Bolşevik neye benziyor Bir Bolşevik fabrikasındaki yanıkları nasıl tedavi edebilirimBolşevik neye benziyor Bir Bolşevik fabrikasındaki yanıkları nasıl tedavi edebilirim


Bolşevik neye benziyor Bir Bolşevik fabrikasındaki yanıkları nasıl tedavi edebilirim 6 25.01.2019, 20:24

Bolşevik neye benziyor? Bir Bolşevik fabrikasındaki yanıkları nasıl tedavi edebilirim?

Borshevik - olağandışı bir şekilde muhteşem bir bitki. Görkemli görünümü büyüleyici, bu devin yakınında hemen bir resim çekmek istiyorum. Ancak bu güzellik sadece geniş yanıklara, alerjik reaksiyona neden olmaz, aynı zamanda anafilaktik şoka da neden olabilir. Kendinizi ve sevdiklerinizi korumak için tehditlerden nasıl kaçınırsınız? Yaralılara ilk yardım yöntemleri kadar ortak otun görünümünü de bilmek gereklidir.

Herakümum - dev bitki ömrü

Borshevik çok yıllık bir otsuyşemsiye ailesinden bir bitki. Birçok bahçıvan mülkiyetini cilde ve mukoza zararlarından biliyor. Hatta eski Roma bilim adamı Pliny, Heracleum'un ya da Herkül otunun bitkinin dev boyutuna tanıklık eden geniş bir adını verdi. Sabahları, inek pancarı o kadar çok çiğ büyür ki dokunulduğunda ellerimi yıkamak istiyorum. Böyle bir bitkiye yaklaşmak bile tehlikelere maruz kalmaktadır.

Bolşevik bitki

Dış Veri

Bolşevik neye benziyor? Yüksekliği 4 metreyi bulan çok yüksek bir sap ile, 1 metrekareye kadar doymuş yeşil renk tonunda geniş kesilmiş yapraklarla tanınabilir. Çapında, şeffaf şemsiyelerde toplanan küçük beyazımsı-pembe çiçekler. Bitki canlılığı arttı, donların 10 dereceye kadar korkmasın ve çoğu böcek ilacına karşı dayanıklıdır. Hızla büyür, gövdeleri günde 12 cm daha uzağa çıkarır, merkezi şemsiye yüz şemsiyeden daha küçük büyür ve yanlarda şemsiyeler bulunur, hatta daha küçük çaplıdır. Bölgemizde, oval bitkiler arasında en kaliteli cowberry bulunur.

Kovbosilin türleri

Yaklaşık 70 bitki türü var. İnsanlara yönelik tehdit derecesine göre bölünmüş yalnızca birkaç tür büyüyoruz. Rusya'nın Avrupa bölgesinde ve batı Sibirya bölgesinde, tedavi amacıyla kullanılan ve gıdaya uygun Sibirya inek çorbası kullanılmaktadır. Ayrıca sağlık için kesinlikle zararsız - inek sıradan. En tehlikeli bitki türü, sağlam yaprak kenarları ve önemli bir yüksekliğe sahip olan kovboy Sosnovsky olarak düşünülür. Onun gövdesi, mor renkli emprenyeli tüylerle kaplıdır.

bolşevik bitki fotoğrafı

"Stalin's Revenge" - zararlı ot için geniş bir isim

Borshevik Sosnovsky - Kafkasya'nın yerlisi,Rusya'nın orta bölgesi için gerçek bir felakete dönüştü. Büyük Yurtseverlik Savaşı bittikten sonra Stalin, yeşil kütleyi hızla geliştirebilecek gösterişsiz bir bitkiden öğrendi. Yıllar aç geldi, bu yüzden diğer ülkelerde ineğin ineğini kasten yok eden neden yansımak için zaman yoktu. Hafif bir elle Stalin, bu otun değerli bir yem bitkisi olarak yetiştirilmesini emreden bir kararname yayınladı.

