Cilt İçin Tavsiye Edilen 10 Doğal Yağ 2019

Cilt İçin Tavsiye Edilen 10 Doğal Yağ 2019
Cilt İçin Tavsiye Edilen 10 Doğal Yağ


Cilt İçin Tavsiye Edilen 10 Doğal Yağ 

Eskiye nazaran günümüzde cilt bakımı adına doğal ürünlere doğru bir eğilim olduğu görülmektedir. Biz bugün yazdığımız makalede sizlere kozmetik ürünlere göre daha etkili sonuçlar vermekte olan doğal yağları açıkladık. Eğer ki sizlerde cilt için tavsiye edilmekte olan 10 doğal yağı merak ediyorsanız, yazımızı dikkatlice okuyunuz.

Bilindiği üzere kozmetik ürünler kimyasal barındırdığından dolayı, uzun süre ile kullanım gösterilmesi halinde kişi cildi yıpranabilmektedir. Bu kapsamda kadınların cildinin oldukça hassas olduğunu da düşünecek olursak, doğal olmayan kozmetik ürünlerin uzun süreli olarak kullanılamayacağı gerçeği karşımıza çıkmıştır. Bizler bu yazımızda, tamamıyla doğal olan bitkileri içeren yağlardan bahsetmek istiyoruz. Bu yağlar ile birlikte cildinize bakım yapmanız halinde, cildiniz oldukça canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.

Cilt İçin Faydalı Olan Yağlar

Badem Yağı: Cilt için önerilen yağlar arasında şüphesiz ki ilk sırada badem yağı gelmektedir. Badem yağı cilt tarafından oldukça hızlı emilmekte ve cilde parlaklık kazandırmaktadır. Cildin nemlendirilmesi ve beslendirilmesi dahilinde oluşan parlaklığın uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Badem yağı ile cildinize masaj yapmanız sonrası yarım saat kadar bir süre bekleyip cildinizi ılık su ile yıkamanız yeterli olacaktır. Fakat cildiniz çok kuru ise badem yağını yatmadan önce cildinize uygulayıp sabah durulamasını yapabilirsiniz. Ayrıca badem yağı vitamin ve mineral açısından da oldukça zengin bir yağ olarak karşımıza çıkar.

Zeytin Yağı: Zeytin yağı içerdiği bol miktarda e vitaminiyle, cildiniz adına bulunamaz bir bakım ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır Günümüzde yağlarla arası hiç iyi olmayan kişiler bile zeytinyağının sadece salata yapımında kullanılmadığını bilmektedir. Zeytinyağı bu kapsamda cildi gençleştirir, lekelerden arındırır ve cildi parlaklaştırır.  Bu nedenle birçok maskenin vazgeçilmez olarak karşımıza çıkar zeytinyağı.

Biberiye Yağı: Biberiye yağı içerdiği antibakteriyel sayesinde cildi derinden temizler ve parlak görünmesini sağlar.

Havuç Yağı :Havuç yağı ise bütün cilt yapılarına uygundur. Özelliklede yüz temizliği adına kullanılan bu yağ, betacaroten , A, B, C, D, E vitaminleri açısından oldukça zengindir.

Kayısı Yağı :Kayısı yağı da yüz temizliği için ideal olan yağlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zaman içerisinde oluşan cilt kırışıklıkları içinde oldukça etkilidir. A vitamini ve mineraller içeren kayısı yağı, hayatınızın bir köşesinde durması gereken bir öge olarak bilinmelidir.

Lavanta Yağı:Lavanta yağı sivilce tedavisi için kullanılan, hassas ve yağlı ciltlere mahsus bir yağ olarak karşımıza çıkmaktadır.

Menekşe Yağı:Antibakteriyel etkisi dahilinde, protein, mineral ve aminoasit de içermektedir. Menekşe yağı ayrıca mikrop kırıcı etkisi olaraktan da bilinmektedir. Kişilerin hassas cilde sahip olması dahilinde dikkatlice kullanmaları tavsiye edilmelidir.

Papatya Yağı:Cildi yumuşatarak rahatlatan bu yağ, yüz temizliği adına uygun yağ olarak bilinmektedir.

Yosun Yağı :Ciltte masaj etkisi oluşturan bu yağ, yosun yağıyla selülitli bölgenize ve dahilinde doğal lifle mesaj yapmanızı önermekteyiz. Böylelikle kan dolaşımınız hızlanır ve selülitleriniz azalır.

Avokado Yağı:A, B , D ve E vitaminleri içeren bu yağ kuru ciltler için faydalı olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca nemlendirici ve besleyici olarak da karşımıza çıkar.


Cilt İçin Tavsiye Edilen 10 Doğal Yağ 2019

Cilt İçin Tavsiye Edilen 10 Doğal Yağ 2019

Related news Cilt İçin Tavsiye Edilen 10 Doğal YağCilt İçin Tavsiye Edilen 10 Doğal Yağ


Cilt İçin Tavsiye Edilen 10 Doğal Yağ


Cilt İçin Tavsiye Edilen 10 Doğal Yağ


Cilt İçin Tavsiye Edilen 10 Doğal Yağ


Cilt İçin Tavsiye Edilen 10 Doğal Yağ