Carabiner Sable - sınıfının en iyisi 2019

Carabiner Sable - sınıfının en iyisi 2019

Carabiner Sable - sınıfının en iyisi 51 08.02.2019, 19:00

Carabiner "Sable" - sınıfının en iyisi

Küçük kalibreli silahlar hala ülkemizde geleneksel popülaritesini koruyor. Bu sınıfın çarpıcı bir temsilcisi yerli uzun namlulu avcılık karabinası "Sable" dir.

Sable Carbine

tanım

Bu küçük kalibre silah 1993 yılında kurulduIZHMASH tesisinin yıllık tasarımcıları. Carbine "Sable", benzeri sistemlerin önceki modellerinin hiçbirinde bulunmayan orijinal bir aygıta sahiptir.

Yaratılış prototipi,Biatlon BI-7-2 tüfeği, hızlı ve kolay bir şarj sağladı ve el okunun konumunu değiştirmeden. Bu mod, küçük fakat mobil oyun ve kürk hayvanlarında av işlemi sırasında yüksek hızda çekim yapmak için çok kullanışlıdır.

Avcı tüfeği "Sable" bunun için 5,6 kalibrebu anı evde küçük kalibre sınıfının en iyisidir. Hem eğitim atışı için, hem de marmots, sables, martens, sincap gibi küçük oyun avlamak için kullanılır. Silahlar ülkemizde çok popülerdir. "Komplikasyonsuz ve kullanımı kolay" kullanıcılara karabina "Sable" denir. Bu konuda sahiplerin görüşleri çoğunlukla olumludur.

Temel modelden farklı olarak - sportüfekler Biathlon BI-7-2, bu karabin göreceli olarak daha kısa bir gövdeye ve klasik olarak ahşap malzemeden yapılmış yarı-tabanca kutusuna sahiptir. Alıcının kapağında paralel girintiler vardır. Bunlar, optiklerin üzerine monte edildiği, bir kırlangıç ​​kuyruğu gibi bir çubuk oluşturuyorlar.Carabiner Sable 5,6

Teknik özellikler

Carbine "Sable" tüfek türüne atıfta bulunurkayan boyuna deklanşörlü silahlar. Krank kranklı bir kilitleme mekanizması var. Bu karabinanın kalibresi .22 WMR veya .22 LR'dir. Bagajın uzunluğu elli santimetredir ve toplamda dokuz yüz doksan milimetre'dir. Bu silahın ağırlığı üç kilogram. Dergi kapasitesi beş kartuştur.

Çalışma prensibi

Karabina "Sable" ı şarj etmek için,Kartuşlarla donatmak için şarjörü çıkarın. Bu silah üzerindeki kartuş kutularının çıkarılması için bir pencere yardımı ile istifleme imkansızdır çünkü hat içindesir. Boş bir magazin durumunda yalnızca bir kartuşu üstten şarj edebilirsiniz.

Atış şu şekilde yürütülür:yol. Krank haznesinin kolunun geri çekilmesi ve ardından yerine geri gönderilmesiyle hazneye kartuş gönderilir. Aksi yönde hareket sırasında, deklanşör çerçevesi çekiç ağırlığını alacaktır.

Sobol karabina koymak içinsigorta, tetik muhafazasının önündeki kola basmalısınız. Savaş pozisyonunda, geriye doğru, mağazaya doğru yol alır. Panjurun larvalarında hiç savaşma yok. Gövde gövdeye girer ve dolayısıyla sadece direnç nedeniyle ve krank-krank mekanizmasının kütlesinin etkisi altında kilitler.

Bojek, deklanşörün larvalarının üst kenarı boyunca geçer. Çekimi gerçekleştirmek için, cıvata çerçevesinin arka kısmındaki hareketinden kopan iniş tetikleyicisine çarpmalıdır.

Carabiner Sobol yorum

haysiyet

Carbine "Sable" çok basit bir tasarıma sahipsömürü konusunda iddiasız. Set üç mağaza içerir: biri düzenli bir yere kurulur ve geri kalanı ise alt kenardaki kapağı olan kıvrımın boşluğuna yerleştirilir. Kullanıcıların geri bildirimlerine bakarak, bu oldukça uygundur. Buna ek olarak, sahiplerine göre, stokta kartuşları ile bir sığınak olması oldukça pratiktir.

