Colchicum (sedir ağacı): Bitki dikimi ve bakımı 2019

Colchicum (sedir ağacı): Bitki dikimi ve bakımı 2019

Colchicum (sedir ağacı): Bitki dikimi ve bakımı 9 14.02.2019, 14:54

Colchicum (sedir ağacı): Bitki dikimi ve bakımı

Bu çok yıllık süs bitkisidir - colchicum- Avrupa'nın ve Asya'nın birçok yerinde çok yaygındır. Yörede, bir çiçek daha çok bir fosseptik olarak bilinir. Bu bitkinin ekimi ve bakımı kendi nüanslarına sahiptir, ancak çok fazla zorluk çekmezler. Bölgedeki çok güzel bir bitkinin yetiştirilmesine ilişkin çiçek yetiştirme uzmanlarının tavsiyelerini öğrenin.
sedir dikimi ve bakımı

Bir fosseptik büyür nasıl?

İlkbaharda, büyükuzatılmış yapraklar. Yaz başında yapraklar çoktan ölüyor. Çiçeklenme sonbahar döneminde gerçekleşir: yapraksız çok güzel büyük çiçekler dünyadan büyür ve çiçeklenme ilk kar yağışının hemen öncesinde gerçekleşir. Yaklaşık 20 cm'lik bir yüksekliğe kadar büyürler.Yuvarlak tohum içeren kapsül düşük bulunur. Çiçeklenme ve gelişme gibi alışılmadık bir ritim için, bitki adını da aldı - colchicum. Dikim ve bakım çok basit, bu nedenle birçok bahçıvan bahçelerinde bu çiçeği ekmeye memnundur. İlkbaharda çiçek açan birkaç tür bulunsa da, en yaygın sonbahar sonbaharı en yaygın olanıdır.

sonbahar sonbahar ekimi ve bakımıDikim ve bakım

İlk baharda bitki gelişir. Yapraklar alt kuşaklarında corms oluşturmaya başlar. Bu ampulde bir gelişme ve yenilenmenin bir tomurcuk vardır. Eski ampul ayrışır, daha sonra amaçlarını zaten yerine getiren yapraklar da ölür. Sonbahar çiçeklenme kısa bir dönem, yaz başında gelecek yıl sadece olgunlaşacak tohumları ile meyve gelişimi ile sona eriyor.

Colchicum çocuklarla üreyebiliryaz ortasında, yaz aylarında kereviz kazısından sonra, Temmuz ayının çevresinde, ölen yapraklarla çiçekli bitkiler arasındaki dönemde bulunan ampuller. Ayrılmanın hemen inişe başlaması. Yabani büyüyen türler tohumlar tarafından yayılır ve Haziran ayında ekilir. Bu durumda fidanlar önümüzdeki baharda başlayacak ve ilk çiçekler ancak 5 yıl sonra ortaya çıkacak.

Bir sedir ağacının dikilmesi,Herhangi bir toprak. Bitki, minerallerin zengin hafif ve oldukça gevşek topraklara tercih edilmesine rağmen, toprağın kompozisyonu için iddiasızdır. Colchicum yıllarca nakil yapılmadan tek bir yerde iyi yetişir. Yer önemli. Colchicum, uzun otsu bitkiler yakınında veya çalılar yakınında, ancak her zaman yalnızca güney tarafında ekilebilir. Bu nokta, çiçek yatakları veya kaya bahçesi kırıldığında dikkate alınmalıdır.

Sonbaharda çiçek açan bitkilerin corms, Ağustos ayında dikilmelidir. Dikim için derinlik, mantarların büyüklüğüne bağlı olarak 10-20 cm'dir. Ampuller arasındaki mesafe genellikle 20 cm'dir.

çiğdem iniş

Sık sık, sümüklü böcek bir sedir içinde sıkışmış olsun. Dikim ve bakım, süperfosfat ile toprağın ayıklanması, gevşetilmesi ve işlenmesiyle birleştirilmelidir.

Dikkat: colchicum zehirlidir!

Bu bitkinin tüm parçaları, hem yer üstü hem decorms, tehlikeli bir zehirli madde içerir - kolşisin. İçinde bir çöplük vardı su bile tehlikeli. Dikim ve bakımı eldivenlerde yapılmalıdır. Zehirli alkaloid ellerdeki yanıklara, boğazda rahatsızlık verici yanma hissine, mide bulantısına, baş dönmesine ve hatta kolik ve felce neden olur.

Colchicum (sedir ağacı): Bitki dikimi ve bakımı 2019

Colchicum (sedir ağacı): Bitki dikimi ve bakımı 2019

Related news

 • Adını Sen Koy 273.Bölüm 31 Ocak 2019-2020-2020 izle
 • Diş hassasiyetine ne iyi gelir
 • Pirinç Pilavı Nasıl Yapılır Videosu

 • Colchicum (sedir ağacı): Bitki dikimi ve bakımı 78

  Colchicum (sedir ağacı): Bitki dikimi ve bakımı


  Colchicum (sedir ağacı): Bitki dikimi ve bakımı 78

  Colchicum (sedir ağacı): Bitki dikimi ve bakımı 63

  Colchicum (sedir ağacı): Bitki dikimi ve bakımı 74

  Colchicum (sedir ağacı): Bitki dikimi ve bakımı 38

  Colchicum (sedir ağacı): Bitki dikimi ve bakımı 10

  Colchicum (sedir ağacı): Bitki dikimi ve bakımı 6

  Colchicum (sedir ağacı): Bitki dikimi ve bakımı 36