Bir çocuğu, bulantı hastalığından ellerine almanın yolu nedir Tecrübeli annelerin önerileri 2019

Bir çocuğu, bulantı hastalığından ellerine almanın yolu nedir Tecrübeli annelerin önerileri 2019

Bir çocuğu, bulantı hastalığından ellerine almanın yolu nedir Tecrübeli annelerin önerileri 63 22.01.2019, 21:52

Bir çocuğu, bulantı hastalığından ellerine almanın yolu nedir? Tecrübeli annelerin önerileri

Hemen hemen tüm deneyimli ebeveynler uyarıyorDaha az tecrübeli arkadaşları ve çocuğu el altında tutmanın gerekli olmadığını söylerler. Ancak, bu ünite tavsiyesini dinleyin. Ve gerçekten, kendi bebeğinizin ağlamasına ve ağlamasına dikkat etmemek için ne kadar kayıtsız olabilirsiniz, o sakinleşene kadar beklemek? Ancak, herhangi bir ailede, er ya da geç anne-babalar, ellerindeki bir kırıntıyı sürekli olarak tutma gereğinden çok yorgun düştükleri bir noktaya gelirler, hiç bir güç yoktur. Böyle bir durumda hareket etmenin en iyi yolu nasıl olur, bir çocuğu ellerinde hareket hastalığından nasıl kurtarabilir? Önde gelen çocuk psikologlarının ve çocuk doktorlarının görüşlerini dinliyoruz.

Neden?

Bir çocuğun ellerinde hareket hastalığından nasıl mahrum edilmesi

Bir çocuğu nasıl kullanacağınızı anlamaya karar verirsenizelinizde sallanan, öğrenmeniz gereken ilk şey, rahatsız edici olduğu, rahatsız edici olduğu ve ağladığında sadece bir sonraki ruh halini gösterdiği zaman kırıntının ağladığını ayırt etmektir.

Bebek ağlarsa, kontrol ettiğinizden emin olunAçmamaya, onun bezi (veya bebek bezi) kuru. Çocuğun aşırı ısınmasını ve aşırı ısınmamasını sağlamak da önemlidir. Diğer ağlama nedenleri mide kolik veya diğer rahatsızlıklar, banal yorgunluk veya korkular (örneğin, keskin bir ses nedeniyle) olabilir.

Yukarıdakilerin hiçbiri çocuğu rahatsız etmiyor mu? O zaman bu, sıradan bir vagarla karşılaştığınıza dair kesin bir işarettir ve göreviniz, çocuğunuzun gelişiminde yeni bir çizgiyi geçmesine ve biraz daha bağımsız hale gelmesine yardımcı olmak için bunu mümkün olduğunca çabuk durdurmaktır.

altı ay

Ne zaman?

Bu, başka popüler bir sorukural, tüm anneler çocuklarının ellerini sallamaktan nasıl kurtulacağını sormakla ilgiliydi. Uzmanlar bu konuda uzun zamandır net bir fikir oluşturdular: bunu çok yakında yapmayın, ama gecikmeyin. En uygun yaş altı aydır. Bu dönemde çocuk gelişimde yeni bir sayfa açar, bu tür değişiklikleri kolayca ve acısız bir şekilde tahammül edecektir.

Nasıl?

Böylece, en önemli şeye ulaştık - çocuğun ellerini sallamaktan nasıl kurtaracağı. Deneyimli anneler genellikle bu konuyla ilgili ipuçlarını paylaşırlar. Ve şimdi bunların en etkili olduğunu görebilirsiniz:

 • Çocuğunu kollarında tutmaya çalış.çoğu biraz rahatsız oldu. İlk başta, vajanlar artacaktır, ama eğer hayatta kalırsanız, zamanla, bebek ve çoğu, böyle rahatsız edici bir pozisyonu kabul etmekte isteksiz olacaktır.
 • Hiçbir durumda histerizme gidemezsiniz vegözyaşları. Çocuğa yaklaş, kafasını vur, sarıl, elini tut - annesinin yakın olduğunu hissetmeli, o hala onu çok seviyor. Ama ellerinle almana gerek yok. Başka çocukları örnek göstermeye gerek yok - sadece daha da kötüleştireceksiniz.
 • Bazı anneler bebeğibir süre ("çığlık"). Psikolojik olarak, hepsi bu olamaz, ama yanlış zamanda kırıntıları kırmaya karar verirseniz, bu yöntemin tek etkili olanı olmaya devam etmesi muhtemeldir.bebek için
 • Sallanmadan önce uyumadan önce bir kural atınçocuğa konuş, ona masal okuma, müzik dinle. Karanlıktan korkarsa, bebek için küçük bir gece lambası bırakabilirsiniz. Ya da en sevdiğin oyuncağı beşiğe koy - çocuk kendini güvende hisseder.
 • Biraz kaprisli arzularını düşünmek yerine, onu alacak ve dikkatini dağıtacak bir şey bulmak daha iyi: yeni bir oyuncak, müzik, bir karikatür - her neyse!

Ve en önemlisi, eğer bu adımı almaya karar verdiler -Geri çekil! Tabii ki, herkes çocuğun mümkün olduğu kadar küçük kalmasını ister, ama çocuğunuz büyür ve ona yardım etmeniz ve müdahale etmemesi gerekir!

Bir çocuğu, bulantı hastalığından ellerine almanın yolu nedir Tecrübeli annelerin önerileri 2019

Bir çocuğu, bulantı hastalığından ellerine almanın yolu nedir Tecrübeli annelerin önerileri 2019

Related news

 • 10. kattan düşen çocuğu alt kat komşusu kurtardı
 • Ateizm nedir
 • Isveç diyeti ile Etiketlenen Konular

 • Bir çocuğu, bulantı hastalığından ellerine almanın yolu nedir Tecrübeli annelerin önerileri 45

  Bir çocuğu, bulantı hastalığından ellerine almanın yolu nedir Tecrübeli annelerin önerileri


  Bir çocuğu, bulantı hastalığından ellerine almanın yolu nedir Tecrübeli annelerin önerileri 43

  Bir çocuğu, bulantı hastalığından ellerine almanın yolu nedir Tecrübeli annelerin önerileri 63

  Bir çocuğu, bulantı hastalığından ellerine almanın yolu nedir Tecrübeli annelerin önerileri 1

  Bir çocuğu, bulantı hastalığından ellerine almanın yolu nedir Tecrübeli annelerin önerileri 86

  Bir çocuğu, bulantı hastalığından ellerine almanın yolu nedir Tecrübeli annelerin önerileri 30

  Bir çocuğu, bulantı hastalığından ellerine almanın yolu nedir Tecrübeli annelerin önerileri 81