Diana Von Furstenberg: biyografi, fotoğraflar ve ilginç bilgiler 2019

Diana Von Furstenberg: biyografi, fotoğraflar ve ilginç bilgiler 2019
18.07.2019

Diana Von Furstenberg: biyografi, fotoğraflar ve ilginç bilgiler 44

Diana Von Furstenberg: biyografi, fotoğraflar ve ilginç bilgiler

Modern moda dünyasında birçok tasarımcı var,kıyafetlerinde bir devrim yapan ya da şok edici fikirleri ile meşhur olan, ancak sıradan insanlara ve gündelik hayatına uygun şeyler yaratanları da vardır. Bu tür tasarımcıların arasında yaratıcılar var - simgeler, giysiler direk-khev, herhangi bir fashionista için. Bu tasarımcılar arasında kuşkusuz Diana von Furstenberg ve elbisesinin bir kokusu var.

Aile ve çocukluk

Diana, evlenmeden önce Khalfin soyadını taşıyordu,1946'da Brüksel'de doğdu. Annesi ve teyzesi Auschwitz'e gitti ve buluşmalarının hikayesi özel bir sözü hak ediyor. 30 yılda, Yahudilere zulüm başladıktan sonra, Sima Vaisman ve kuzeni Leon, Kişinev'de evlerinden ayrılıyor. 42 yılında Simu tutuklanıp Auschwitz'e gönderildi ve Lily adında bir kızla tanıştı. dostluklar Arasında Lily birkaç gün onu tutuklamadan önce, o sevgilisini evli olduğunu, yeni kız arkadaşı söylemedin buna rağmen. Yakında, Lily başka bir kampa gönderildi ve kızlar şimdiye kadar tanışacaklarını bile düşünmedi. Şaşırtıcı bir şekilde, ikisi de hayatta kalmayı başardı ve Shema savaştan sonra kardeşi Leon'a geldiğinde Lily ile orada tanıştı. Tutuklanmasından birkaç gün önce onunla evlenen toplama kampındaki kardeşi ve kız arkadaşı içindir.

Sima ve Zambak, tabii ki birbirlerini tanıdılar, fakat ikisi deAuschwitz'te ortak geçmişi hakkında tek birşey söylemedi. Ancak yıllar sonra Sima anılarını bu hikayeyi anlatacak. Kampa döndüğünde aşırı derecede bitkin olan Lily, infertilite teşhisi kondu. Buna rağmen Lily ve Leon ebeveyn olmayı başardı ve 46 yaşındayken bir kızları vardı Diana.

diana von fürstenberg

Baba Diana, savaştan sonra Brüksel'de başlayabildiişinde iyi bir servet kazanmayı başardığı elektrikli malların ticaretinde. Kızının 13 yaşında Leon ve Lily boşandı ve Diana yatılı bir okula gitti. Tüm gençlik yıllarında, bir Avrupa okulundan diğerine geçti ve nihayetinde ekonomik eğitim almış annesiyle İsviçre'de kaldı.

Geleceğin kocasıyla tanışma

Diana, 18 yaşındaki şık kulüplerden birinde buluşuyorİlişkisini başlattığı genç bir adam. Bu adam Avusturyalı bir prensin oğlu dışında Edward von Furstenberg'di. Edward ve Diana birlikte çok seyahat, ancak bir yıl sonra kız sevgilisini atar ve Paris için ayrılır. Orada, fotoğraf stüdyosundaki çalışmaları sayesinde yüksek moda dünyasıyla tanıştı ve Amerika'ya taşınmaya karar verdi. Buna ek olarak, Edward eyaletlerde okudu ve karışık duygular ona kaldı. Diana kıskanç ve sıkılmıştı. St. Moritz'teki şans toplantıları ve Edward'ın New York'a olan davetiyesi, kızı iki şehirde yaşatıyor.

