Ceza Kanununun 318. Maddesi: Karar, Yorum 2019

Ceza Kanununun 318. Maddesi: Karar, Yorum 2019
19.08.2019

Ceza Kanununun 318. Maddesi: Karar, Yorum 83

Ceza Kanunu'nun 318. Maddesi: Karar, Yorum

Rusya'da şiddet suçlu sayılıyorsuç. Ve onun için belli bir ceza söz konusu. Hangisi? Öngörmek zor, çünkü birçok faktör bir rol oynar. Yetkililere karşı işlenen şiddete gelince, Ceza Kanunu'nun 318. maddesine başvurabilirsiniz. İşlenen suç için muhtemel cezalar belirtilmiştir. Neden her koşulda hazırlanır? Rusya Federasyonu Ceza Yasası bize bundan bahsedecek.318 ук рф

ince

Yani, ilk ölçü başkamaddi cezalar. Ya da, gerektiği gibi, para cezaları olarak. Bazı makamlara karşı şiddetin kullanımı için Rusya Federasyonu Ceza Kanunu'nun 318'i, suçluya nakit ödeme yapacak. Doğru, bu kural sadece kurban görevlerini yerine getirdiğinde etkilidir. Ve elbette, bir güç temsilcisi ailesine uygulanan şiddetin de aynı şekilde cezalandırıldığını unutmayınız. Sadece tehditlerin meydana geldiğini belirtmek önemlidir. Ya da sadece hayatı tehdit eden şiddet.

Ne kadar ödemeniz gerekiyor? Miktar, adli tartışma sürecinde belirlenir, ancak 200.000 rubleyi geçmez. Ya da, Rusya Federasyonu Ceza Kanununun 318'inci maddesi uyarınca, sanıktan belirli bir süre için geliri kurtarmak mümkündür. 18 aydan fazla olmamalıdır (veya 1.5 yıl).

Iş yerinde

Bir başka cezai sorumluluk şeklikamu çalışmaları atama. Dürüst olmak gerekirse, şiddet için suçlular için bir karar olarak sık sık telaffuz edilir. Bu ciddi bir önlem değil, ama gerçekleşiyor.

Rusya Federasyonu Ceza Kanunu'nun 318. Maddesi, bununYetkililerin, akrabalarının ve ailelerinin temsilcilerine güvenli olmayan şiddet uygulayan (veya onları tehdit eden) bir suçlunun cezası uygulanabilir. Yani, nakit ödemeler yerine, bir veya daha fazla dönem için belirli bir işe tayin edilebilir.ст 318 ук рф

Bu durumda, göreRusya Federasyonu Ceza Kanunu'nun 318. maddesinin verileri, sözde zorla çalıştırılan. Mahkeme tarafından bireysel olarak belirli bir süre belirlenecektir. Fakat bu cümlede bazı sınırlamalar var. Mesele, zorla çalıştırılan azami sürenin 5 yılı geçemeyeceğidir. Her ne kadar en çok makamlara karşı şiddet uygulanıyor olsa da. Nadir bir istisna ile.

Tutuklamalar

Ceza Kanunu'nun 318. maddesi de şunları belirtmektedir:Tehlikeli olmayan şiddet veya kullanımının acil tehdidi için, suçlulara farklı cezalar uygulanacaktır. Para cezaları ve kamu çalışmaları elbette, karşılanabilecek tek seçenek değildir. Ve herkes onlardan korkmaz.

Daha ciddi bir seçenek nerede olursa olsuntutukluyorlar. Bu, cezai sorumluluk ile daha ilişkilidir. Bu nedenle, Ceza Kanunu'nun 318. maddesi, bir suçlunun şiddet görmesinin ve yetkililerinin bir temsilcisine yönelik tehdidinin yanı sıra, akrabalarına ve ailesine de saygı gösterilmesini öngörmektedir.

Bu önlemin süresi çok büyük değil. Kesin süre, yine, davanın tüm koşullarını inceledikten sonra mahkeme tarafından kurulacaktır. Fakat eğer Rusya Federasyonu Ceza Kanununda yazılı verilere güvenirseniz, suçluya verilen maksimum ceza altı aydır. Suçluların çoğu bu tedbir için hazır olduğu göz önüne alındığında en ciddi ceza değil.Rusya Federasyonu'nun 318. Maddesi

Parmaklıklar ardında

Eh, daha da ceza hukuku varyantları varsorumluluk. Bu suç çoğu cezaevinde ile ilişkili bir sır değil. Ve bir otoritelerin temsilcisi yanı sıra TCK'nın 318. metnine göre, (tehdidine de dahildir) hayatı ve sağlığı için tehlikeli değildir ailesine karşı şiddet, hapis cezası ile cezalandırılır.