Fakat ilk hasat toplandıktan sonrahayal kırıklığı - Herkül'ün bitki çok zehirli olduğunu kanıtladı. Polonya'da inek çipini yetiştirmeyi reddettiler çünkü inek sütü parlak acı bir tat aldı. Orada, bitki "Stalin'in intikamı" olarak adlandırıldı. Ülkemizde de büyümeyi bıraktılar, ama çok geç oldu - çim kendini çoğalmaya başladı ve daha fazla arazi kazandı. Spontan büyümeden dolayı, yabani ot her yere yayılır ve çalılıkları yok edebilecek zararlılar neredeyse yoktur. Bitkinin yaprakları üzerinde yumurta bırakır sadece borshchevichnaya güvesi, bilinen.

Weed toprakları fethetti

Fotoğrafını, fotoğrafını çekebilecek bir Bolşevik'i getirinMakaleye bakın, sitenizden son derece zor. Saptan ayrılan şemsiyeler bile tam tohum verebilmektedir. olgunlaşan sonra onlar taşıma tekerlekleri ve yayaların tabanları için geçerli olduğu gibi, bunlar, 5 metrelik bir mesafeye rüzgarla taşınır. Bu nedenle, cowberger, anne bitkisinin büyüdüğü yerden çok farklı bir arazide yükselebilir. Üstünü kestiğinizde ya da köküne kestiğinizde, inek atı tekrar yeşil bir kütle büyür.

Bolşevik bitki yanıkları

Zehirli suyun cilde etkisi

Cowweed suyunda zehirli bir bağlantı var -kumarin bergapten. Deri ile temas ettiğinde, güneş ışınlarını toplayarak ciddi yanıklara neden olan bir büyüteç gibi davranır. Bir damla zehirli meyve suyu bile kurban açık güneşte ise cilde ciddi zararlar verebilir. Bitkinin suyu şeffaftır, bu yüzden vücutta bile fark edilmez. İki gün sonra bir insan güneşin altına düşmezse, sonuç vermeden yapmak mümkündür.

Yanık sadece pozlamadan ortaya çıkar.ultraviyole, çünkü suyu birçok kez cildin hassasiyetini azaltır. Bu özellik fototoksisite olarak adlandırılır. Meyve suyu miktarına ve güneş ışığına maruz kalma yoğunluğuna bağlı olarak, bir kişi farklı bir yanık şiddetine maruz kalır. Kabarcıkların ortaya çıkması tehlikesi, meyve suyu ile temas ettikten birkaç gün sonra devam eder, bu yüzden hala etkilenen bölgeyi dikkatli bir şekilde ele alması gerekir.

Bolşevik bitki fotoğrafı yakar

Yanıkların karmaşıklık açısından özellikleri

Ultraviyole suyu provoklarının etkisi altındaCiltte pigmentasyonun görünümü, yanıklar olarak adlandırılan dermatitin ortaya çıkışı. Dermatit, altı ay daha cilt üzerinde kalan koyu lekeler ile dönüşümlü kabarcıklar şeklinde kendini gösterir. Cildiniz ciddi şekilde hasar görürse, bir yıl sonra güneş ışığından kaynaklanan ışınlamalardan kaynaklanan bir nüksetme olasılığı vardır. Bazen yanık alanında yara izleri vardır.

Zehirli meyve suyu göz mukozasına çarptığındakörlük meydana gelebilir. Çocuk görme kaybı vakalarının çoğu, yabani otların köklerini çaldıkları için bir teleskop gibi gözlere uyguladıkları için kaydedilir.

Borshevik en güçlü alerjenlere karşılık gelir. Keskin özel kokusu, bitkinin salgıladığı uçucu yağlar ve kumarinlerin çokluğundan dolayı birkaç metre uzar. Eğer keroidin yanında uzun bir süre kalırsanız, bir kişi kusma, mide bulantısı, baş ağrısı, bilinç kaybı, öksürme başlar, bronkospazm atakları geliştirir, Quincke'nin ödemi sıklıkla gelişir.

Bolşevik bir bitkiye benziyor

İnek otu nasıl görünüyor?

