Burada Turgenevin Biryuk adlı eserinin kısa bir özetini bulacaksınızBurada Turgenevin Biryuk adlı eserinin kısa bir özetini bulacaksınız

14.05.2019

Burada Turgenevin Biryuk adlı eserinin kısa bir özetini bulacaksınız 42

Burada Turgenev'in "Biryuk" adlı eserinin kısa bir özetini bulacaksınız.

Turgenev'in özetiHikaye IS. Turgenev "Biryuk" 1848 yılında yazılmıştır. "Bir Avcının Notları" dizisinden yazarın birçok eserinden biri oldu. Bu döngünün ana kahramanları, yazarın her zamanki gibi gri bir kitle olarak değil, kendi yetenekli ve düşünen insanlarında ruhani olarak tasvir ettiği köylülerdi. Serideki açıklama ilk kişiden. Turgenev's Biryuk kısa bir özetidir.

Günlük kabin kulübe

Yerel asilzade avcı Petr Petrovichgece geç saatlerde avdan dönüyordu. Aniden, fırtına başladı ve fırtınadan saklanacak bir çalıların altına saklanmak zorunda kaldı. Şimşek ışığında, bir yabancıdan uzun boylu bir figür gördü. Bölgede "vagon" olarak adlandırılan yerel ormancı Foma'ydı. Petro Petroviç'in fırtınayı beklemek için kulübesine çıkmasını önerdi. Hunter kabul etti ve çok geçmeden uçsuz bucaksız bir çitle çevrili küçük bir evin önünde duruyorlardı. Odanın köşesinde, bebeğin uyuduğu bir beşik vardı. On iki yaşında bir kız tarafından sarsıldı. Bir asilzanın gözlerinden, bu görünümde ev sahibinin burada olmadığı gerçeğinden kaçmadı. Her tarafta tam bir yoksulluk vardı. Turgenev'in "Biryuk" unun kısa içeriği bile, okurlara yoksulluk sınırının altında kalan insanlar için keskin bir acı hissi veriyor.

Ana karakterin tanımı

Turgenev solucanı

Pyotr Petrovich, ormancıyı dikkatle inceledi. Yüzü şiddetli ve erkekti. Bu görünüm ona kaşlarını ve kalın bir sakalını gösteren büyük kahverengi gözleri verdi. Tanıdıklardan, bir asilzade bu adam hakkında sık sık hikayeler duyuldu. Çevredeki tüm muzhiklerin korktuğu, ateş gibi. Ormancıya rüşvet vermek imkansızdı. Olağandışı güçlü ve zekiydi. İniş kimseye vermedi. Ormanından çalı ağaçlarının demetlerini bile taşımak imkansızdı. Erişilemezlik için Biryuk takma adını aldı. Onlarca mil boyunca duyabildiği bir baltanın vuruşu. En önemlisi, Turgenev'in hikayesinde anlattığı gibi, basit ve fakir bir adamın çözümsüzlüğü ve esnekliğinden etkilendim. "Biryuk" (özet bu gerçeği gizleyemez) Forester'ın orijinal ve dingin dünyasına bakmanızı sağlayan bir eserdir.

Bir hırsızın yakalanması

Turgenev'in hikayesinin kısa bir özeti

Aniden, ormancı bir baltanın sesini duydu. Silahını tuttu ve ormana koştu. Pyotr Petrovich onu takip etti. Yakında asilzade böyle bir resim açıldı: yerde yere düşmüş bir ağaç yatıyor ve Biryük bir hırsızın ellerini birleştiriyor. Paçavralarda sıska bir köylü ve dağınık bir sakaldı. Pyotr Petrovich zavallı adam için ayağa kalktı, ağaca ödeme sözü verdi. Foma'dan köylüyü serbest bırakmasını istedi. Forester'ın doğasının azim ve esnekliği kısa bir özeti bile iletebilir. Turgenev'in "Biryuk", basit bir insanın doğasında var olan inanılmaz özellikleri ve gelenekleri üzerine bir çalışmadır.

Forester'ın beklenmedik eylemi

Petro Petroviç'in tüm talepleri için ormancı cevapladısessizlik. Turgenev'in "Biryuk" hikayesinin özeti, şu anda ana karakterin ruhunda yaratılan çelişkilerin doluluğunu taşır. Muhtemelen iki duygu onun içinde mücadele ediyordu: Zavallı adam için acımak ve birinin ilkelerini feda edememe. Serbest bırakılmaya karışmış bir adam, aniden yüzünü değiştirir ve forester'ın adresine küfür atmaya başlar. Ona bir hayvan diyor. Biryuk, biraz tereddütlü, fakir adamın eve gitmesine izin veriyor.

Turgenev'in Biryuk özetini okuyorsunuz. Eser küçük ve okunması kolay. Bu nedenle, onu tam olarak okumanızı tavsiye ederim.

Burada Turgenevin Biryuk adlı eserinin kısa bir özetini bulacaksınızBurada Turgenevin Biryuk adlı eserinin kısa bir özetini bulacaksınız

Related news

 • Sağlıklı Pizza Tarifi
 • Karadut Reçeli Videosu
 • Merkez Haberleri: İşçilere destek için ucuza şeker satıp, odun dağıttılar
 • Sıralı Kolay Tığ Oyası Yapılışı Anlatımlı Videolu
 • Gelin El Çiçek Modelleri

 • Burada Turgenevin Biryuk adlı eserinin kısa bir özetini bulacaksınız 94

  Burada Turgenevin Biryuk adlı eserinin kısa bir özetini bulacaksınız


  Burada Turgenevin Biryuk adlı eserinin kısa bir özetini bulacaksınız 63

  Burada Turgenevin Biryuk adlı eserinin kısa bir özetini bulacaksınız 40

  Burada Turgenevin Biryuk adlı eserinin kısa bir özetini bulacaksınız 84

  Burada Turgenevin Biryuk adlı eserinin kısa bir özetini bulacaksınız 18

  Burada Turgenevin Biryuk adlı eserinin kısa bir özetini bulacaksınız 4

  Burada Turgenevin Biryuk adlı eserinin kısa bir özetini bulacaksınız 46

  Burada Turgenevin Biryuk adlı eserinin kısa bir özetini bulacaksınız 51

  Burada Turgenevin Biryuk adlı eserinin kısa bir özetini bulacaksınız 53

  Burada Turgenevin Biryuk adlı eserinin kısa bir özetini bulacaksınız 31

  Burada Turgenevin Biryuk adlı eserinin kısa bir özetini bulacaksınız 33

  Burada Turgenevin Biryuk adlı eserinin kısa bir özetini bulacaksınız 40

  Burada Turgenevin Biryuk adlı eserinin kısa bir özetini bulacaksınız 4