Bir zamanlar Oscar ın en genç kazanan Richard DreyfussBir zamanlar Oscar ın en genç kazanan Richard Dreyfuss

20.05.2019

Bir zamanlar Oscar ın en genç kazanan Richard Dreyfuss 95

Bir zamanlar "Oscar" ın en genç kazanan Richard Dreyfuss,

Amerikalı oyuncu, en küçük sahibiOscar, Richard Dreyfuss, 29 Ekim 1947'de New York, Brooklyn'in efsanevi bölgesinde doğdu. Coney Island adasında bulunan yoğun nüfuslu boraks, geleceğin aktörüne unutulmaz bir çocukluk vaat ediyordu, ancak doğumundan kısa bir süre sonra aile Queens şehrine taşındı.

Richard Drift

Richard Dreyfus: Biyografi

Çocuğun babası Norman Dreyfuss, bir avukat oldu veAyrıca restoran işinde nişanlı. Anne, Geraldine Dreyfuss, kamu faaliyetlerinde bulundu ve Amerikan pasifistlerinin saflarındaydı. Babam bir bütün olarak New York ve Amerika'yı sevmedi. Richard Dreyfuss büyüdüğünde, aile Avrupa'ya taşındı. Ancak, hatta orada Norman layık bir uygulama bulamadı. Avrupalı ​​toplumda kendini kurmak için boş bir çabadan birkaç yıl sonra, Dreyfalılar ABD'ye döndüler ve Los Angeles'a yerleştiler. Ve muhtemelen, dünya sinemasının merkezi olan Hollywood'a olan yakınlık, Richard'ın kaderinde rol oynadı.

Bu arada, genç Dreyfuss'un zamani varokula git. Beverly Hills'de seçkin bir liseye kabul edildi. Çalışkan bir Yahudi çocuk öğretmenleri hemen sevdi. İyi eğitim gördü, Yahudi Kültürü Merkezi'nin faaliyetlerine katıldı ve Richard on beş yaşındayken, zaten yerel televizyonda bir başlangıç ​​bekliyordu.

Erken meslek

1963'te, genç adam Kaliforniya'ya girdiNorthridge Üniversitesi, ama o Vietnam'dan getirilen yaralı Los Angeles banliyölerinde askeri hastanede görev yapan gönüllü bundan sonra sadece bir yıl, inceledi. Richard Dreyfuss filmde rol aldı gönüllü Aynı zamanda, komedi dizisi "Gidzhet" durum komedisi "O kız," komedi "Karım beni büyülemek" ve "Peyton Place" başlıklı çoklu pembe dizi yaratılmasına katıldı. komedi aktör ek olarak Batılı "Büyük Vadisi" oynadı.

richard filmler

Yıldızlarla buluşmak

1972'de Richard Dreyfuss ortaya çıktı.William Saroyan'ın oyununa dayanan "hayatınızın zamanı" teatral prodüksiyon. Performans, aralarında Henry Fonda, Jane Alexander, Ron Thompson, Gloria Graham, Strother Martin gibi ilk büyüklükteki Hollywood film yıldızlarını topladı. Ayrıca Richard Dreyfuss, Mike Nichols'un yönettiği “The Graduate” adlı filmde Dustin Hoffman'la rol aldı. Doğru, rol epizodikti ve sadece bir açıklamadan oluşuyordu: "Polisi aramalıyız!"

Karakter tarafından çok fazla kelime söylenmediMark Robson'un yönettiği “Bebeklerin Vadisi” filminde Dreyfuss. Ama 1974'te ekrana giden John Milius filminde Richard, gangster aksiyon filmi Dillinger'da çok renkli bir karakter olan Baby Nelson'ı canlandırdı.

Eleştirmenlerden olumlu geribildirim

Filmdeki bir sonraki iş Dreyfuss ana olduGeorge Lucas filmindeki rol "Amerikan Grafiti" olarak adlandırıldı. Sette Richard, başından beri olumlu ve hatta dost olan Harrison Ford ve Ron Howard'la bir araya geldi, ama zaten başarılı bir oyuncu. Ted Kotcheff tarafından yönetilen "Baba Mürettebatı Öğrencileri" adlı filmde yer alan Dreyfuss, önde gelen film eleştirmenlerinden sıcak eleştiriler aldı.

