Clotrimazole (merhem): ne yardımcı olur, kompozisyon ve yorumlar 2019

Clotrimazole (merhem): ne yardımcı olur, kompozisyon ve yorumlar 2019
17.09.2019

Clotrimazole (merhem): ne yardımcı olur, kompozisyon ve yorumlar 81

"Clotrimazole" (merhem): ne yardımcı olur, kompozisyon ve yorumlar

Clotrimazole (merhem) gibi bir ilaç nedir? Ne için kullanılır ve nasıl kullanılmalıdır? Bu makalede tartışacağımız şey budur.ne yardımcı olur klotrimazol merhem

Form, açıklama, kompozisyon

Merhem "Klotrimazol" - ne yardımcı olur? Bu basit soruya cevap vermeden önce, ilacın ne olduğunu söylemek gerekir. Bilindiği gibi dermal uygulama için tasarlanmıştır. Homojen% 1 merhem beyaz veya hafif kremsi bir renge sahiptir ve ayrıca klotrimazol gibi aktif bir madde içerir.

Ana bileşene ek olarak, builaçlar, yardımcı maddeler ve polietilen 1500 propilen glikol, Nipagin (metil parahidroksibenzoat), polietilen oksit, 400 ve metilparaben sayılabilir.

Hangi ambalaj içinde "Clotrimazole" merhem satılırBu araç ne yardımcı olur, ekli talimatlardan öğrenebilirsiniz)? Tüketicilere göre, bu ürün karton paketlere yerleştirilmiş 30 g alüminyum tüpler satın alınabilir.

Farmakolojik özellikleri

İlaç "Clotrimazole" (merhem) hakkında dikkat çekici nedir? Bu ilaca ne yardımcı olur? Uzmanlar, bu ilacın çok çeşitli etkilere sahip, topikal kullanım için bir antifungal ilaç olduğunu iddia ediyorlar.

Bu ilacın antimikotik özelliğini ne belirler? Bu etki, bir merhem, bir imidazol türevi aktif bileşeni ile ilişkilidir.

Lokal ilaç uygulamasından sonraMantarların hücre zarlarının çoğunun bir parçası olan ergosterol sentezinin ihlali. Böyle bir süreç geçirgenliğini değiştirir ve daha sonra hücrenin parçalanmasını sağlar.Ne merhem yardımcısı klotrimazol

İlaç Klotrimazol (merhem) nasıl çalışır? Bu ilaca ne yardımcı olur? Yüksek konsantrasyonlarda, ilaç mantar öldürücü ve küçük - fungistatik olarak davranır.

Ayrıca bu ilacın belirtilmelidirsadece çoğalan hücreler üzerinde bir etkiye sahiptir. Uzmanlara göre, mantar öldürücü konsantrasyonlarda, mitokondri ve peroksidaz enzimleri ile etkileşime girer. Sonuç olarak, toksik seviyeye ulaşan hidrojen peroksit konsantrasyonunda bir artış var. Bu süreç mantar hücrelerinin ölümüne katkıda bulunur.

Hangi mantarların en etkili olduğuna göretıp "klotrimazol"? Neden dolayı bu ilaç yardımcı olur? talimatlarına göre, dermatofitler çok renkli liken, küf ve maya gibi eritrazma patojenin maddelere karşı iyi çalışır. İlaç stafilokoklar, streptokoklar, Gram-negatif bakteri ve Trichomonas vaginalis karşı yüksek antimikrobiyal aktivite sergileyen bu da not edilmelidir.

kinetik

Şimdi "Clotrimazole" (merhem) nedir biliyor musun? Bu ilaca ne yardımcı olur, biz de yukarıda anlattık.

Bunun hangi kinetik özellikleri vardır?ilaç? Uzmanlar aktif bileşenlerinin deri ve mukoza zarından zayıf bir şekilde emildiğini ve neredeyse hiç sistemik etkisinin olmadığını iddia ederler.Clotrimazole merhem pamukçuk ile yardımcı olur

Talimatına göre, bu ajanın konsantrasyonuEpidermisin derin katmanlarında, dermatofitleri baskılamak için gerekli olandan çok daha yüksektir. Ayrıca, dışarıdan uygulandığında, ilaç maddesinin epidermis içindeki konsantrasyonunun, deri altı doku ve dermiş konsantrasyonundan çok daha yüksek olduğuna dikkat edilmelidir.

