Burun mukozası ödemi: tedavi 2019

Burun mukozası ödemi: tedavi 2019 Burun mukozası ödemi: tedavi

Burun mukozası ödemi: tedavi.

Hastalıkların çoğu arasında üst hastalıklar arasındasolunum yolu burun mukozasında şişme. Tedavi hemen gelmelidir. Bu yazı bu makalede ele alınacaktır. Şişkinlik çeşitli nedenlerden kaynaklanır, ancak her durumda bir kişi hoş olmayan duyumlardan mümkün olduğunca çabuk kurtulmaya çalışır.

Mukus burun kokusu. NEDENLERİ

- Ödemeye neden olan ilk sebep, örneğin soğuk algınlığı gibi solunum yolu rahatsızlığıdır.

- Ayrıca, ödem alerjinin bir sonucu olabilir.

- Sonunda burun travması.

İlk iki vakada ödem ortadan kaldırılabilirbağımsız olarak, ancak, sonuncusu travma uzmanından detaylı muayene istemektedir. Burun travması hasar gördüğünde olduğu gibi, doku zarfını bir uzman olmadan geri getirmek olanaksızdır.

Mukus burun kokusu. TEDAVİ (MUCİZE BİR GÖZÜN MEVZUATINI KALDIRMAK İÇİN)

Yapmanız gereken ilk şey,KBB'ye kabul Bir kulak Burun boğaz uzmanı, ödemin kökenini bulmanıza yardımcı olacak nitelikli bir uzmantır. Burun pasajlarına bakacak ve tedaviyi reçete edecektir. Herhangi bir durumda bir doktora gidemezseniz, kendi kendinize tedaviye başlayabilirsiniz.

İlk olarak akut solunum yolu hastalığına bağlı ödem düşünün. Hızlı ve kesin nüksetmenin hemen umutlanması gerekli olmadığını bir an önce uyarmalıyız.

Birincisi: burnun yıkanması. Deniz tuzu ilave edilerek sıcak bir solüsyon ile yıkanması (özellikle soğuk algınlığı için) arzu edilir. Bu prosedürler günde en fazla 3 defa yapılır. Ve daha önemlisi, tuz çözeltileri dikkatli kullanılmalıdır, aşırıya kaçmayın! Bu prosedürün kötüye kullanılması, bunun ters sonuçlara yol açabilir. Vazokonstriktif damla ödemin çabuk çıkarılması için iyi bir seçenektir. Bu tür ilaçlar da bağımlılığa yol açabileceğinden burada da normal sınırlar içinde (en fazla beş gün) tutulmalıdır. Mükemmel, "Sinupret" adı verilen damlalıklardaki ilacın ödemi ve ödem semptomlarını ortadan kaldırır.

Bir sonraki neden bir alerjidir. Alerjiler, bir maddeyle temastan dolayı meydana gelebilir. Bu, bu maddeyle etkileşimde ortaya çıkabilecek bir reaksiyondan şüphelenmediyseniz veya zorla teması halinde gerçekleşebilir. Semptomlar şunlardır: ilk önce hapşırma (sık), nazal mukozanın hemen hemen anında ödemi ve son olarak renksiz akıntı. Ne yapman gerekiyor:

- Daha önce kullanılmış olan antihistaminikler.

ılık su veya et suyu ile yıkayınpapatya. Diğer otlar, alerjiler nedeniyle ödemlerin giderilmesi için uygun değildir, çünkü bu durum durumu karmaşık hale getirebilir. Bu prosedür sizi sekresyondan koruyacak, ödemi çok iyi gidermenize yardımcı olacaktır.

- "Tavegil" ve "Zirtek" preparatları, burun mukozasının şişmesi ile mücadelede size yardımcı olacaktır.

Nazal mukozanın ödemi. Diğer yöntemlerle tedavi.

- Her türlü banyo ve masaj. Mükemmel bir etki ayaklar için bir kontrast banyosu verecektir. Burun kaşları ve kanatları gibi aktif noktaların bulunduğu alanda bir masaj yapılmalıdır.

- Havalı burun en hoş şey değil. Aerosol preparatları ve spreyleri ihtiyacınız olan şeydir. Bu preparatların uçucu yağlar içermesi daha iyidir.

- İnhalasyonlar. Buhar inhalasyonları da köknar, çam veya sedir esansiyel yağlarının ilavesi ile gerçekleştirilir. Prosedür günde birkaç kez yapılır. Ödemi kaldırmak ve nefesi geri almak yavaş yavaş gelecektir.

- Halk tıbbını unutma. Halk yöntemlerinden - bu pancar, soğan suyu, meyve suyu Kalanchoe veya aloe suyu burun suyu aşılamaktır. Ama! Norm hakkında unutma.

Bazen yukarıdakilerin hepsi olabiliryöntemler yardımcı olmazsa ve şişme iptal edilmemiştir. Sonra hastaneye gitmek emin olun. ödem hastalık veya genetik yatkınlık meydana uzun süreli ders sonra ortaya çıkan burun neoplazmada indüklenebilir. Kendini burun mukozasının şişmesi bulursan Her durumda, tedavi okur ve derhal olmalıdır.

Burun mukozası ödemi: tedavi 2019

Burun mukozası ödemi: tedavi 2019

Related news

 • Köpeğin Hasta Olup Olmadığını Anlamak Mümkün Mü
 • Ev temizliği için pratik fikirler
 • Süleyman Seba’nın kariyerine genel bakış
 • Kabak: kullanışlı özellikleri ve kontrendikasyonları
 • Ağda yaparken dikkat edilmesi gerekenler

 • Burun mukozası ödemi: tedavi

  Burun mukozası ödemi: tedavi


  Burun mukozası ödemi: tedavi

  Burun mukozası ödemi: tedavi

  Burun mukozası ödemi: tedavi

  Burun mukozası ödemi: tedavi

  Burun mukozası ödemi: tedavi

  Burun mukozası ödemi: tedavi

  Burun mukozası ödemi: tedavi

  Burun mukozası ödemi: tedavi

  Burun mukozası ödemi: tedavi

  Burun mukozası ödemi: tedavi

  Burun mukozası ödemi: tedavi

  Burun mukozası ödemi: tedavi