Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri 2019

Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri 2019 Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

Bir satış temsilcisi kim? Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

Ticaret antik çağlardan beri işgal etmeye başladı veçok uzun bir süre devam edin. İnsanların refahı ne olursa olsun satışlar, alımlar her zaman mevcut olacaktır. Ve zaman içinde ve bu dalgaya yetkin bir şekilde girenler, iyi para kazanabilecek ve hatta başarılı bir şekilde ilerleyebileceklerdir.

Birazcık geçmiş

İlk ticaret ajanları Rus kabul edilebilirtüccarlar. Onlar kendi adına satış işlemleri yapan ilk girişimcilerdi. Tüccarlar dünyayı dolaşarak onları üretenlerden eşya satın alarak malların ihtiyaç duyduğu yerlere getirdiler.

Modern bir satış temsilcisi onunİhtiyacı olanlara mal sunan nazik tüccar. Eski zamanlarda olduğu gibi, bu insanlar çok fazla talep görüyor. Sonuçta, malların sahibi bir alıcı aramak zorunda değildir ve alıcı "uzak topraklar" için gitmeye gerek yok. Tüccar bir çeşit arabulucuydu. Şimdi rol bir satış temsilcisi tarafından oynanır.

satış temsilcisiAracıların hizmetleri ile malların ortaya çıktığı açıktır.daha pahalı. Ama insanlar her zaman tüccarları merakla beklediler, sonuçta herkesin malların kendileri için gitmesi mümkün değildi. Evet, getirilen şeyler bazen çok nadir veya gerekliydi.

Modern tüccar

Yani, eski zamanlarda alıcı ve satıcı arasındaki bir aracı rolünü tüccar tarafından gerçekleştirilmişse, şimdi bu özel eğitimli insanlar tarafından yapılmaktadır.

Bir satış temsilcisi, belirli bir ürünü sunan ve temsil eden kişidir. Görevleri arasında malların sunulması, satışların ve raporların izlenmesi yer alıyor.

satış temsilcisi olarak çalışmakBu yayında çok fazla isim var. Gazetelerde, bir dizi satış temsilcisi, temsilci veya satış yöneticisi hakkında reklam bulabilirsiniz. Ama özün adı değişmez, görevleri aynıdır.

Satış temsilcisinin görevleri

Satış temsilcisi olduğu göz önüne alındığındamalları temsil eden kişi ve buna karşılık gelen görevler. Ama o tezgahın arkasında olduğunu düşünmüyor ve bir satıcı gibi satıyor. Burada her şey daha çok yönlü.

Bir satış temsilcisinin çalışmasıkendi sorumluluğunda olan malların tanıtımı. Tipik olarak, bir çalışanı istihdam eden firma kendi cephaneliğinde ürünleri sunulması gereken birkaç tedarikçiye sahiptir.

Bu nedenle, bu alanda çalışan ana şey:

 • Tedarikçiler ve potansiyel alıcılarla iş ilişkileri kurabilir.
 • Önerilen tüm ürünler hakkında detaylı bilgi edinin ve doğru bir şekilde reklam verebilirsiniz.
 • Sabit müşterileri çalışmak ve onları tutabilmek. Aynı zamanda yeni alıcılar arayın.
 • Sunulan mal ve hizmetler hakkında sunum yapmak.
 • Belgelerle çalışma, raporların hazırlanması, sözleşmelerin imzalanması.
 • Ürün spesifik ise, satış nüansları için eğitim satıcıları.
 • Başarılı bir çalışma için, satış temsilcisi aynı zamanda benzer bir ürün için pazardaki fiyat dalgalanmalarını sürekli olarak bilmeli ve diğer firmaların tekliflerini araştırmalıdır.

satış temsilcisi adımlarıGörevlerden görüldüğü gibi satış temsilcisi- Bu, ofiste çok az oturan ancak sürekli seyahat eden ve karlı müşterileri ve fırsatları arayan bir çalışan. Müşteri tabanı zaten geliştirilmiş olsa bile, pazarı sürekli izlemek ve müşterilerini kaçırmamak gerekir.

Başvuru sahibi için şartlar

 • Modern pazar pek çok şey yaparherhangi bir meslek için gereksinimleri. Bir şirketin satış temsilcisi, kar sağlayan bir kişidir, bu yüzden birçok işveren yüksek öğrenim başvurusunda bulunur.
 • Gerekli olan, yeni bilgilerin anlaşılabilirliği ve anlaşılması gibi kişisel niteliklerdir.
 • Çoğunlukla bir araca ihtiyacınız var. Ancak şirket büyükse, o zaman sadece bir ehliyet gereklidir ve arabaya bir servis aracı sağlanacaktır. Ayrıca, kurumsal mobil iletişim ile sağlanacaktır.
 • Birincil belgelerin bakımı, raporların hazırlanması ve sözleşmeler bilgisi gereklidir. Bu nedenle, eğitim ekonomik veya hukuksal olarak gereklidir.
 • Tabii ki, bilgisayarı mükemmel bir şekilde anlamak gerekiyor.
 • Çoğu zaman gereksinimler arasında bir müşteri tabanının varlığını gösterir. Ancak organizasyon büyükse, taban zaten işe yarıyor ve rakip sadece satış deneyimine ihtiyaç duyuyor.

