Bir yetişkinin ve nabzının normal nabzı. Olası sapmalar ve parametreler 2019

Bir yetişkinin ve nabzının normal nabzı. Olası sapmalar ve parametreler 2019
11.05.2019

Bir yetişkinin ve nabzının normal nabzı. Olası sapmalar ve parametreler 17

Bir yetişkinin ve nabzının normal nabzı. Olası sapmalar ve parametreler

İnsan vücudunun teşhisi içinbirçok yöntem var. Genellikle terapistler veya insanlar tarafından kullanılırlar. Bu yöntemler, bir kişinin ayrıntılı durum tespitini yapmadan bazı hastalıkların ayrıntılı belirtilerini tanımlamaksızın mevcut durumunu belirlemenizi sağlar. Bunlardan biri nabzın belirlenmesidir. Yani, yetişkin bir kişinin normal nabzı dakikada 60-80 atım aralığındadır. Ancak, bu her zaman bir yetişkin için norm değildir. Herkesin kendi kişisel özellikleri vardır, bu da dakika başına kalp atışı sayısını etkiler.

Bunlar konjenital hastalıklar olabilir.böylece yapı ve vücut yaşam yapısı ve özellikleri. Bu nedenle, bir yetişkin darbe hızlanma veya yavaşlama sahip olabilir. Tıbbi terimlerin hızlı nabız hastalığı taşikardi karakterize olduğu bilinmektedir. Buna karşılık, yavaş kalp hızı bradikardi sırasında oluşabilir. Tabii ki, bu kötü değil, ama ölümcül değil ve insanlar bu tür parametreler ömrü yaşamak. "Anlamına gelebilir" ve "olabilir" ifadesine dikkat edin. Kalp hakkında Yansımalar ve sonuçlara ancak bir adam sakin bir durumda olması halinde yapılabilir.

Bir kişi herhangi bir iş yükü gerçekleştirirse: zihinsel veya fiziksel; daha sonra darbe değerleri değişebilir. Bu "yalan dedektörü" ilkesinin temeli. Bir kişi yaşarsa - nabzında görüntülenir. Muhtemel hastalıklar hakkında konuşursak, nabız sayısı yetişkinlerde reddedilirse, nabzı bir olgu olarak nitelendiren temel kavramları bilmeliyiz. Bir başka faktör, bir kişinin yaşıdır. Yenidoğanlarda dakika başına vuruş 120-140 arasındadır. Yaşlı insanlarda, hastalıklara, vücudun yaşlanmasına ve diğer faktörlere bağlı olarak, aşırı ya da az anlaşılabilir.

Bebeklerde yüksek nabız belirlenirseVücudun büyümesi, saf venöz veya arteriyel yollar ve hızlandırılmış metabolizma, yaşlılarda sadece yaşlanma ve hastalık vardır. Nabız hızının kanalların direncine, kan durumuna, kanal duvarlarının esnekliğine ve boşaltılan kan miktarına (impuls) bağlı olduğu anlaşılmalıdır. Sonuç olarak, bir yetişkinin kesinlikle sağlıklı bir durumda normal nabzı normal aralıkta olacaktır.

Hastalıklardan bahsetmişken, aynı zamanda not edilmelidirnabzın ritmi. Eğer ritim iyi ise, bu bir yetişkinin normal nabzı (yaklaşık 60-80 vuruş), eğer ritim eşit değilse, o zaman bu kalbin aritmi olur. Kalp, kişinin doğumundan önce başlayan ve son nefese kadar çalışan bir kişinin oldukça yüklü bir organıdır. Bu kadar çok çalışan en az bir mekanizmayı hayal edebiliyor musunuz? Teknoloji açısından - gerçekçi değil. Ancak kalp normalden farklı çeşitli streslere maruz kalmaktadır. Bunun bir örneği stres, fiziksel aşırı efor veya dış faktörlerdir.

Bilim adamları, eğer ortam sıcaklığının arttığını1 santigrat derece artar, daha sonra darbe ortalama 8-10 strok artar. Bu nedenle, her insan kendi durumunu ve çevreyi izlemelidir. Bir şey değişirse, mutlaka buna tepki göstermelidir. Nabız aktivitesinin izlenmesini kolaylaştırmak için zamanımızda birçok enstrüman bulunmaktadır. Bu cihazlar özellikle dinamikleri izlerken hasta insanlara yardım eder. Çünkü onlar için büyük önem taşıyor.

Nabız belirli bir özellikler kümesine sahiptir.Bir yetişkinin veya bir çocuğun normal nabzını karakterize eden. Her şeyden önce, venöz, arteriyel ve kapiller farklı olabilir. Fark, nerede belirlenir, sırasıyla damarlarda, arterlerde veya kılcal damarlarda. Doğal olarak, farklı yerlerde farklı kanal kesitleri, farklı nabız ve farklı kanlar olduğu için farklı anlamlara sahip olacaktır. İlginç bir gerçek - bir dişi normal nabız, bir erkekten daha yüksek olacaktır. Bu sadece farklı cinsiyetlerin anatomisine bağlıdır.

Ayrıca nabız gibi parametreler de vardır:

- Frekans - Zaman birimi başına vuruş sayısını karakterize eder;

- ritim - vuruşların sabitliği - program tarafından ifade edilir;

- hız - etkilerin kalitesi - düşen ve artan basınç dinamikleri;

- gerginlik - kanal ve kan kalitesinin direnci;

- doldurma - kalbin yaptığı işi karakterize eder.

Bir yetişkinin ve nabzının normal nabzı. Olası sapmalar ve parametreler 2019

Bir yetişkinin ve nabzının normal nabzı. Olası sapmalar ve parametreler 2019

Related news

 • Az Malzemeli Sütlü Tatlı
 • Etiket: Dondurma çubukları ile yapılan etkinlikler
 • Geçici ve yasal olarak geçici kayıt nasıl yapılır
 • Kaç doğum olursa ve daha hızlı geçip geçemeyecekleri
 • Çerezos sürpriz hediyeler dağıtıyor

 • Bir yetişkinin ve nabzının normal nabzı. Olası sapmalar ve parametreler 79

  Bir yetişkinin ve nabzının normal nabzı. Olası sapmalar ve parametreler


  Bir yetişkinin ve nabzının normal nabzı. Olası sapmalar ve parametreler 54

  Bir yetişkinin ve nabzının normal nabzı. Olası sapmalar ve parametreler 53

  Bir yetişkinin ve nabzının normal nabzı. Olası sapmalar ve parametreler 40

  Bir yetişkinin ve nabzının normal nabzı. Olası sapmalar ve parametreler 86

  Bir yetişkinin ve nabzının normal nabzı. Olası sapmalar ve parametreler 19

  Bir yetişkinin ve nabzının normal nabzı. Olası sapmalar ve parametreler 57

  Bir yetişkinin ve nabzının normal nabzı. Olası sapmalar ve parametreler 20

  Bir yetişkinin ve nabzının normal nabzı. Olası sapmalar ve parametreler 46

  Bir yetişkinin ve nabzının normal nabzı. Olası sapmalar ve parametreler 18

  Bir yetişkinin ve nabzının normal nabzı. Olası sapmalar ve parametreler 75

  Bir yetişkinin ve nabzının normal nabzı. Olası sapmalar ve parametreler 42

  Bir yetişkinin ve nabzının normal nabzı. Olası sapmalar ve parametreler 76

  Bir yetişkinin ve nabzının normal nabzı. Olası sapmalar ve parametreler 95

  Bir yetişkinin ve nabzının normal nabzı. Olası sapmalar ve parametreler 99