Bir serada domatesin üst sargısı: ne zaman ve hangi gübreleme için

Bir serada domatesin üst sargısı: ne zaman ve hangi gübreleme için


Bir serada domatesin üst sargısı: ne zaman ve hangi gübreleme için 84 20.02.2019, 05:00

Bir serada domatesin üst sargısı: ne zaman ve hangi gübreleme için?

Yaprak üst pansuman domatesBazı Rus bölgelerinde, çoğubüyüyen domates için optimum koşullar sera bulunmaktadır. Orada daha iyi büyürler ve büyük hasatlardan memnun olurlar. Zaman gerekli önlemleri almaz ise, bu kültür daha sık hastalıklara duyarlı olduğu, çünkü Ancak, çok emek-yoğun aktivite vardır.

Bir kural olarak, seradaki sebzelerin ısısı genellikle yeterlidir, bu nedenle ana dikkat, serada domatesin üst örtüsünü gerektirir.

Bazen domatesler iyi yetişir, ama aynı zamandaÇiçeklenme. Onlar sadece üvey çocuklarını geliştiriyorlar. Bu durumda, bir serada domates, fosforik ve potas gibi üst pansuman. Bazı durumlarda, her bir çalı için odun külü ve yarım bardak da etkilidir.

Serada domates eklenmesiBir serada domateslerin en üst pansumanının çoğu çiçeklenme döneminde ve meyveler oluştuğunda gereklidir. Çalılıkların bol miktarda meyveye sahip olduğu, fakat olgunlaşmadığı durumlar vardır.

Kızarma sürecini hızlandırmak için birçokDomatesin yaprak üstünü örtmek gibi bir prosedüre başvurmak. Bunun için süperfosfat kullanılır. Bileşim aşağıdaki gibi hazırlanır: maddenin kırk gramı (veya yaklaşık iki kibrit kutusu) bir litre sıcak suda çözülür, bir gün boyunca bırakılır ve daha sonra dokuz litre su ile seyreltilir. Birçoğu domateslerin neye sahip olduğunu ve nasıl yardımcı olacaklarını nasıl tanıması gerektiğiyle ilgileniyor.

Bazen bu soruyu söylemeliyimZor hatta uzmanlar cevap. Üzerinde büyük bir çalı koyu yeşil yapraklar bir sürü, bu serada gübreleme domates taze gübre yapılması ve sonra onu sulamak zorunda olduğu anlamına geliyorsa çamur gerekli değildir.Sera içinde domates

Ve bazen tam tersi: çalı o solgun yapraklar, zayıf yetişir. üre, amonyum nitrat, ve kompleks iyi - Bu durumda, azot gübre kullanmak gerekir.

Genellikle fide veya gövde üzerinde görünürmor tonu. Bu fosfor eksikliğinin bir sonucudur. Genellikle toprakta olmasına rağmen, bir sebepten dolayı zayıf bir şekilde emilir. Toprakta çok fazla fosfor varsa, çalıların üzerindeki yapraklar sarıya veya bükülmeye başlar. Bu, serada domateslerin bir sonraki üst örtüsünün bu elementi içermemesi gerektiği anlamına gelir.Bir serada domatesin ilk üst pansumanı

Genelde, sera koşullarında sebze yetiştiriciliği gübrelerin konulmasını öngören işin süresini belirten belirli bir takvim, varlığını öngörür

Serada domatesin ilk üst pansumanı yapıldı.dikimden sonra sekizinci gün. Kök altındaki çalılar, on parça su için gübrenin bir kısmının hesaplanmasından sonra bir sığırkuyruğu çözeltisi ile sulanır. Çözeltinin tüketimi, çalılık başına bir litre oranından hesaplanır. Kök sulama, toprakları aşındırmamak için dikkat gerektirir.

Sonraki gübreleme sadece yirmi gün var gerekmez. "Yumurtalık" ticari olarak mullein agromagazinah biostimulant bir çözeltisi kullanılarak yanısıra.Domates serası

Birçok deneyimli sebze yetiştiricisi, seralarda domateslerin ikinci beslenmesinin, Mullein'e ek olarak, borik asitin yanı sıra potasyum ve magnezyum sülfatlar içermesi gerektiğine inanmaktadır.
Kitlesel yumurtalıkların başlangıcında domatesler süt, borik asit, iyot ve soda külü içeren sudan oluşan bir çözelti ile püskürtülür.

Bir serada domatesin üst sargısı: ne zaman ve hangi gübreleme için

Bir serada domatesin üst sargısı: ne zaman ve hangi gübreleme için

Related news

 • Bayat Ekmekten Pizza Tarifi
 • Kürtaj kaçıncı haftaya (aya) kadar yapılabilir
 • Enginarın Faydaları Nelerdir
 • Bebek Gelişiminde Doğru Oyuncak Seçimi
 • Aslında ödeme yapan anketler. İnternet üzerinde ücretli anketler. Ücretli anket listesi

 • Bir serada domatesin üst sargısı: ne zaman ve hangi gübreleme için 25

  Bir serada domatesin üst sargısı: ne zaman ve hangi gübreleme için


  Bir serada domatesin üst sargısı: ne zaman ve hangi gübreleme için 57

  Bir serada domatesin üst sargısı: ne zaman ve hangi gübreleme için 94

  Bir serada domatesin üst sargısı: ne zaman ve hangi gübreleme için 93

  Bir serada domatesin üst sargısı: ne zaman ve hangi gübreleme için 33

  Bir serada domatesin üst sargısı: ne zaman ve hangi gübreleme için 41

  Bir serada domatesin üst sargısı: ne zaman ve hangi gübreleme için 99

  Bir serada domatesin üst sargısı: ne zaman ve hangi gübreleme için 71

  Bir serada domatesin üst sargısı: ne zaman ve hangi gübreleme için 68

  Bir serada domatesin üst sargısı: ne zaman ve hangi gübreleme için 69

  Bir serada domatesin üst sargısı: ne zaman ve hangi gübreleme için 49

  Bir serada domatesin üst sargısı: ne zaman ve hangi gübreleme için 52

  Bir serada domatesin üst sargısı: ne zaman ve hangi gübreleme için 10

  Bir serada domatesin üst sargısı: ne zaman ve hangi gübreleme için 28

  Bir serada domatesin üst sargısı: ne zaman ve hangi gübreleme için 9