Bibirevodaki tapınağın Yaşam Veren Baharı geçmişi 2019

Bibirevodaki tapınağın Yaşam Veren Baharı geçmişi 2019
15.05.2019

Bibirevodaki tapınağın Yaşam Veren Baharı geçmişi 89

Bibirevo'daki tapınağın "Yaşam Veren Baharı" geçmişi

2003 yılında Bibirevo'daki Tanrı'nın Annesi'nin "Yaşamı Verme" simgesinin tapınağının yapımının başlangıcıydı. 10 yıl sonra kilise bağımsız bir bölge oldu. İnşaatta, Bibirevski ilçesinin yanı sıra, Tanrı'nın Annesi'nin Deposition Kilisesi'nin Leonov kilisesine de katıldı. İnşaatın başlangıcında, bölge topraklarında ibadet hizmeti verildi.

Tapınağın "Hayat Veren Bahar" inşası

Bibirevo'da yaşayan bir kaynak tapınağı

Tapınakta "Hayat Veren Bahar" in İnşasıBibirev 2013 yılında tamamlandı. Fakat bu olaydan önce bile, uzaktaki 2008'de, gelecekteki kilisenin topraklarının kutsanması yapıldı ve "Hayat Veren Bahar" ikonunun kilise anısına verildi. Sacrament, Moskova'nın Trinity Bölgesi'ne başkanlık eden Baba Sergei Kiselev tarafından düzenlenmiştir. Birkaç yıl sonra tapınağın işi Paskalya servisi ile başladı. 2015 yılının başında, Priest Vladislav Mishin yeni kilisenin rektörü oldu. Bibirevo'daki "Hayat Veren İlkbahar" tapınağının iki sunağı vardır: 1. Sretenya bayramı onuruna "Yaşam Veren Bahar" simgesinin onuruna kutsanmıştır. İkincisi, Neklyudovo köyündeki Sovyet makamları tarafından tahrip edilen kilisenin anısına bir anıt olarak yapılmıştır.

Ayrıca girişte anıda bir anıt vardı1935 yılındaki bu trajik olayları ve yeni kilisenin inşasında tüm katılımcıların isimlerini taşıyan anıt plaketleri. Girişin sağ tarafındaki sundurmada mum, manevi kitap, simge satın alabileceğiniz ve dilekçeyle not gönderebileceğiniz bir kilise dükkanı bulunmaktadır. Tapınak, Archangel Michael, Başmelek Cebrail ve "Hayat Veren Bahar" imgesini betimleyen 3 katmanlı bir ikonostasiye sahiptir. İkonostasinin tacı, merkezinde İsa Mesih'in imajı olan Deesis katmanlarıdır.

Içten Temple icon "Hayat Veren Kaynak"

Bibirevo'da yaşayan bir kaynak tapınak

Bibirevo'daki "Hayat Veren İlkbahar" tapınağının dekorasyonuAziz Nikolaos, Optina Elders, Moskova'nın Rahip Aristo'ları (Athos) ikonunun sol tarafında yer alan birkaç açık kiotov vardır; ve sağda - Vladimirskaya. Ayrıca sol tarafta tahta oyma çarmıh görülebilir. Tapınakta, Tanrı'nın Annesi'ne adanmış çok sayıda ikon: "Bogolyubskaya", "Kötü Kalplerin Yumuşatılması", "Kaçınılmaz Kadeh" ve "İberya". Bunların arasında Radonezh Sergius, Moskova'nın Matrona'sı, Storozhevsky Keşiş ve All Saints'in simgeleri yer alıyor.

Çarmıha gerilme ile Canon doğu duvarda bulunur. Orada cemaatçiler ölülerin geri kalanına mum koydular. Kanon masasından uzak olmayan, Tanrı'nın Fedorovskaya Annesi, şifacı Panteleimon, şehitler Tryphon ve John the Warrior, aynı zamanda Kırım St. Luke'un simgeleri. Tapınağın güney kesiminde "İşaret" simgesi bulunur.