Richard Biyografi

popülerlik

1975'te aktör, gişe rekorları kıran Stephen’da rol aldı.Spielberg "Jaws" Tüm dünyada popüler olan bu fotoğraf sayesinde Richard, gerçekten ünlüydü. Oşinografi uzmanı Matt Hooper'un rolü oyunculuk kariyerinin en iyilerinden biri olarak adlandırılıyor. Tüm gazeteler ve dergilerle dolu olan Richard Dreyfus, tuhaflıklar içinde ünlendi. Hollywood'un ufkunda yeni bir yıldız yükseldi.

1977'de Richard yine Stephen ile bir araya geldiSpielberg sette, bilim kurgu filminde bu kez "Üçüncü derecenin yakın temasları". Bir yıl sonra, Dreyfuss ana rolü oynadığı melodramatik film “Good-bye, sevgili” filminde rol aldı. Richard'ın karakteri talihsiz aktör Elliot Garfield'dı.

İlk "Oscar"

Yönetmen Herbert'in yönettiği bu film içinRoss, Richard Dreyfuss en yüksek Oscar ödülünü aldı. O zaman 30 yaşında döndü ve bu onur ödülü en genç kazanan oldu. Richard, genç aktör Endrian Brody tarafından genç Oscar kazananı kazanıldığı 2003 yılına kadar rekor sahibi olarak kaldı.

Richard fotoğraf

Filmografi

Filmdeki kariyeri boyunca Dreyfuss, kırklarda rol aldıFarklı bir tarzın beş resmi. Konular çoğunlukla komedi ve melodramatikti, ama aralarında militanlar da var. Çeşitli ödüller için katılımın sıklıkla gösterildiği filmler Richard Dreyfuss, nadir çok yönlü bir role sahiptir. Oyuncu kolayca reenkarne olur ve hem komedi karakterleri hem de fantastik savaşçıların kahramanlarını çalabilir.

Aşağıda Richard Dreyfus'un katılımı ile filmlerin seçici bir listesi:

 • "Mezunu" (1967).
 • "Dillinger" (1973).
 • "Amerikan grafiti" (1973).
 • "Jaws" (1975).
 • "Güle güle, sevgili" (1977);
 • "Üçüncü dereceden yakın temaslar" (1977).
 • "Büyük Scam" (1978).
 • "Othello" (1979).
 • "Yarışma" (1980).
 • "Kuruyemiş" (1987).
 • "Çekim" (1987).
 • "Alüminyum Erkek" (1987).
 • "Her zaman" (1989).
 • "Pofigist" (1989).
 • "Başka bir daire" (1991).

Dreyfuss'un oyunla bizi memnun edeceğini umuyoruz.

Bir zamanlar Oscar ın en genç kazanan Richard DreyfussBir zamanlar Oscar ın en genç kazanan Richard Dreyfuss

Related news

 • F Harfi Дle BaЕџlayan RГјya Tabirleri
 • Erkekler İçin Süper Kolay Boyunluk Tarifi
 • Kepekli Saçlar için Hint Yağı Nasıl Kullanılır
 • İkimizin Yerine 50. Bölüm Özeti 27 Ekim Şiyam Sugnaya yaklaşıyor
 • Psikopatlar kahvelerini sade içiyor

 • Bir zamanlar Oscar ın en genç kazanan Richard Dreyfuss 14

  Bir zamanlar Oscar ın en genç kazanan Richard Dreyfuss


  Bir zamanlar Oscar ın en genç kazanan Richard Dreyfuss 35

  Bir zamanlar Oscar ın en genç kazanan Richard Dreyfuss 25

  Bir zamanlar Oscar ın en genç kazanan Richard Dreyfuss 18

  Bir zamanlar Oscar ın en genç kazanan Richard Dreyfuss 90

  Bir zamanlar Oscar ın en genç kazanan Richard Dreyfuss 92

  Bir zamanlar Oscar ın en genç kazanan Richard Dreyfuss 35

  Bir zamanlar Oscar ın en genç kazanan Richard Dreyfuss 13

  Bir zamanlar Oscar ın en genç kazanan Richard Dreyfuss 98

  Bir zamanlar Oscar ın en genç kazanan Richard Dreyfuss 78

  Bir zamanlar Oscar ın en genç kazanan Richard Dreyfuss 76

  Bir zamanlar Oscar ın en genç kazanan Richard Dreyfuss 75