Bu karabina kutusunun çok kalitatifdüşünceli ergonomi. Bir "Bavyera yanağı" veya sözde modelleri satın alabilirsiniz. bir "domuz geri" tepesi. İsteğe bağlı olarak, bir yastık ile seçebilirsiniz. Her durumda, arka plaka yastıklama kauçuk malzemeden yapılmıştır, ancak, düzensizdir.

Kilitleme mekanizmasının eşleme tipi mümkün kılarBir dizi atış yapmak için ok, hedeften dikkati dağılmasa da. Tabii ki, estetik görünüşünden memnun olmayabilir, çünkü bir ahır civatasına benzeyen büyük ve hatta kaba görünüyor. Ancak bu tasarım tamamen işlevselliği ile telafi edilir.

"Sable" karabinaların namlu üzerinde, tasarımcılar "taç" olarak adlandırılan bir huni şeklinde bir faset sağladılar. Oldukça niteliksel olarak yapılır ve bu nedenle gövdenin balistik geliştirir.Avcılık karabina Sable

eksiklikler

En büyük dezavantajı larvaBu karabinin civatası hiç durmuyor. O, kama girerken, krankın geometrik şekli hariç, orada hiçbir şey tutmaz. Ve ikincisi, geri tepme momentumunu, cıvatanın daha fazla destekleneceği şekilde yönlendirir. Ama BI-7 spor tüfekleri - bu karabina için temel tüfekler, Sobol bir şarj seçeneği ve .22 WMR iken, sadece .22 LR kartuş için tasarlanmıştır. Bu mühimmat çok daha güçlüdür, bu nedenle kullanıcılar çekim sırasında krananın kendiliğinden açılabileceğine dair bazı korkuları vardır.

Bir başka dezavantaj, makatın sıkı bir şekilde kilitlenmemiş olmasıdır. Bu, bu küçük kalibrenin çekim niteliklerini azaltır.

Carabiner Sobol sahipleri yorumlar

Carbine "Sable": yorumlar

Bu silahların sahiplerinin çoğu kendi seçiminden memnun. Birçok kişi bu karabinadan “tamamen değerli bir tüfek” olarak bahseder. Fiyat, kaliteyi tamamen haklı çıkarır.

Değerlendirmelere göre değerlendirildiğinde, karabina ihmal edilebilirdöner. Çekimlerin doğruluğu da iyidir. Ne yazık ki, her zaman fabrika grubu tamamen kalitatif değildir. Bazı dengesizlikler var, bu yüzden şanssız olanlar, sadece kabukların kötü bir şekilde kaldırıldığı bir silah haline gelebilir, ancak mermiler bagajdan dışarı atılır.

Ayrıca, kabuksuz kurşun.Küçük bir başlangıç ​​hızına sahip 22 LR kartuşları rüzgardan büyük ölçüde etkilenir. Bu nedenle, deneyimli avcılar, bir bakır kabukta .22 WMR kalibresini tavsiye eder. Bu merminin başlangıç ​​hızı 500 m / s ve daha iyi balistiklere sahip.

Carabiner Sable - sınıfının en iyisi 2019

Carabiner Sable - sınıfının en iyisi 2019

Related news

 • Katılımcıların son eklerinin yazımı: Kendini çift n ye öğretme
 • Biberli Domatesli Makarna Videosu
 • Ford minibüsleri: bazı modellere genel bakış

 • Carabiner Sable - sınıfının en iyisi 55

  Carabiner Sable - sınıfının en iyisi


  Carabiner Sable - sınıfının en iyisi 79

  Carabiner Sable - sınıfının en iyisi 22

  Carabiner Sable - sınıfının en iyisi 29

  Carabiner Sable - sınıfının en iyisi 18

  Carabiner Sable - sınıfının en iyisi 14

  Carabiner Sable - sınıfının en iyisi 33

  Carabiner Sable - sınıfının en iyisi 34