Rahipler ve Tapınak Personeli

bibirevo yaşayan bir kaynak tapınak simgesi

Kilisenin rahibi Priest Vladislav Mishin'dir. İkinci papaz Priest Sergey Kulaga, Oleg Blyudin bir deacon olarak görev yapıyor. Kilisenin rektörü olan baba Vladislav, 1974 sonlarında laik (rahip olmayan) bir ailede Kaluga şehrinde doğmuştur. Sanat okulundan mezun oldu ve 16 yıl sonra Optina Püstyn'deki tapınakta vaftiz edildi. Daha sonra "Restorasyon" doğrultusunda Mimarlık ve Sanat Akademisi'nden (Ekaterinburg) mezun oldu. Aynı şehirde manevi kariyerine bir okur olarak başladı ve daha sonra bir Pazar öğretmenliği yaptı.

Yüksek lisans ve 2000'li yılların başında mezun oldu. İsa'nın Doğuşu kilisesinde bir deacon'u görevlendirdi. Daha sonra, Başpiskopos Istra Arseny onu rahip rütbesine emretti. 10 yıl önce, Baba Vladislav Deposu'nun Leonov Tapınağı'nda hizmet vermeye başladı. Bibirevo'da "Hayat Verme Yayı" nın rektörü 2 yıldır.

Litratik program

Bir bibirevo programında yaşayan bir kaynak tapınağı

"Yaşam veren Bahar" tapınağı her zaman için açıktırcemaatçiler, ancak hizmetlerin olmadığı günlerde, 9 ila 19 saat arasında çalışır. Bibirevo'daki yaşam kaynağı tapınağının zaman çizelgesi her zaman tapınağın girişinde görülebilir. Kural olarak, Pazar günü tapınak bir saat önce kapanır. Genel olarak, kilisede çalışma sabahın başlangıcından itibaren başlar ve akşamın sonuna kadar devam eder. Cuma günleri Most-Holy Theotokos'un akathistleri okunuyor. Ve 19.30'da "Vladimir" her Cumartesi Meryem Ana ikonu önce godparents için Vaftiz suyuyla (catechetical görüşmeler) için hazırlık görüşmelerinin, küçüklerin vaftiz yetişkinler ve ebeveynler vaftiz ediliyor.

Tapınağın hizmet zaman çizelgesiAğustos 2019'de Bibirevo'da tapınağın web sayfasında yayınlandı. 14 Ağustos'tan beri, Varsayım Sonrası başladı, aynı gün Kutsal Haç Geçişi (Honey Spas) kutlandı. 2 hafta sonra, 28 Ağustos'ta, Varsayım bayramı gerçekleşecek. Her cumartesi tapınakta, Vigil saat 17.00'de gerçekleştirilir. Pazar günleri, 8: 40'da başlayan ayin servis edilir. Su-moleben molenleri ve cenaze hizmetleri takvimi Bibirevo'daki "Hayat Veren Bahar" simgesinin tapınağında da bulunabilir.

Bibirevodaki tapınağın Yaşam Veren Baharı geçmişi 2019

Bibirevodaki tapınağın Yaşam Veren Baharı geçmişi 2019

Related news

 • 31 Ağustosta Ortodoks tatil nedir 31 Ağustosdaki kilise tatilleri
 • St. Petersburgdaki olay, planlı bir saldırıydı
 • John Kennedy: Kısa Bir Biyografi
 • Çay Nasıl Demlenir
 • Ukraynada varsayılan. Ukraynanın varsayılanı ne demektir Ukraynada varsayılan bir tahmin

 • Bibirevodaki tapınağın Yaşam Veren Baharı geçmişi 62

  Bibirevodaki tapınağın Yaşam Veren Baharı geçmişi


  Bibirevodaki tapınağın Yaşam Veren Baharı geçmişi 61

  Bibirevodaki tapınağın Yaşam Veren Baharı geçmişi 10

  Bibirevodaki tapınağın Yaşam Veren Baharı geçmişi 24

  Bibirevodaki tapınağın Yaşam Veren Baharı geçmişi 48

  Bibirevodaki tapınağın Yaşam Veren Baharı geçmişi 52

  Bibirevodaki tapınağın Yaşam Veren Baharı geçmişi 4

  Bibirevodaki tapınağın Yaşam Veren Baharı geçmişi 57

  Bibirevodaki tapınağın Yaşam Veren Baharı geçmişi 69

  Bibirevodaki tapınağın Yaşam Veren Baharı geçmişi 50

  Bibirevodaki tapınağın Yaşam Veren Baharı geçmişi 31