güzel, daha çekici, daha basit, daha eski, daha hızlı, vb.

Kelimelerin ayrı yazımı (temel kurallar, zarf örnekleri)

"Konsolları ayrı ve ayrı yazmazarflar "anlamak için oldukça zor bir konudur. Ancak, neredeyse herkes bunu öğrenebilir. Bir okul çocuğu olmanız veya genel bir eğitim kurumundan mezun olmanız da önemli değil.

zarflar imla kuralları

Konuşmanın bu kısmı ne zaman yazılır?önekler birlikte, yukarıda anlattık. Ancak, Rusça dilinde, zarfların ayrı bir şekilde yazılmasından söz eden kurallar da vardır. Söz konusu konuşmanın bu hecelemesi de sözcüğün oluşma şekline bağlıdır. Şu an temel kuralları düşünelim:

 • Edatların (“on” ve “in” dışında) toplu isimlerle birleştirilmesiyle oluşturulmuş ayrı zarflar yaratılır. Bir örnek verelim: üç, iki, bir.
 • Zarflara sahip edatlar, harflerden oluşmuşlarsa, en başta bir sesli harf içeren, ayrı ayrı yazılırlar. Örneğin: nokta-boşluk aralığında, bir kucağında, düşene kadar, durup eşyalara.
 • Onlar olsaydı ayrı zarflar yazılır-ih veya -ih ile biten kolektif sayısal bir isim ile birleştirilmiş bir edattan oluşur. Örneğin: üç, iki, altı için. İlk önce, üçüncü olarak, ikinci olarak, beşinci, altıncı, vb. Gibi zarfların yalnızca bir tire ile yazıldığını unutmamak gerekir.
 • Sıfat harflerinin isimlerinden oluşturulmuş zarflar, ünlü harflerin en başında, ayrı olarak yazılır (örneğin, açık, ters, vb.).
 • Edatların isimleriyle kombinasyonlarından oluşan zarflar da ayrıca yazılmalıdır. Örneğin: (yurt dışında, hareket halinde, kolların altında, sinek altında, farenin altından).
 • İki özdeş ismin edatlarla kombinasyonlarından oluşan ayrı zarflar yazılmaktadır. Örneğin: yan yana, her şeyden önce, yüz yüze.

Negatif Zarflar

Böyle bir konuşma parçası nedir? Olumsuz zarflar, herhangi bir şeyi reddeden kelimelerdir. Başka kelimelerden nasıl farklılar? Bu tür zarflar için, öneklerin varlığı ya ni ya da ni değildir. Doğru yazımları çok önemlidir. Çok sayıda insanın bu tür kelimelerin yazımı hakkında hiçbir fikri olmadığı unutulmamalıdır.konsollar zarflar tablosu

Önekler lehçelerde değil ve yazıldığından mı? Uzmanlara göre, bu kelimelerdeki stres altında stresli olmayan bir durumda - Aynı zamanda, her iki durumda da, öneklerin bir araya geldiği durumlar hariç, öneklerin birlikte yazıldığına özellikle dikkat edilmelidir.

Negatif zarf örnekleri

 • Bu meselelerle bir zamanlar uğraştım çünkü onlarla hiç ilgilenmedim.
 • Kışın saklanacak yer yoktu ve hiçbir yerde saklanmıyorlardı.
 • Acele edecek bir yer yok, acelemiz yok.

Zarflarla nasıl hecelersin?

Yukarıda belirtildiği gibi, öneki ile zarflar"c" edatının toplu isimlerle birleştirilmesiyle bu tür kelimelerin oluşması durumunda birlikte yazılır. Bir örnek verelim: iki kez, üç kez. Bununla birlikte, yukarıdaki kural ile hiçbir ilgisi olmamasına rağmen, birlikte yazılan kelimelerin bulunduğuna da dikkat edilmelidir.öneki ile zarflar