Bolşevik bitkisinden yanık (fotoğrafmakale) kaynayan yağ yanmasına benzer. Cilt kırmızımsılaşır, yanma ve kaşıntı hissedilir. Birçoğu bu semptomlara dikkat etmez ve kavurucu güneşin altında yürümeye devam eder ve bu durum da durumun kötüleşmesine yol açar. Ot ile cilt teması yerine, seröz içeriği ile büyük bir blister "büyür". Evde bir Bolşevik tesisinden gelen yanıklarla neler tedavi edilebilir?

Ciltte zehirli meyve suyu aldıktan sonra ilk önlemler:

 • Güneşten gizlemek, hayranlık alanın üzerindeki bir ultraviyole isabetini dışlamak.
 • Zehiri cildi soğuk suyla yıkadıktan sonra cömertçeSabunla sabunla ve tekrar yıka. Cildin etkilenen bölgesi çok büyükse, serin bir duş yardımcı olacaktır ve en az üç kez sabunlanmalıdır.
 • 4-6 tablet furacilin ile litre su sallayın. Gözleme havlusunu solüsyonda özenle nemlendirin ve etkilenen bölgeye ekleyin. Furatsilina yoksa, sıradan bir soda tabakası dökün, yarım saatte bir taze tozu değiştirin.
 • Bölgeyi çinko içeriği ile bebek tozu ile döküyoruz, eğer yoksa, vazelin bazında çinko merhem yapacaktır.
 • Herhangi bir antialerjik ilaç ("Loratadin" veya "Suprastin") almak gerekir.
 • 48 saat evde kal.

Derhal doktora başvuran ciddi belirtiler:

 • vücut sıcaklığında 40 dereceye kadar keskin bir artış, en küçük gecikme ölümle doludur;
 • Yanık yüzün ve başın derisine çarptı;
 • zehirli meyve suyu mukoza zarlarına çarptı;
 • Vücudun tüm yüzeyinin% 10'undan daha fazla bir yanık tarafından etkilenir;
 • güneşe maruz kaldıktan sonra cilt, yaralar, kabarcıklar ve derin yanıklar ile kaplandı.

bitki kurtulmak nasıl

Halk şifacıları ne önerir?

Bolşevik bir bitkiden yanıklar nasıl tedavi edilir? Yanıkları yıkadıktan sonra, güçlü çay yardımı ile losyonlar. Kabuğun kabuklarından kabarcık ve et suyunun gelişimini durdurur - iki bardak suya 10 dakika kaynatılmış bir çorba kaşığı kıyılmış kabuk. Bir kan suyunun kaynağından bir kaynatma hazırlayabilirsiniz - 20 dakika boyunca bir bardak suda bir çorba kaşığı hammadde kaynatın.

Gadget'lar iki saatte bir yapılmalıdır. Bu durumda, bir kaynatma ile nemlendirilmiş gazlı bez, 10 dakika boyunca kabarcıkların üzerine yerleştirilir.

Bitkiden yanmayı önlemek mümkün mü?

En sağlam ve en güvenilir yöntem bitkinin baypas edilmesidir.parti. Ancak tavsiyenin uygulamada uygulanması her zaman mümkün değildir. Ormanda yürürken, bir eşofman koymak, sizi bitki ile temastan koruyacaktır. Bir piknik için seçmiş olduğunuz çayırda, bir inek çekirgesinin genç sürgünlerini fark ettiyseniz, hemen oradan ayrılın. Küçük çocuklara dikkat edin, sürekli olarak "dişler üzerinde" herşeyi denemek için çaba harcıyorlar ve mükkül dilinin zarar görmesine ve hatta boğulmasına neden olacak şekilde, inek tavuğunun bir yaprağını çiğneyebilirler.

Bolşevik bitki tedaviden daha yakar

Siteden ot nasıl kaldırılır?