diana von fürstenberg fotoğrafı

Şu anda, Diana dünyaya daha da yaklaşıyormoda - tekstil fabrikasında Angelo Feretti'de çalışıyor ve gelecekteki elbiselerin ilk eskizlerini yapmaya başlıyor. Aramasının giysi olduğunu zaten anlıyor. Diana von Furstenberg yakında pozisyonda olduğunu öğrenir ve hamileliğini sona erdirir. 69'da söylemeliyim ki, bizim zamanımızda olduğu gibi, sadece hızlı ve basit bir şekilde yapıldı. Ancak Diane'nin annesi, çocuğu babasına ilk kez bilgilendirmeye ikna etti. Furstenberg'den "15 Temmuz'da düğün tarihi" ile bir telgraf aldı. Onlar hala bu mesajı tutar diyorlar.

Evlilik ve çocukların doğuşu

İlk doğan hamile olan Diana parçalanmaya başlandı - bir yanda New York'a gitmek rüya gerçek, bir yanda öğretmen Angelo Feretti'ye acıyor.

Diana ve Edward'ın düğünleri uzak durmadıParis. Gelin, Dior'dan beyaz bir elbise ve geniş ağızlı bir şapka takıyordu. Böylece Diana Khalfin bir prenses ve aristokrat oluyor. 70 yılında oğlu Alexander doğdu ve üç ay sonra tekrar kızı Tatyana ile hamile kaldı. Çocuklar çifte ait bohem yaşam biçimini etkilemedi. Hâlâ partilere, resepsiyonlara ve akşam yemeği partilerine katılıyorlar. Diana modaya uygun bir dünyaya dönüşüyor ve Andy Warhol, Valentino, moda dergilerinin editörleri ile arkadaş.

Düğünden üç yıl sonra eşler boşandı. Evlilikteki bariz sorunlarına rağmen - yaptığı iş ve popülerlik, ihanetleri ve bingesleri - kolay ve sorunsuz bir şekilde yetiştirilmektedir. Diana, nafaka istemek, adını bırakmak ve ayrıca, eski karı koca arkadaşlığını sürdürebilecek durumda.

Yıllar sonra, Diana tekrar için evlendi, çünkümilyarder Barry Diller. 70'lerde bir romantizm vardı, sonra ayrıldılar ve 2001'de yeniden bir araya geldiler ve evlendi. Çift hala birlikte. Diana'ya göre, 70'lerde çok gençlerdi ve şimdi Barry ideal bir koca.

diana von fürstenberg

Erken meslek

Diana dünyasında ilk adımlar evlilikten önce başladıEdward ile birlikte Feretti için çalıştı. Kızın o kıyafetler diktim hangi fabrikadan gelen kumaşları kullanmaya izin verdi. Hamile Diana Amerika'ya hareket etmeden önce geceleri fabrikaya gelerek olanları diktim. Çeşitli konfeksiyon, ve o da Vogue dergisinin baş editörü gösterdi States, götürüldü. sevdim ve aslında (Diana zengin eşi bağlıdır istemedim gibi), moda marka "Diane von Furstenberg". Genç tasarımcılar tarafından Elbiseler başlattı yüksek moda dünyasına erişim hakkına aldı. $ 30 bin başlangıç ​​sermayesi ile Modeller 1970 yılında kendi giyim markasını kurdu.

diane geçmişi furstenberg elbiseleri

En başından itibaren bir dişi kıyafete yöneldi,Bu da kesinlikle herkesi çekici kılacak. Bu marka felsefesinde - her figürü süsleyen şeyleri yaratmak için. Bu arada, Diana en başından beri erkek kıyafetlerini düşünmeyi reddetti ve şimdiye kadarki marka sadece kadın kıyafetlerini hedef alıyor. Bununla birlikte, içinde o sırada içinde aksesuar, ayakkabı ve çanta vardı.