Öyleyse neden öneki ile yazılan zarflar(Bu tür kelimelerden örnekler aşağıda gösterilecek)? Uzmanlara göre, bu tür zarflar onların anlamını değiştirmeden bir tanımını eklemek mümkün olduğu bir isim, bir bahane üstü kutular bağlayarak oluşturulan sözcükleri içerir ve bir isim herhangi çekime ait soruyu edilemezse. İşte bir örnek: ford, ek olarak, giriş bol birlikte aniden hiçbir şey için, zaman içinde bir kez daha yukarı vpereboy, let, aslında sonradan vpolushutku vperegib, vpoluserez, yarım, may, rastgele, gelecek için, uyumsuz, yakında, sayaç , yüksek sesle, kuru, vyav. Aynısı na, za, po, c, vb. Gibi konsollar için de geçerlidir.

düşünce

Bir zarfın bir önekle birleştirilmesi hakkında konuşmakB, değer ve içeriğe bağlı olarak (açıklayıcı bir deyişle mevcudiyetinde örneğin), yukarıdaki bir deyişle birçok edatla bir ismin bir kombinasyonu olarak hareket edebilir olduğu not edilmelidir. Bu durumda, ayrı ayrı yazılır. Örneğin: Bir Ford veya başlatmak ezbere ezbere öğrenmek, ya da gerçekten mutlu olmaya çalışın ve gerçeği inanmak, parçalara kırmak ya kafasına koymak için, gizli veya muhafaza gizli hareket etmek, hareket etme ya da benzeri hakkını şüphe ve hareket etme yetkisine sahiptir.örneklerle önek içeren zarflar

Özel bilgi

Ayrıca, bunun bir parçası olarak not edilmelidir.kategori stilini veya profesyonel doğa konuşulan lehçelerin in öneki ile sözcükleri içerir. Tipik olarak, bu kelimeler nihai hece ku var. Bunların hepsi bir araya yazılır. Bazı örnekler: sonra vnakatku, vzatyazhku, sırt, vperebezhku, vnakladku, vperebivku, vperevertku, waddling, yan bir başka, birbirine karışmış karışık, yan outdid, vprigvozdku, vpodborku, vprigibku, vpridrayku, vpriglyadku, vprizhimku, vprikleyku, vprikatku, vpriklyuchku, vprikormku, vprikovku, vprikryshku, rastgele, burada vprischurku ve en şeker, vprirezku, vpristruzhku, vpriskochku, çok sıkı, çömelme, vpritvorku, vpritychku, vprihlebku, vprihvatku, vprihrustku, biraz atlama.Related news

 • Kızlara Yapılabilecek Şık Modeller
 • Kardan iletimi
 • Lazarevsky - Soçide mikro bölgelerinde tatil hakkında değerlendirme
 • Domates Tavası Tarifi
 • Go Girl Dergisi Sayıları
 • AÇIKLAMALI ÖRGÜ KEMER ÖRNEĞİ

 • Diyalektlerde bölme ve ayırma yazıları: kurallar, örnekler 76

  Diyalektlerde bölme ve ayırma yazıları: kurallar, örnekler


  Diyalektlerde bölme ve ayırma yazıları: kurallar, örnekler 10

  Diyalektlerde bölme ve ayırma yazıları: kurallar, örnekler 34

  Diyalektlerde bölme ve ayırma yazıları: kurallar, örnekler 73

  Diyalektlerde bölme ve ayırma yazıları: kurallar, örnekler 78

  Diyalektlerde bölme ve ayırma yazıları: kurallar, örnekler 92

  Diyalektlerde bölme ve ayırma yazıları: kurallar, örnekler 44

  Diyalektlerde bölme ve ayırma yazıları: kurallar, örnekler 22

  Diyalektlerde bölme ve ayırma yazıları: kurallar, örnekler 19

  Diyalektlerde bölme ve ayırma yazıları: kurallar, örnekler 65

  Diyalektlerde bölme ve ayırma yazıları: kurallar, örnekler 91

  Diyalektlerde bölme ve ayırma yazıları: kurallar, örnekler 13

  Diyalektlerde bölme ve ayırma yazıları: kurallar, örnekler 50

  Diyalektlerde bölme ve ayırma yazıları: kurallar, örnekler 79