Diriliş Katedrali (Cherepovets). Tarih ve modernlik 2019

Diriliş Katedrali (Cherepovets). Tarih ve modernlik 2019
19.07.2019

Diriliş Katedrali (Cherepovets). Tarih ve modernlik 18

Diriliş Katedrali (Cherepovets). Tarih ve modernlik

Diriliş Katedrali büyük ölçüde yükselirKatedral Tepesi, yılın herhangi bir zamanında turistlerin ve vatandaşların dikkatini çekiyor. Kışın - bunlar kar ile güzelce pudralanmış görkemli kubbelerdir, beyazlıkları sayesinde, tapınağın geri kalanıyla birleşirler. Yaz aylarında güneş ışınlarının altındaki çatının çok yönlü taşmasıdır.

Katedralin yeri

Diriliş Katedrali Cherepovets

Elverişli konumu nedeniyle,Diriliş Katedrali şehrin yoğunluğunun ötesindeki şehirdeki az sayıdaki yerlerden biridir. Sessizlik ve huzur atmosferinde, gerçekten önemli olanı düşünebiliriz.

Diriliş Katedrali nehir kıyısında yer almaktadır.neredeyse Jaghobba'nın Sheksna'ya aktığı yerde. Katedralin yakınında küçük bir park vardır, bu nedenle yaz aylarında katedralin yeşillikler içinde tam anlamıyla gömülü olduğu anlaşılabilir.

Katedral Tepesi,Birçok kasaba halkının eğlencesi. Burada ruhunuzu uygun bir şekilde dinlendirebilir, en önemli şeyleri yansıtabilir ve Diriliş Katedrali'ni (Cherepovets) çevreleyen güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz. Bu yerlerin fotoğraflarının profesyonelce yapılması bile bu güzelliği taşıyamaz.

Katedralin kuruluşunun efsanesi

Diriliş Kilisesi Cherepovets fotoğraf

Cherepovetsky'nin nasıl kurulduğunun hikayesiBir manastır, her yerel mukim biliyor. Efsaneye göre manastırın temeli şöyledir. Bir Pazar öğleden sonra, Beloozero'daki Sheksna boyunca zengin bir Moskova tüccarı yelken açıyordu. Aniden, etrafındaki her şey karartmaya başladı ve malların bulunduğu tekne karaya oturdu. Olanlardan etkilenen tüccar, öfkeyle dua etmeye ve yardım istemeye başladı. Beklenmedik bir şekilde, gözlerinden önce bir mucize gerçekleşti - yakındaki dağ, yanmaya başladı ve bu yüzden ışık ışınları yaydı, sanki ona yöneliyormuş gibi. Tekne tenekeyi çıkarabildiğinde, dağdaki ateş ortadan kayboldu.

Beklenmedik kurtuluşu, tüccar tarafından şokDağa çıkmış ve ondan önce açılan manzaraya hayret etmişti. Gümüş kurdeleli iki nehir, ormanlarla yetişen alçak arazileri geçti. Kurtarılan tüccar, bir yıl sonra dağa geri dönüp buraya küçük bir şapel koymak için tahta bir haç kurarak burayı kaydetti.

Kıyamet Katedrali'nin Tarihi

Efsanesi okuyan uzmanlara göreManastırın temeli, ilk şapelin dağa yerleştirildiği tüccar ve manastırın kurucusu Theodosius, aynı kişidir. Şapelin inşasından sonra, dağda bir manastır inşa eden iki keşiş Afanasii ve Theodosius geldi. Başlangıçta, Diriliş Manastırı kompleksi, iki kilise - İsa'nın Dirilişi ve Kutsal Üçlü'nü içeriyordu.

Cherepovets'in ilk belgeseliManastır 1449 yılına dayanmaktadır. Ancak, manastırın ikinci başrahipinin Aziz Athanasius'un 1392'de öldüğü biliniyor, dolayısıyla tapınağın tarihi on dördüncü yüzyılda başlıyor. Katedrallerin yapımı için kesin tarih bilinmiyor.

Tapınaktaki taş kilise sadece inşa edilmiştir1752 yılında. Bu tapınağın orijinal görünümü modern olandan oldukça farklıdır. İlk rekonstrüksiyon, inşaatın tamamlanmasından yüz yıl sonra yapıldı, çünkü eski çatının tamamen değiştirilmesi gerekiyordu. Aynı zamanda, tapınak tamamen yerel yetenekli sanatçılar tarafından boyanmıştır.

