Dana biftek

Dana biftek

Pişmiş biftek, özellikle sığır etinden geliyorsa kimseye kayıtsız kalmayacaktır. Kolayca hazırlanır, ancak sonuç tüm beklentileri aşıyor.

Bir dana biftek hazırlamak için ihtiyacınız olacak:

Sığır tenderloin 260 gr, füme domuz pastırması, domates, biber, 10 g, kabak 50 g, mantar 20 g, ayçiçeği yağı, soya sosu, 10 ml, nişasta, kekik, baharat ve tuz sıkıştırın.

Çözünmüş (ama daha iyi - soğutulmuş) sığır etiİstenilen sayıda porsiyona bağlı olarak, lifler boyunca birkaç tane yeterince kalın parça kesmek için kesme gereklidir. Daha sonra parçalardan birini almalı, bir ucunu kesme tahtasına yerleştirmeli ve avuç iç kısmına yukarıdan bastırarak, bıyığı hafifçe düzleştirerek elde edilen parçanın kalınlığının 3 santimetreden daha az olmamasını sağlamalıyız. Rus ev hanımlarının herhangi bir eksen, çekiç ve diğer yardımcı aletlerini kullanmayın! Her şey sadece kendi elleriyle yapılmalıdır.

Bundan sonra, biber, tuz, gerekligelecekteki dana bifteklerini bitkisel yağla kaplayın, oluklu bir tabana sahip bir dökme demir sıcak tavaya yerleştirin. Onları her iki taraftan yaklaşık 3 veya 4 dakika boyunca kızartın ve hazırladığımız biftekleri fırında (200 C sıcaklıkta) koyun.

Bazı şefler modayı kullanmayı severEğer sığır biftek yemek pişirmeyi ilgileniyorsanız böyle "mavi", "orta" olarak yabancı kelimeler, "D", "Val verilir" vb ama, o zaman, bu bizim biftek pişirme sadece derecede anlamına geldiğini biliyoruz şöyle ki: "ham", "kan", "yarı pişmiş", "iyi yapılması", "normal", "pişmiş".

Et fırında pişirilirken, bunu yapabilirsiniz.garnitür, kendisi için biz kabak, tatlı biber ve domates dilimi gerekiyor. Kabak, domates, ayçiçeği yağı, küçük bir miktarının eklenmesi ile, basit bir tencere veya bir tavada kızartma gerekir keyfi parçalar halinde kesilmesi, bir kızartma tavası, oluklu ve biber kızartılabilir. Sonra fırında pişirilmiş kadar bizim sebze getirmek yeterlidir.

Sonra hemen hemen hazır biftek alınfırından kızartın, füme pastırma pembe ihale şeridi ile sarın ve tekrar 5 ila 6 dakika fırına geri çanağı gönderin.Son anda, biz sos yapmaya başlar. Sote tavada soya sosuyla doldurulması, kekik serpiştirilmesi, sade su ile seyreltilmesi ve soba üzerine koyulması gereken kızartılmış mantarlar koyarız. Sosu biraz kaynatmaya bırakılmalı, ardından patates nişastasına dökülmeli, az miktarda soğuk su ile seyreltilmelidir. Sosun saniyeler içinde nasıl kalınlaşacağını görebilirsiniz. Yakında fayanstan çıkarmamız, fırından bifteğ etmemiz ve son kısmına geçmemiz gerekiyor - mutfak başyapıtımızın tasarımı. Her şey hayal gücünüze ve zevkinize bağlı olacaktır.

Biftek pişirmek için hala böyle bir seçenek var.

Bu yemeği hazırlamak için "interkostal" kısımdan çok taze sığır eti kullanılır - sadece bu durumda iyi bir yemek pişirebiliriz.

Yani, bir tavada dana biftek yapıyoruz.

Ihtiyacınız olacak:

Buğulanmış bonfile 800 gr, 50 gr tereyağı, karabiber, tuz.

Sığır filetosu, 4 cm'lik 3-4 biftek içine kesilmelidirkalınlığında. Kızartma tavası çok güçlü bir ateşte ısıtılmalı ve üzerine yağ dökülmelidir. Bir tarafta tuz ve biber bifteği, bu tarafta tavaya koyun. Bundan sonra, diğer tarafa tuz ve biber koyup eti çevirmeniz gerekir.

Kızartma zamanı, etten hoşlandığınız "kızarmışlık" derecesine bağlı olacaktır. Bu biftek çıktı:

 • dışarıda biraz kavrulmuş ve neredeyse nemli iç - her tarafta 2-3 dakika kızartın;
 • Bu dışarıda "tost" ve pembe içinde - bu 4 dakikadır;
 • dışarıdan kızarmış bir kabuk almak için, ama et içinde nemli değildi - her tarafta yaklaşık 5 dakika.

Sığır bifteğimiz hazırdır - masaya servis yapabilirsiniz.Related news

 • Tıklamaları başlattığınızda başlatıcı spin vermez
 • Her Cilt Tipi İçin Pratik Ev Maskesi Tarifleri
 • Hyundai ix35. Hyundai ix35 ayarı
 • Çocuklarda ve yetişkinlerde kandaki hemoglobin normu
 • Gubanov Leonid Ivanovich: roller, filmler, biyografi

 • Dana biftek

  Dana biftek


  Dana biftek

  Dana biftek

  Dana biftek

  Dana biftek

  Dana biftek

  Dana biftek

  Dana biftek

  Dana biftek

  Dana biftek

  Dana biftek

  Dana biftek

  Dana biftek

  Dana biftek

  Dana biftek

  Dana biftek

  Dana biftek

  Dana biftek

  Dana biftek

  Dana biftek

  Dana biftek

  Dana biftek

  Dana biftek

  Dana biftek

  Dana biftek

  Dana biftek

  Dana biftek

  Dana biftek

  Dana biftek

  Dana biftek