Eğitim önemli değil

Ama kırmızı bir diplomaya ve hakkında çok fazla bilgiye sahip olsanız bileİnsanların satış kuralları ve psikolojik özellikleri, iletişim becerileri vazgeçilmezdir. Bu nedenle, eğer doğal olarak sessiz ve utangaç olursanız, başka bir iş bulmalısınız.

Sonuçta, bir satış temsilcisinin çalışmasısürekli iletişim, ve en önemlisi - ikna yeteneği. Basit bir örnek verilebilir, bunun üzerine bir satış temsilcisi olarak çalışıp çalışamayacağınızı anlamak zor değildir.

Burada alışılmadık bir süpermarkete geliyorsunuz veKısa bir süre için durumu değerlendirmek, hangi malların aşırı olduğunu, neyin yetersiz olduğunu ve belki de genel olarak ne olduğunu anlamak gerekir. Ve sonra tedarik sorumlusuyla tanışın ve onunla işbirliği yapma ihtiyacını ikna edin.

deneyimsiz satış temsilcisiYapabilir misin? Bunun kolay bir görev olduğunu ve dilin askıya alındığını düşünüyorsanız, belki de bu alanda bir kariyer yapacaksınız. Ama eğer her şey korkutucu ve ikna ediciyse, sizin atınız değilse, o zaman satış yöneticisinin işini yapmaya çalışmamalısınız.

Satış temsilcisinin artıları

 1. Tabii ki, tüm gün ofiste oturmak istemeyen ve eylemleri ve çalışma biçimlerinde özgürlüğü isteyenler, görevi beğenecekler.
 2. Sadece bir kişinin yetenekleri ve azimiyleonun kazancına bağlıdır. Birisi çıplak bir maaşla oturuyorsa, satış temsilcisi maaşına önemli ölçüde ekleyebilir. Sonuçta, temel kazançlar satışa bağlı. Ne kadar satılmış, imzalı sözleşmeler, çok fazla ve faiz ödemesi alındı.
 3. İletişim hayranları ve ağ çalışmaları içindaha uygun. İletişim becerilerinizde sürekli gelişir, bir grup faydalı tanıdık edinirsiniz, herhangi bir kişiyi yarı kelimeden anlamayı öğrenirsiniz ve herhangi bir şeyi kimseye ikna edemezsiniz.

şirket satış temsilcisi

İşin dezavantajları

Ancak, beklenti ne kadar parlak olursa olsun, bu meslekte hala dezavantajlar vardır.

 1. Ana dezavantajlardan biri onurludur. Sonuçta, yönetici satış ve sözleşmelerin sayısına göre bir prim alır. Çok sattım - çok şey aldım. Ama aynı zamanda müşterilerin başka bir ajan için ayrılacağı da olabilir, uzun bir süre için yeni ilişkiler kurmak mümkün olmayacak ve maaş neredeyse sıfır olacaktır.
 2. Daha fazla konsantrasyona sahip olmak veher zaman hareket halinde. Satış müdürü birçok mesleği bir kerede birleştirir. O ve sürücü, bir psikolog ve muhasebeci. Ve yine sürekli bir sunum ile gelip ve gerekli eğitim kurslarına katılmaları gerekmektedir.
 3. Satış temsilcisi çok olmalıstrese karşı dayanıklıdır. Ne de olsa, ajanın işi, doğadaki yollarla, kar fırtınaları ve sürüklenmeleri şeklinde önlenebilir. Ek olarak, potansiyel müşterilerin ziyaretiniz sırasında kötü bir ruh hali de olabilir, ki bunlar size yırtılacaklardır.
 4. Satış temsilcisinin düzensiz bir çalışma günü vardır. Ve kimse işlemek için fazladan ödeme yapmaz. Sadece sonuç için para. Ve kaç kez harcanıyor - kimse umursamıyor.

Ve ne yenileri hakkında

İş tecrübesi olmayan bir “satış temsilcisi” olarak pozisyon almak istemeniz durumunda, elbette bir eğitim almanız gerekir, fakat asıl mesele, işvereninizi yeteneklerinizi ikna etmektir.

Bu çalışmada ana şey iletişim kurmak veikna etmek. Bu nedenle, birçok kuruluş deneyim gerektirmez, ancak uygun kişisel özelliklerin mevcudiyetine bakın. Dedikleri gibi, işvereni işe almaya ikna edebilirseniz, malları da satabilirsiniz. Sonuçta, ana şey - yaptığınız şey, kendilerini doğru bir şekilde sunmayı başardı.