Devrim sırasında katedral

diriliş katedrali programı

Elbette, devrimden sonra, tapınak başarısız olduRus Ortodoks Kilisesi'nin neredeyse bütün katedrallerinin hüzünlü kaderinden kaçınmak için. 1923'te, Katedral ele geçirildi ve on yıl sonra - sonunda kapatıldı. Yirmi yıl boyunca, manastır neredeyse tamamen ortadan kalktı. Kompleksten günümüze, geçen yüzyılın doksanlı yıllarında restore edilen tek bir Diriliş Katedrali (Cherepovets) korunmuştur. Tarihi mirasın geri kalanı tamamen kayboldu.

modernlik

Cherepovets Diriliş Katedrali

Diriliş Katedrali (Cherepovets), şimdisadece üç tane altar, hepsi sadece 21. yüzyılda restore edildi. Tapınağın gelişmesiyle ilgili çalışmalar her zaman devam eder, örneğin birkaç yıl önce, çan kulesinin yanında, balıkla küçük bir bahar düzenlenmiştir.

Nehire yaklaşırsanız, görebilirsinizküçük tahta haç. Bu anıt Diriliş Katedrali, Athanasius ve Theodosia'nın kurucuları onuruna dikilmiştir. Kıyıda da onların heykeli.

Diriliş Katedrali (Cherepovets) bazı hazineleri - özellikle kutsal azizlerin kalıntılarını - tutar.

Son sırasında diriliş KatedraliYirmi yıl Cherepovets Ortodoks merkezidir. Onunla, bir kilise okulu ve bir kütüphane açıktır. Ayrıca, cemaatle düzenli konuşmalar var.

Diriliş Katedrali (Cherepovets): program

Şehrin birçok semtçisi ve misafirleri doğru bir şekilde ilgileniyoro Cherepovets'in Ferris sunabilir en güzel katedralleri biridir çünkü çalışma saati, onlar kıyamet Katedrali ziyaret edebilirsiniz. Diriliş Katedrali, hizmetlerin zamanlama, olduğu - Yerel cemaatin doğar başka popüler bir sorudur.

Katedralde ilahi hizmet akşamları gerçekleşir,her gün akşam saat beşte. Yerel kilise dükkanı da her gün saat 7.30'dan itibaren çalışıyor. Pazar günleri ve tatil günlerinde iş saatleri değiştirilir ve mağaza 6,00'dan başlar.

İtiraf ve cenaze hizmetleri her gün saat 8.30'da yapılır ve vaftiz töreni her gün sabah saat on arasında gerçekleşir.

Hac hizmetleri

Pazar Cherepovets Hac Müzesi

Tapınak ayrıca hac hizmeti de vermektedir. Diriliş Katedrali (Cherepovets), hangi hac köyde, örneğin, Cherepovets alanında bulunan birçok köy tutulur veya Nelazskoe Sepanovskoe oldukça ünlü birçok yerleşim yaptı. Bu tür eylemler sayesinde, köyler kendi cemaatleriyle meşhur oldular. Birçok ziyaretçi etrafımızdakilere memnuniyetle Diriliş (Cherepovets) Katedrali düzenlediği gezi yapmak.

Tapınak sadece şehrin sınırları içinde değil, aynı zamanda sınırları dışında da bilinir. Birçok misafir, bu kutsal yeri görmek ve güzelliğinin tadını çıkarmak için bir geziye karar verir.

Diriliş Katedrali (Cherepovets). Tarih ve modernlik 2019

Diriliş Katedrali (Cherepovets). Tarih ve modernlik 2019

Related news

 • ŞİŞLE VE TIĞLA BİRLİKTE ÖRÜLEN KİRPİ ÖRNEĞİNİN ÖRÜLÜŞÜ
 • Brela (Hırvatistan) - Gerçek bir Akdeniz rüyası
 • Bursaspor Başkanı Ali Ay Bursasporun borcunu açıkladı
 • Çok İzlenen Videolar
 • Ginkoum: talimatlar ve referanslar

 • Diriliş Katedrali (Cherepovets). Tarih ve modernlik 9

  Diriliş Katedrali (Cherepovets). Tarih ve modernlik


  Diriliş Katedrali (Cherepovets). Tarih ve modernlik 77

  Diriliş Katedrali (Cherepovets). Tarih ve modernlik 63

  Diriliş Katedrali (Cherepovets). Tarih ve modernlik 70

  Diriliş Katedrali (Cherepovets). Tarih ve modernlik 77

  Diriliş Katedrali (Cherepovets). Tarih ve modernlik 67

  Diriliş Katedrali (Cherepovets). Tarih ve modernlik 11

  Diriliş Katedrali (Cherepovets). Tarih ve modernlik 35

  Diriliş Katedrali (Cherepovets). Tarih ve modernlik 57

  Diriliş Katedrali (Cherepovets). Tarih ve modernlik 71

  Diriliş Katedrali (Cherepovets). Tarih ve modernlik 85

  Diriliş Katedrali (Cherepovets). Tarih ve modernlik 100

  Diriliş Katedrali (Cherepovets). Tarih ve modernlik 73

  Diriliş Katedrali (Cherepovets). Tarih ve modernlik 74