Diana von Furstenberg - moda markasının ilk başarısı

Çelik moda evinin ilk koleksiyonlarıİnanılmaz derecede başarılı ve hepsi de kokusu olan bir elbise sayesinde. Bu mükemmel elbise podyum veya kırmızı halının tanrıça için değil yaratmak istedik Diana, fikri kendisidir, ama çocuklarla yürüme, işe gider sıradan bir kadın için, mağazaya gider. Aynı zamanda bu kadını çekici hale getirmek istedi. şekilsiz, aseksüel giysi 70 ve Genel hippisiyle moda dergilerinin kapağında baktığımızda, genç tasarımcı o feminen ve seksi elbise vardı Onu kafasına var ve bu yüzden sarma elbise Diane von Furstenberg oldu.

diana von fürstenberg kokusu ile elbise

Tasarımcı kendisinin tarzını "kumaş parçası" olarak adlandırdıkollu ". Aslında, bu fermuar ve düğmeler olmadan teller üzerinde bir elbise, bir elbise olarak kesilmiş. Ama herkes avantajlarından hoşlanıyordu - takması kolay, çökmez, her duruma uygun ve en önemlisi - ince bir kuşak ile bele çekilen bir kum saati silüeti herhangi bir figürü süslüyor. 1975, bir ışık el Vogue kokusu ile elbise yılı ilan edildi. İngilizcede bu stile sarma elbise denir ve Diane Von Furstenberg'den biri Metropolitan'daki kostüm müzesinde saklanır.

Bu arada, bu dönemde, ana model olarak veMarkanın sahibi Diana von Furstenberg kendisi. Dergilerde, reklam panolarında yer alan fotoğraf, tasarımcıya kendi yaratımlarında inanılmaz bir şekilde gidenleri gösterir.

Modada hayal kırıklığı ve yeni bir kalkış

Markanın devasa başarısına ve büyük olmasına rağmenBir kokunun bir elbise için bir patent satışından elde edilen temettüler, 80'lerin ikinci yarısında markanın popülaritesi düşer. Yaratıcı bir kriz yaşayan Diana modadan çıkmaya karar verir. Mali kriz de dayatılıyor - giysiler satılmıyor, mağazalar fiyatları en aza indirmeye zorlanıyor. Taraflardan birinde yazar Alain Elkann ile tanıştı ve onunla birlikte yayıncılık işinde çalıştığı Paris'e taşındı. 5 yıl sonra Alain'nin onu aldattığını ve en sevdiği işi kaçırdığını anlamalıydı. Fakat 1990'da New York'ta, çok az insan Diane von Furstenberg'in kim olduğunu hatırlıyor.

çanta diane arka plan fürstenberg

Seçkin yüzüğüne dönmeye yardım ediyorTasarımcılar yeni bir fikir - İpek Varlıklar, bir ipek hoodie. Anında popüler hale gelir ve şimdi de pire pazarlarında ve vintage mağazalarda satın alınan bir kokuya sahip bir elbisenin sevgisini canlandırır. Diana'nın başarılı bir şekilde üstesinden geldiği moda Olympus ve dil kanserine tırmanmasını bir kez daha engellemedi.

Bugün marka

2000'lerde, marka sadece yeni bir koleksiyon oluşturmuyorher mevsim. Diana von Furstenberg takı üretir, ayakkabı serisini başlatır. 30'dan fazla mono markalı butik dünyanın her yerine açıktır, ancak genel olarak kıyafetleri dünyanın 70 ülkesinden satın alınabilir. Bir çok ünlü bayan markanın hayranlarına ayrılmıştır. Bu Michelle Obama, Fergie ve Jennifer Lopez ve diğerleri.

diana arka plan furstenberg koleksiyonu

Von Furstenberg'in kendisi dediği gibi, elbette,güzel ve zengindi, üstelik kendisi için birçok kapıyı açan ve başarılı olması için ona yardım eden bir prensesdi. Fakat etrafta çok zengin ve güzel bir sürü vardı ama herkes benzer sonuçlara ulaşamadı. Buna ek olarak, marka, geçmişten gelen bir efsane şimdiki zamanın ana trendi haline gelebileceğinden, harika bir örnektir.