Bir satış temsilcisiyle görüşme ve işveren stresli olabilir. Çatışmalara karşı direniş nasıl test edilir ve zor bir durumdan çıkış yolunu bulma yeteneği ortaya çıkar.

satış temsilcisi yorumlarıAma bir ticari pozisyonun tecrübesine bakılmaksızınTemsilci ehliyet almadan olmaz. Sonuçta, ana iş seyahat ve seyahat olacak. Küçük şirketler de üzerinde çalışacağınız kendi arabanızın varlığını gerektirir. Tabii ki, yakıt ve hücresel iletişim için tüm masraflar kuruluş tarafından ödenmelidir.

Ve yine de, eğer hala gece geç saatlerde bile temas halinde olursanız, hemen bağlantıda olursunuz ve hemen işe başlarsınız, o zaman işe alınacaksınız.

Işin algoritması

Herhangi bir işte belli bir düzen var.eylemler. Bu devam ederse, çalışmak daha kolay olacaktır. Profesyonel ticaret acenteleri, yerleşik satış düzenini "satış temsilcisinin adımları" olarak adlandırırlar.

Satış yapmaya başlayan, daha deneyimli, en kısa sürede ve en önemlisi planın yerine getirilmesi için tüm işlerin nasıl yapılacağını öğrenmelisiniz.

iş görüşmesiBir kişi küçük bir şirkete yerleşirse,o zaman eylem algoritması bağımsız olarak öğrenmelidir. Büyük olanlarda, tüm yeni gelenlere mutlaka öğretilen bir sistem geliştirildi. Şirketin tüm satış temsilcilerinin gömülü algoritmayı yürütmesi gerekiyor.

Bunlar ne tür adımlar

Satış temsilcisinin ana adımları nelerdir ve şirketin büyüklüğünden bağımsız olarak nelere dikkat edilmelidir?

Özü her yerde aynıdır. Farklılıklar adım sayısı olabilir.

 1. Hazırlanması. Bu adım, bir prezentabl görünüm ve gerekli tüm şeylerin ve belgelerin varlığını içerir. Ayrıca, geçerli gün için planı bilmeniz gerekir.
 2. Hoş geldiniz. Eşiğin doğrudan satışa gitmemesi gerektiği açıktır. Personelin adına tedarik sorumlusu bilmek ve personeli selamlamak gerekir.
 3. Muayene. Çıkışta hangi promosyon malzemelerinin bulunduğunu ve ihtiyacınız olanları kapatabileceğinizi öğrenin. Ürünlerinizin buzdolabında saklanması gerekiyorsa, bunun için bir yer arayın. Rakiplerin ve fiyatların ürünlerini değerlendirin.
 4. Satış temsilcisinin ziyaretinin adımları, emtia kalemlerinin kalıntılarını tanımlamayı ve bir sonraki teslimat için bir plan hazırlamayı içerir.
 5. Sunu bir sonraki adımdır. Doğru şekilde sorulan soruların yardımıyla, ihtiyaçlar açıklığa kavuşturuldu ve sadece ürün ve şartlar teklif edildi. Bu durumda, üçüncüsü kullanılır: ürünün özelliği - avantaj - müşterinin yararı.
 6. Mağazacılık. Standartlara uygun olarak mallarını sergiler. Gerekirse yanlış pozisyonu düzeltir.
 7. Belge ile çalışın, raporları hazırlayın ve verilen ticaret nesnesi için plan ve hedefler hazırlayın.

Satış temsilcisinin çıkışa yaptığı ziyaretler düzenli ve etkili olmalıdır. Bir kez bir nesne üzerinde harcanır.

Ne dedikleri

Her satış temsilcisi, çalışmalarını gözden geçirmez. Küçük gelirlerden şikayet eden insanlar var, birileri iş programından memnun değil.

Ama yine de, eğer satış ve ikna hobinizse,istikrarlı bir müşteri tabanına sahip ve sürekli gelişiyor, o zaman çok iyi bir kazanç elde edebilirsiniz. Aynı zamanda, eylemleriniz için özgürlüğünüz var ve her zaman ofiste olmak zorunda değilsiniz.

Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri 2019

Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri 2019

Related news

 • TOKİ Nedir
 • Accesste sorgu oluşturma. Istek türleri
 • Ürik Asit Düşüklüğü Ne Anlama Gelir
 • Su ısıtmalı zemini düzgün bir şekilde nasıl tasarlayabilirsiniz
 • Uyuşturucu Cytoflavin: incelemeler, açıklama

 • Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri


  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri

  Bir satış temsilcisi kim Satış temsilcisi olarak çalışmak: artıları ve eksileri