Eviniz ortaya çıktıysaİnek muhafızı, kendinizi ve sevdiklerinizi olası tehlikelerden korumak için yerelleştirmeye çalışmak daha iyidir. Geleneksel olarak, ot oluklar, darbelere ve orman kenarlarında aracılığıyla büyür, bu yüzden işe yaramaz bir tırpan ile onu yok. Bolşevik bitkisinden nasıl kurtulacağız? Sadece mekanik yöntemler sinsi düşmanı "uzaklaştırmak" için yardımcı olacaktır.

Basit kuralları takip edin:

 • İnek tavuğu çok uzun bir rizoma sahiptir, bu yüzden kökünü sökmekle uğraşmak zorundasınız.
 • Çalışma, bitkinin çiçeklenmesinden önce ilkbaharda yapılır.
 • Genç lahanayı zamanında çıkarmak gerekir.
 • Onları yakmak için kuru tohumlarla şemsiyeleri kesin.
 • Güneşli günlerde çalışma, bulutlu hava daha uygun.
 • Örneğin tamamen kapalı kıyafetler giydirin,yoğun kumaştan veya kanvas ceketlerden özel takımlarda. Eller kumaştan üretilen sıradan eldivenleri korumaz, yoğun kauçuktan özel olarak satın alır. Yüksek lastik çizikleri yiyin ve yüzünüzü plastik gözlüklerle veya bir solunum cihazı ile koruyun.

İşten sonra hemen bir duş al, kıyafetlersabunla yıkanır, durulanır ve aletler sabun ve su ile yıkanır. Bitkiler güçlü sürgünler olmadan önce mümkün olan en kısa zamanda tüm eylemleri üretmeye çalışın.

Haşhaşların çoğu çocuklar ve tarım işçileri tarafından etkilenir. Çocuğunuza tehlikeli bir bitki gösterin ve neden onun saplarıyla oynayamayacağınızı söyleyin.

Bolşevik neye benziyor Bir Bolşevik fabrikasındaki yanıkları nasıl tedavi edebilirimBolşevik neye benziyor Bir Bolşevik fabrikasındaki yanıkları nasıl tedavi edebilirim

Related news

 • Anaferon: kullanım talimatları
 • Kenarı Sakallı Çiçekli Lif Modeli Yapılışı Anlatımlı Videolu
 • Yerli Dizi Haber, Yorum, AraÅtÄrma
 • Prp hangi hastalıklarda uygulanır ile Etiketlenen Konular
 • Dünyanın büyük sanatçıları. İsimler ve eserler
 • Begonia. Evde bakım

 • Bolşevik neye benziyor Bir Bolşevik fabrikasındaki yanıkları nasıl tedavi edebilirim 68

  Bolşevik neye benziyor Bir Bolşevik fabrikasındaki yanıkları nasıl tedavi edebilirim


  Bolşevik neye benziyor Bir Bolşevik fabrikasındaki yanıkları nasıl tedavi edebilirim 76

  Bolşevik neye benziyor Bir Bolşevik fabrikasındaki yanıkları nasıl tedavi edebilirim 67

  Bolşevik neye benziyor Bir Bolşevik fabrikasındaki yanıkları nasıl tedavi edebilirim 84

  Bolşevik neye benziyor Bir Bolşevik fabrikasındaki yanıkları nasıl tedavi edebilirim 62

  Bolşevik neye benziyor Bir Bolşevik fabrikasındaki yanıkları nasıl tedavi edebilirim 98

  Bolşevik neye benziyor Bir Bolşevik fabrikasındaki yanıkları nasıl tedavi edebilirim 65

  Bolşevik neye benziyor Bir Bolşevik fabrikasındaki yanıkları nasıl tedavi edebilirim 87

  Bolşevik neye benziyor Bir Bolşevik fabrikasındaki yanıkları nasıl tedavi edebilirim 95

  Bolşevik neye benziyor Bir Bolşevik fabrikasındaki yanıkları nasıl tedavi edebilirim 54

  Bolşevik neye benziyor Bir Bolşevik fabrikasındaki yanıkları nasıl tedavi edebilirim 5

  Bolşevik neye benziyor Bir Bolşevik fabrikasındaki yanıkları nasıl tedavi edebilirim 56