Rusya'nın aşkı

Rusya ile birlikte Diana, sevgiyi uzun bir yaşamla birleştirir. Babası Chisinau'da doğdu ve Diana küçükken Rusça ile konuştu, klasiklerine okudu ve Rus sanatına olan sevgisini aşıladı. Bir röportajda, moda tasarımcısı her zaman babasının ona çok düşkün olduğunu söylüyor ve bu nedenle Rus konuşması onunla aşkla ilişkilendiriliyor.

Çocuklarına Rus isimleri: Tatiana Yakovleva'nın onuruna Tatiana, Mayakovsky'nin arkadaşı ve Alexander eşi Yakovleva'nın onuruna. Gençliğinde Diana ile tanıdık ve arkadaş canlısıydı.

diana von furstenberg giysileri

Aşk ayrıca sanat yapıtında da somutlaşmıştır.Diana von Furstenberg hayatı boyunca taşıdı. "Savaş ve Barış" ve "Doktor Zhivago" a adanmış "Kış Sarayı" koleksiyonu, Rus tarihi ve edebiyatı esinlenmesinin bir örneğidir. Diana von Furstenberg'in kostüm gösterileri Moskova'da bir defadan fazla tutuldu ve hatta Moskova Devlet Üniversitesi'nin öğrencilerine markasının oluşumundan bahsettiği bir konferans verdi.

İlginç gerçekler

diana von fürstenberg

 • Tasarımcı, 1976'da Guinness Rekorlar Kitabına, sadece bir yıl içinde 5 milyondan fazla elbisesi satan bir moda tasarımcısı olarak girer.
 • Marka Diane Von Furstenberg sadece kadınsı elbiseler değil, 2003 yılında, Reebok markası için bir spor hattı yayınladı.
 • Ve 2012 yılında tasarımcı Coca-Cola için sınırlı şişe ile geldi.
 • Gençliğinde Diana von Furstenberg, Andy Warhol'un çalışmalarından biri için bir model oldu.
 • Bir zamanlar Diana büyük bir servetinin yarısını bir yardım olarak bağışladı.
Diana Von Furstenberg: biyografi, fotoğraflar ve ilginç bilgiler 2019

Diana Von Furstenberg: biyografi, fotoğraflar ve ilginç bilgiler 2019

Related news

 • Ev yapımı yüz temizleyici
 • Keçe Taban Fıstıklı İncili Babet Patik Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • Feng Shui banyo dekorasyonu nasıl yapılır Tıklayın
 • Çok İzlenen Videolar
 • Erişkinlerde ve çocuklarda rotavirüs inkübasyon süresi. Rotavirüs enfeksiyonunun belirtileri

 • Diana Von Furstenberg: biyografi, fotoğraflar ve ilginç bilgiler 74

  Diana Von Furstenberg: biyografi, fotoğraflar ve ilginç bilgiler


  Diana Von Furstenberg: biyografi, fotoğraflar ve ilginç bilgiler 65

  Diana Von Furstenberg: biyografi, fotoğraflar ve ilginç bilgiler 39

  Diana Von Furstenberg: biyografi, fotoğraflar ve ilginç bilgiler 7

  Diana Von Furstenberg: biyografi, fotoğraflar ve ilginç bilgiler 50

  Diana Von Furstenberg: biyografi, fotoğraflar ve ilginç bilgiler 61

  Diana Von Furstenberg: biyografi, fotoğraflar ve ilginç bilgiler 72

  Diana Von Furstenberg: biyografi, fotoğraflar ve ilginç bilgiler 47

  Diana Von Furstenberg: biyografi, fotoğraflar ve ilginç bilgiler 27

  Diana Von Furstenberg: biyografi, fotoğraflar ve ilginç bilgiler 30

  Diana Von Furstenberg: biyografi, fotoğraflar ve ilginç bilgiler 82

  Diana Von Furstenberg: biyografi, fotoğraflar ve ilginç bilgiler 75

  Diana Von Furstenberg: biyografi, fotoğraflar ve ilginç bilgiler 22

  Diana Von Furstenberg: biyografi, fotoğraflar ve ilginç bilgiler 66