Bir çocuk gözyaşı çekerse: Ne yapmalıyım Bir doktora danışmalı mıyım 2019

Bir çocuk gözyaşı çekerse: Ne yapmalıyım Bir doktora danışmalı mıyım 2019
24.08.2019

Bir çocuk gözyaşı çekerse: Ne yapmalıyım Bir doktora danışmalı mıyım 83

Bir çocuk gözyaşı çekerse: Ne yapmalıyım? Bir doktora danışmalı mıyım?

Neredeyse her ebeveyn en azından birkaç kezhayatında bir çocuğun kusması gibi bir fenomenle karşı karşıya kalmıştır. Çeşitli sebeplerden kaynaklanabilir - hem ciddi hastalıklar hem de basit gıda zehirlenmesi. Bugün, çocuk kusarsa nasıl davranacağınız konusunda sizinle konuşacağız. Ne yapayım? Önemli olanı ellerinize almayı deneyin veya doğrudan doktora gidin.

eğer çocuk ne yapacaksa kusarsa

Kusma herhangi bir yaştaki çocuklarda olabilir - iledoğum ve ergenlik. Tehlikeli değildir ve sindirim sisteminin olgunlaşmamış sonucudur - bir yaşın altındaki çocuklarda bu belirti yetersizliği ayırt edilmelidir. Bir yaşındaki bir çocuk gözyaşı dökerse, başka bir şey.

Doğumdan 9 aya kadar olan çocuklarda regürjitasyonNorm günde en az üç kez ve iki çorba kaşığı kadar bir hacimde olmamalıdır. Bu hacim önemli ölçüde aşılırsa, o halde kusma hakkında konuşabiliriz. En sık görülen sebep aşırı beslenmedir, özellikle bebek suni yemle besleniyorsa. Bu durumda, eğer çocuk kusarsa, ne yapması gerektiğini çocuk doktoru söyleyecektir. Bebeğin yaşına, ağırlığına ve yüksekliğine göre bir besleme için karışımın normunu yeniden hesaplayacaktır.
Bebeklerdeki yaygın kusma nedenleri- Bu göğüsteki yanlış bir kavramadır (bebek havayı yutarken) veya seyrek beslenir (bebeğin çok açgözlü olduğunda berbattır). Sonuç olarak, sindirim sisteminde kolik, aşırı tükürme vardır. Sonunda bol miktarda yetersizlik veya kusma olur.

çocuk 2 yaş gözyaşı

Çocuğun fazla beslenmediğinden eminseniz,doğruca göğüs bölgesine uygulanır ve bol veya sıklıkla yetersizlik devam eder veya çocuk kusuyorsa - ne yapmanız gerektiğini, sadece çocuk doktorunun söyleyebileceğini söyleyebiliriz. Beslenme tarafında, kendi görüşüne göre her şey düzeldiyse, nedeni pilorun bir spazmı olabilir (pilorospazm), sizi bir nörolog ile istişareye yönlendirirse.

İlk aylarda çocuklarda kalıcı kusma çeşmesihayat - bir doktora zorunlu ve derhal tedavi edilmesinin nedeni! Eğer çocuk biraz tuvalete giderse, kusma tehlikeli bir hastalığın semptomu olabilir - pilor stenozu. Midenin sadece cerrahi olarak düzeltilen bu patoloji bölümü. İkinci sebep bağırsak tıkanıklığıdır. Bu tür kusma ile çocuk solgunluğu, karnına dokunmasına izin vermez, çığlık atar. Acilen bir ambulans çağırın! Teşhis onaylanırsa çocuğa ameliyat olur.

Kusma nedir? ağzından mide ve yemek borusu içeriğinin Bu refleks sürümü. Uydular kusma: Bulantı, soluk bebek, anksiyete, hızlı kalp atışı, düşük kan basıncı, terleme, soğuk ekstremiteler. kusma olan regürjitasyon arasındaki temel fark - bebek hisseden bir rahatsızlık.

Altı aylıktan sonra, kusma organik (patoloji ile ilişkili, sağlığa zararlı) ve fonksiyoneldir (çocuğa zarar vermeden, dış etkenlerin etkisi olmadan).

bir yaşında çocuk kusma
Kusmanın en sık nedeni akutbağırsak enfeksiyonu. Genellikle vücut ısısı, ishal, karın ağrısı bir artış eşlik eder. Bir çocuk kusarsa, bu durumda ne yapmalıyım? Bir doktora telefon edin, tüm önerilerine uyun ve dehidrasyonla savaşın.

Akut solunum yolu viral enfeksiyonu veya bir çocuk grip hastalığına yakalanır 2 yıl - kusma, ateş yüksek ateş. Genellikle bu anjin, otitis ve zatürre ile olur. Sıcaklığı düşürdükten sonra kusma genellikle durur.

Kusmanın bir başka nedeni de merkezin yenilgisidir.sinir sistemi, doğum travması, beynin kusma merkezi alanı tahriş olduğunda. Kısacası, kusmanın birçok nedeni olabilir. Bu nedenle, kusma birkaç kez tekrarlanırsa ve sıcaklıkta bir artış eşlik ediyorsa, derhal bir doktora danışın - sadece doğru tanıyı yapabilecek ve tedaviyi başlatabilecektir.

Bir çocuk gözyaşı çekerse: Ne yapmalıyım Bir doktora danışmalı mıyım 2019

Bir çocuk gözyaşı çekerse: Ne yapmalıyım Bir doktora danışmalı mıyım 2019

Related news

 • Öğrenci Hareketleri Üzerine Çalışma ve Araştırma Grubu
 • Metonimi. Kurgudan örnekler, anlatının estetiği
 • Kazak Lara Croft’u atış yetenekleriyle hayran bırakıyor
 • Kolun altında bir darbe vardı: ne yapmalı
 • Hac kura sonuçları belli oldu İşte Diyanet İşleri Başkanlığının 2019 yılı hac kura sonuçları

 • Bir çocuk gözyaşı çekerse: Ne yapmalıyım Bir doktora danışmalı mıyım 24

  Bir çocuk gözyaşı çekerse: Ne yapmalıyım Bir doktora danışmalı mıyım


  Bir çocuk gözyaşı çekerse: Ne yapmalıyım Bir doktora danışmalı mıyım 85

  Bir çocuk gözyaşı çekerse: Ne yapmalıyım Bir doktora danışmalı mıyım 42

  Bir çocuk gözyaşı çekerse: Ne yapmalıyım Bir doktora danışmalı mıyım 28

  Bir çocuk gözyaşı çekerse: Ne yapmalıyım Bir doktora danışmalı mıyım 8

  Bir çocuk gözyaşı çekerse: Ne yapmalıyım Bir doktora danışmalı mıyım 77

  Bir çocuk gözyaşı çekerse: Ne yapmalıyım Bir doktora danışmalı mıyım 85

  Bir çocuk gözyaşı çekerse: Ne yapmalıyım Bir doktora danışmalı mıyım 37

  Bir çocuk gözyaşı çekerse: Ne yapmalıyım Bir doktora danışmalı mıyım 27

  Bir çocuk gözyaşı çekerse: Ne yapmalıyım Bir doktora danışmalı mıyım 7

  Bir çocuk gözyaşı çekerse: Ne yapmalıyım Bir doktora danışmalı mıyım 86

  Bir çocuk gözyaşı çekerse: Ne yapmalıyım Bir doktora danışmalı mıyım 35