Birini düşündüren bu noktakanunu nasıl kırılacağını. Bununla birlikte, şiddet eylemi ya da kullanımının tehditleri biçiminde taahhüt edilen hürriyetten yoksun bırakılan özgürlükten yoksunluk çok büyük değildir. Faile yapılan azami 5 yıldır. Ancak kesin karar, yalnızca davanın dikkatlice gözden geçirilmesinden sonra yapılır. Pratikte, azami tehdit, şiddet içermeyen şiddet veya kullanım tehditleri için nadiren reçete edilir. Çoğu zaman, suçlular bir ruble ile cezalandırılır. Ancak hapsetme de gerçekleşiyor.

Tehlike yakın

Ve ya aileler / sevdiklerinize göre ya daYetkililerin doğrudan temsilcileri şiddet kullanmış, ancak vatandaşların yaşamı ve sağlığı için tehlikeli midir? Bu durumda, tahmin edilmesi zor olmadığından, ceza gerçekten ciddi olacaktır.

Rusya Federasyonu Ceza Kanunu'nun 318. Maddesi,Bu durumda suçlulara uygulanan tek bir önlem. Ve daha fazla tutuklama yok, para cezaları şeklinde para ödemeleri ya da ahlaki zarar ya da kamu işleri için tazminat yok. Sadece hapis.Birleşik Krallık'taki 318 yorum

Yani, ile karakterize bir şiddet varsaKurbanların sağlık ve yaşamı için tehlikeli olduğu gibi, kararın (318 sayılı Ceza Yasası'nın yayınlanmasında yardımcı olacağı) sadece hapis cezası ile ifade edilir. Hangi dönem için? En fazla 120 ay (10 yıl). Bu tedbirler modern Rus mevzuatı tarafından şart koşuluyor. Diğeri verilmez. Cümle daha yumuşak veya daha şiddetli bir biçimde yapılabilir - her şey hafifletici veya ağırlaştırıcı koşulların varlığına bağlıdır.

Yorumlar

318. Maddeye dikkat etmekte fayda var.Rusya Federasyonu Ceza Yasası eklenmiştir. Kimin iktidarın temsilcisi olduğunu, onun neyle özdeşleştiğini ve suçun niteliğini açıklamaya yardımcı olur. Sonuçta, bunun yokluğunda herhangi bir ihlal olmayacak.

Hükümet temsilcileri resmi görevlilerdir. Bazı idari yetkilerin yanı sıra astları da var. Hangi gücün dahil olduğu önemli değildir. Tüm temsilciler mağdur olabilir (örneğin, İçişleri Bakanlığı çalışanları veya yerel özerk yönetimler). Bu vatandaşların aileleri de kurban olarak hareket edebilirler.318 UkrPh'nin cümlesi

Mad. Ceza Kanununun 318. hareket resmi otoritenin egzersiz, kurbanın meşru eylemler tatbikata işlendiği sadece üst düzey yetkililerin karşı şiddet kullanılmasını cezalandırmaktadır. Suçun nesnel tarafı ise, herhangi bir şiddette şiddetin kullanılmasıyla karakterize edilir. Fiziksel veya psikolojik olup olmadığı önemli değil. Öznel taraf doğrudan bir niyet anlamına gelir. Yani, fail ne yaptığını tam olarak biliyor. Dahası, mağdur aleyhindeki şiddeti bir ya da başka amaçlarla kullanmak istiyor ve sonuçları da öngörüyor. Daha doğrusu, onlar saldırılarını anlıyorlar.

Ceza Kanununun 318. Maddesi: Karar, Yorum 2019

Ceza Kanununun 318. Maddesi: Karar, Yorum 2019

Related news

 • Kırmızı renkli kenarları kat kat desenli bayan atkı modeli
 • Rus füze tasarımcısı: SSCB, INFnin uygulanmasında safça davrandı
 • Cem Yılmaz Yeni Aşkı İle Şok Etti
 • DOLGULU DEV FISTIKLI KREM ŞAL MODELİ YAPILIŞI
 • Roman burun - yürütmek ya da af mı

 • Ceza Kanununun 318. Maddesi: Karar, Yorum 3

  Ceza Kanununun 318. Maddesi: Karar, Yorum


  Ceza Kanununun 318. Maddesi: Karar, Yorum 94

  Ceza Kanununun 318. Maddesi: Karar, Yorum 54

  Ceza Kanununun 318. Maddesi: Karar, Yorum 41

  Ceza Kanununun 318. Maddesi: Karar, Yorum 72

  Ceza Kanununun 318. Maddesi: Karar, Yorum 1

  Ceza Kanununun 318. Maddesi: Karar, Yorum 24

  Ceza Kanununun 318. Maddesi: Karar, Yorum 12

  Ceza Kanununun 318. Maddesi: Karar, Yorum 16

  Ceza Kanununun 318. Maddesi: Karar, Yorum 62

  Ceza Kanununun 318. Maddesi: Karar, Yorum 19

  Ceza Kanununun 318. Maddesi: Karar, Yorum 81

  Ceza Kanununun 318. Maddesi: Karar, Yorum 60

  Ceza Kanununun 318. Maddesi: Karar, Yorum 32