İlaç "Clotrimazole" (merhem): ne yardımcı olur?

Bu araçta kullanılacak endikasyonlar çok büyük bir miktardır. Uzmanlar, söz konusu ilacın etkili kanıtlıyor ki:

 • pityriazis versicolor eritrazma ve dermatofitler ve küf, maya ve mantarlar ve aktif ilaç maddesinin duyarlı başka patojenlerin neden olduğu yüzeysel kandidiyazis;
 • mantar deri lezyonlarının yanı sıra ayak ve cilt kıvrımlarında mikoz;
 • sekonder piyoderma ile komplike olan mikozlar.

Kullanılacak yasaklar

Merhem "Clotrimazole" merhem kontrendikasyonları var mı? Yukarıda bahsettiğimiz yardımcı ilaçlardan (ilacın fiyatı daha fazla belirtilir) bu ilaç. Kullanımındaki yasaklara gelince, bunlara aşağıdakiler atıfta bulunur:

 • hamileliğin ilk üç aylık dönemi;
 • ilacın elementlerine aşırı duyarlılık.merhem klotrimazol ne fiyat yardımcı olur

Özellikle dikkatli olunurken, söz konusu ilacın bebeğin emzirme döneminde kullanılması önerilir.

Merhem ve krem ​​"Clotrimazole": talimat

Bu ilaç sadecekutanöz uygulama. Merhem "Klotrimazol" merhem kuru ve önceden temizlenmiş alanlarda günde iki veya üç kez ince bir tabaka uygulanmalıdır. Daha fazla etkinlik için, ilaç yumuşak ve masaj hareketleriyle hafifçe ovulmalıdır. İlaç uygulamadan önce, etkilenen cildin sabunla nötr pH ile yıkanması önerilir.

Bu ilaçla tedavi süresi hastalığın şiddetine, ayrıca tedavinin etkinliğine ve patolojik değişikliklerin lokalizasyonuna bağlıdır.

Dermatomikoz en az 4 hafta süreyle "Klotrimazol" merhem ve pityriasis liken ile tedavi edilir - 7-22 gün.

Bacak derisinin fungal lezyonları ile, hastalığın ana belirtilerinin ortadan kaldırılmasından sonra 2 hafta tedaviye devam edilmesi önerilir.

Yan etkileri

Bazı durumlarda, yerel kullanırkenhastalarda ilaç "Klotrimazol" şu yan etkileri: kaşıntı, yanma kabarma, kızarıklık, şişme, soyulma ve cilt tahrişi, krem ​​saha uygulamasında karıncalanma. Ürtiker formunda bir alerjinin olması da mümkündür.ilaç klotrimazol ne yardımcı olur

Doz aşımı ve ilaç etkileşimleri belirtileri

Uzmanlara göre, söz konusu ilacın büyük miktarlarda kullanılması hastanın yaşamı için tehlikeli olan herhangi bir duruma ve reaksiyona neden olmaz.

Bu ilacın etkileşimi, Amfoterisin B, natamisin ve nistatin ile birleştirildiğinde, etkinliği önemli ölçüde azalır.

Merhemleri diğer ajanlarla kullanırken anlamlı negatif etkileşim beklenemez. Bu, söz konusu ilacın emilim kapasitesinin çok düşük olmasından kaynaklanmaktadır.

Hamilelik ve bebeğin beslenmesi

Yukarıda belirtildiği gibi, ilk üç aylık dönemdeHamilelik, bu ilacın kullanımı kontrendikedir. Deneysel ve klinik çalışmalar sırasında, gestasyon döneminde veya emzirme döneminde göz önüne alınan merhem kullanımının herhangi bir şekilde bir kadının veya bir çocuğun sağlığı üzerinde olumsuz bir etkisi olduğu tespit edilmemiştir. Ancak, bu tedaviyi kullanıp kullanmayacağına sadece deneyimli bir uzman karar vermelidir.

