Bir demet pop 2019

Bir demet pop 2019 Bir demet pop

Bir demet pop
"Naim Dilmener" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Naim Dilmener" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.

Bir demet pop

19 Ocak 2019

Ajda Pekkan’dan Sezen Aksu’ya, Murat Boz’dan Demet Akalın’a varana kadar türlü yıldızı birleştiren sekiz disklik bir çalışma: Pop 100 Yeni. Bu albümden şunu görebilmek çok kolay: Pop müziğimiz kendi kendini imha etmiş durumda.

Bir demet pop
Pop 100 Yeni, Karma, DMC (BEŞ ÜZERİNDENÜÇ YILDIZ)
Müzik piyasamızın en aktif firmalarındandır DMC. Hem yeni şarkı yayımlama konusunda çok çalışkandır, hem de bunları fiziki format olarak çıkarma konusunda. Bunlardan bir adım daha öne de geçenlerdendir. Muhtelif zamanlarda piyasaya sürdüğü karma albümleri, bir zaman sonra üçer/beşer yan yana getirir ve derli/toplu kutular halinde raflara yeniden koyar.

Sekiz disklik ‘Pop 100 Yeni’, bu çabanın son ürünü oldu. Daha önce ikişer diskten oluşan dört ayrı albüm olarak çıkarılmış ‘Yaz Hit 2018 Vol. 1’, ‘Yaz Hit 2018 Vol. 2’, ‘Yaz Hit 2017’ ve ‘2018 Hit’ albümleri şimdi de tek kutuda. Daha evvel hiçbirini almamışlar için ideal.Tam arşivlik. Son bir-iki yıldır Türkçe pop alanında neler oldu/neler bitti diye merak edenler özellikle arşivine katmalı.Fiyat da epeyce makul.. D&R’da 42.42 TL, Esenshop’ta 43.90 TL.

İşin paket/arşiv tarafı böyle, dört dörtlük. Ama“Pop müziğimiz ne alemde, nereye gidiyor, yenilik var mı yoksa tekrar mı”diye sorarsanız eğer, bu bambaşka bir konudur.Bir kısmı 2017’den, bir kısmı ise 2018’den gelen onlarca şarkının içinde az da olsa iyi ve farklı olanlar var. Bir kısmı da orta halli; “Hiç yoktan iyidir” denilebilecek cinsten.Geri kalanlar ise ne yazık ki “Olsalar da olurdu, olmasalar da” ile “Keşke olmasalardı” arasında gidip,gelmekteler.

 Sekiz disk olur da kadro zengin olmaz mı? Çok zengin.70’lerin süperleriAjda PekkanileSezen Aksu’dan günümüzün süperleriDemet AkalınileMurat Boz’a; rap yıldızıEypio’dan her devrin kült ismiÜmit Besen’e; ne söylerse söylesin, sesiyle hep ziyafet çekenBurcu Güneş’ten, “Ses namına bir şeyler olsa fena olmazdı” dedirtenSinan Akçıl’a; gazeteci şarkıcımızÖmür Gedik’ten arabesk gırtlakları 80’lerin yerlerde sürünen arabeskine dahi rahmet okutanİlyas YalçıntaşileZakkum’a varana kadar çeşit/çeşit, boy/boy, türlü/türlü isim var albümün kadrosunda. Bu da türlü/türlü müzikal eğilim anlamına geliyor. Evet hepsi ‘pop’ ama bu onların ortak şemsiyeleri; şemsiyenin altı ise kaynıyor resmen.

Bu albümden şunu görebilmek artık çok kolay: Pop müziğimiz kendi kendini imha etmiş durumda.70, 80 ve 90’lardan gelen isimler olmasa bu iş çoktan gerçekleşirmiş zaten. Hem bunlar, hem de (albümün kadrosunda da yer almış)Betül Demir, Funda ArarveSimgegibi müziğin iyisinin peşinde olan yıldızlar, bu tükenişi geciktirdi, pop müziğimizin günümüze kadar dayanmasını sağladı. Böyle isimler artarsa iyi ve güzel günler görebilme ihtimalimiz hâlâ var.

Bir demet pop 2019

Bir demet pop 2019

Related news

 • Paris’te Son Tango
 • Işkembeli nohut tarifi ile Etiketlenen Konular
 • Dinlenmeye ve Odaklanmaya Hazırlanın: İnternet Ortamındaki En Dinlendirici 10 Servis
 • El Açması Kol Böreği Nasıl Yapılır Videosu
 • CBRnin para politikası: özellikleri, hedefleri, yaratılış ilkeleri

 • Bir demet pop

  Bir demet pop


  Bir demet pop

  Bir demet pop

  Bir demet pop

  Bir demet pop

  Bir demet pop

  Bir demet pop

  Bir demet pop

  Bir demet pop

  Bir demet pop

  Bir demet pop

  Bir demet pop