Bir çocuğun anaokuluna nasıl öğretileceğine dair birkaç basit kural 2019

Bir çocuğun anaokuluna nasıl öğretileceğine dair birkaç basit kural 2019
21.09.2019

Bir çocuğun anaokuluna nasıl öğretileceğine dair birkaç basit kural 76

Bir çocuğun anaokuluna nasıl öğretileceğine dair birkaç basit kural

Annem ne kadar çok zaman harcamak istiyorsa olsunÇocuğuyla birlikte, zaman gelecek ve anaokuluna gönderilmesi gerekecek. Ve sadece işe gitmek için değil. Sonuçta, çoğunlukla takımda çocuk akranlarıyla nasıl davranılacağı da dahil olmak üzere çok şey öğrenebilir.

bir çocuk anaokuluna nasıl öğretilir

adaptasyon

Çoğu durumda, çocuğunAnaokulu çok zor. Bu özellikle bebeklerini bir dakika önceden terk etmeyen ebeveynlerde özellikle belirgindir. Bir bebeğin anne olmadan kötü hissetmesi şaşırtıcı değildir. Fakat bir çocuğu bir anaokuluna nasıl öğreteceğine dair birkaç basit kural biliyorsanız, bu durum önlenebilir.

Boş zaman

Her anne en azından biraz olmalı amaserbest zaman, sadece kendisine kendini adayabilecektir. Ayrıca, anaokulu için de bir çeşit hazırlık. Böylece, bebek nannies ile aşırı durumda, dedesi ile bir süre için bırakılabilir. Çocuk her zaman ebeveynlerinin yanında olamayacağını anlayacaktır ve her gün kreşe gitme zorunluluğuna daha sakin bir şekilde tepki verecektir.

anaokuluna bir çocuk öğretmek

rejim

Çocuğa nasıl öğretileceğine dair önemli tavsiyelerbir anaokulu. Bir kadın hangi anaokulunda ve hangi grubun bebeği alacağını bilirse, ilk önce rejimi bilmesi gerekir. Ve sonra çocuğunu öğretin. Bu nedenle çocuk için erken kalkmanız veya erken yatmanız gerektiği için bir sürpriz olmayacak, kabul edilmeyecek ve sorunlar çok daha az olacaktır.

bağımsızlık

Çocuğu bir anaokuluna vermek için gitmek önemlidirçocuğun bağımsız olmasını öğretmek. Yani, o yemek, sormak hatta pot üzerinde yürümek, kıçını silmek mümkün olmalıdır. Ve birçok nüans var. Bu çocuğun evde öğretilmesi gerekiyor çünkü bir anaokulu öğretmeni sadece bir çocuğa fazla zaman ayıramıyor.

kademelilik

Bir çocuğun nasıl öğretileceğine dair bir başka önemli tavsiyeanaokuluna: herşeyi kademeli olarak yapmanız gerekir, hemen değil. Böylece, bebeğin ilk birkaç haftası birkaç saatliğine grupta bırakılmalı, ona alışmasına izin verin. Ve annemin ilk günlerinin, görünürlük bölgesinde, yakınlarda bile bir yerde olması gerekecek, böylece çocuk korkmuyor. Ardından çocuğu yarım gün boyunca bırakabilir ve alıştırmadan, karapuz problemsiz, anaokulunda ve tam bir gün geçirir. Çocuğu hemen tüm gün yalnız bırakın, tanıdık insanlar zalimce. Ayrıca, çocuğu gruba tanıtmak, eğitimcilerle arkadaş olmak istedikleri yeni arkadaş olduklarını söylemek de iyidir.

çocuğu bir anaokuluna vermek

algı

Bir çocuğa nasıl öğretileceğine dair aşağıdaki tavsiyeleranaokulu: Ona gönderileceği yer hakkında gerçeği söylemeniz gerekir. Bu yüzden, onu korkutmayın ya da her şeyi parlak renklerde düzenleyin - sadece doğru, böylece çocuk sadece hayal kırıklığına uğratılmamış ya da önceden korkmuyor. Çocuğun anaokulunun bir tür çalışma olduğunu, aynı şeyin baba ve anne için geçerli olduğunu açıklaması da önemlidir. Karapuzu şeylerin düzenlenişini çok kolay anlayacaktır ve yetişkinlerin taklitinde hareket etmeye çalışacaktır.

Son tarihleri ​​temizle

Çocuğu anaokuluna öğretmeye istekli, oOnu eve götürecekleri zaman hakkında konuşmak gerekiyor. Böylece çocuk terk edilmiş, terkedilmiş hissetmeyecek. Ayrıca, her gün karapuza, günün nasıl geçtiği, başarı için övgü hakkında sorulmalı. Bu çocuk için çok önemli.

Bir çocuğun anaokuluna nasıl öğretileceğine dair birkaç basit kural 2019

Bir çocuğun anaokuluna nasıl öğretileceğine dair birkaç basit kural 2019

Related news

 • Fit Görünüm İçin Plank Hareketi
 • Mavi Beyaz Fıstıklı Uzun Lif Modeli Yapılışı Anlatımlı Videolu
 • Sünger Bob Kare Pantalon 10 Yaşında
 • Biyolojide izolasyon mekanizmaları. İzolasyon mekanizma çeşitleri, örnekler
 • Kadife Koltuk Nasıl Temizlenir

 • Bir çocuğun anaokuluna nasıl öğretileceğine dair birkaç basit kural 93

  Bir çocuğun anaokuluna nasıl öğretileceğine dair birkaç basit kural


  Bir çocuğun anaokuluna nasıl öğretileceğine dair birkaç basit kural 97

  Bir çocuğun anaokuluna nasıl öğretileceğine dair birkaç basit kural 40

  Bir çocuğun anaokuluna nasıl öğretileceğine dair birkaç basit kural 2

  Bir çocuğun anaokuluna nasıl öğretileceğine dair birkaç basit kural 18

  Bir çocuğun anaokuluna nasıl öğretileceğine dair birkaç basit kural 4

  Bir çocuğun anaokuluna nasıl öğretileceğine dair birkaç basit kural 48

  Bir çocuğun anaokuluna nasıl öğretileceğine dair birkaç basit kural 87

  Bir çocuğun anaokuluna nasıl öğretileceğine dair birkaç basit kural 4

  Bir çocuğun anaokuluna nasıl öğretileceğine dair birkaç basit kural 51

  Bir çocuğun anaokuluna nasıl öğretileceğine dair birkaç basit kural 77