Bu ilacın direkt olarak memeye uygulanması kontrendikedir.kullanılanlar için klotrimazol merhem

Özel bilgi

Böyle bir ilacın eylemi hakkında bilmeniz gerekenler,Klotrimazol nasıl? Merhem - pamukçuk ile yardımcı olur veya değil? Talimat, bu çözümün Candida cinsinin mantarlarına karşı etkili olduğunu söylüyor. Bu nedenle, pamukçuk'a karşı kullanılması yasaktır. Ancak bundan önce bir doktora başvurmalısınız.

Ilacı cilde uygulamak tavsiye edilmezGöz alanında. onikomikoz tedavisinde tedavi Tırnaklar kısa kesilmiş sağlamak, ya da daha iyisi etkilenen bölgelerde aktif maddeyi nüfuz etmek için bir kaba / kaba bir yüzeye sahip olmak arzu edilir.

Karaciğer yetmezliği olan kişiler, periyodik olarak karaciğeri ve çalışmasını izlemelidir.

Tahriş veya aşırı duyarlılık belirtileri görülürse, merhem durdurulur. 4 hafta içinde terapötik bir etki yoksa, teşhisi doğrulamak gerekir.merhem ve krem ​​klotrimazol talimatları

Ilaç hakkında yorum

Çoğu tüketici ilacı kullanıyor"Klotrimazol", sadece olumlu yanından bahseder. Bu ilaca göre, bu ilaç mantar derisinden ve tırnak lezyonlarından kurtulmalarına ve herhangi bir olumsuz reaksiyona neden olmamasına yardımcı oldu. Ayrıca, birçok hasta bu ürünün uygun fiyatından memnun. Yaklaşık 50-80 ruble.

Clotrimazole (merhem): ne yardımcı olur, kompozisyon ve yorumlar 2019

Clotrimazole (merhem): ne yardımcı olur, kompozisyon ve yorumlar 2019

Related news

 • Sibiryadaki Hortensia: süs bitkisi dikimi ve bakımı
 • Tığ İşi Örgü Kalp Yapılışı Videolu
 • Çin, Pasifike nükleer silahlı denizaltı gönderecek
 • Sauna Nedir Faydaları ve Zararları Nelerdir
 • 0-2 Yaş Çocuklar için Oyuncak Seçimi

 • Clotrimazole (merhem): ne yardımcı olur, kompozisyon ve yorumlar 78

  Clotrimazole (merhem): ne yardımcı olur, kompozisyon ve yorumlar


  Clotrimazole (merhem): ne yardımcı olur, kompozisyon ve yorumlar 13

  Clotrimazole (merhem): ne yardımcı olur, kompozisyon ve yorumlar 18

  Clotrimazole (merhem): ne yardımcı olur, kompozisyon ve yorumlar 99

  Clotrimazole (merhem): ne yardımcı olur, kompozisyon ve yorumlar 75

  Clotrimazole (merhem): ne yardımcı olur, kompozisyon ve yorumlar 98

  Clotrimazole (merhem): ne yardımcı olur, kompozisyon ve yorumlar 50

  Clotrimazole (merhem): ne yardımcı olur, kompozisyon ve yorumlar 6

  Clotrimazole (merhem): ne yardımcı olur, kompozisyon ve yorumlar 52

  Clotrimazole (merhem): ne yardımcı olur, kompozisyon ve yorumlar 66

  Clotrimazole (merhem): ne yardımcı olur, kompozisyon ve yorumlar 66

  Clotrimazole (merhem): ne yardımcı olur, kompozisyon ve yorumlar 82

  Clotrimazole (merhem): ne yardımcı olur, kompozisyon ve yorumlar 86

  Clotrimazole (merhem): ne yardımcı olur, kompozisyon ve yorumlar 81

  Clotrimazole (merhem): ne yardımcı olur, kompozisyon ve yorumlar 56

  Clotrimazole (merhem): ne yardımcı olur, kompozisyon ve yorumlar 94