Berna Yılmaz: Başbakan oğluydu nasıl yaparBerna Yılmaz: Başbakan oğluydu nasıl yapar


Berna Yılmaz: Başbakan oğluydu nasıl yapar 54 17.01.2019, 10:23

Berna Yılmaz: Başbakan oğluydu nasıl yapar...

Eski Türkiye Başbakanı Mesut Yılmaz'ın eşi Berna Yılmaz oğlunun intiharından sonra ilk kez konuştu.

Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz 10 ay önce intihar etmişti. Anne Berna Yılmaz olayla ilgili Posta'ya röportaj verdi. Olaya dair ayrıntıları ve gerçekleri ilk kez dile getiren anne Yılmaz, 2019 yılında oğlu Yavuz'un epilepsi hastası olduğunu öğrendiği için intihar ettiğini söyledi.

Böyle amansız bir hastalığa kapıldığını ne zaman öğrendiniz? sorusuna Yılmaz,"2019 Mart ayında kendisi Almanya’dayken öğrendik. İlk atağı orada geçirdi. Öncesinde hiçbir hastalığı yoktu. Epilepsi hele, yoktu böyle bir şey... Biz o an öğrendik. Hep kilosunu ayarlamak için mücadele ederdi ama daima çok sağlıklı bir insandı, spor yapardı. Kaslar ve sinir sistemiyle ilgili bir rahatsızlık olamazdı, bu durum bizi şoke etti"şeklinde cevap verdi.

Yılmaz daha sonra sözlerine şunlarla devam etti: "Bir kere hayatta herkes her şeyi yaşayabilir. “Bu benim başıma gelmez” diye bir şey hiç yok. Kimse ne kınasın ne de dillendirsin. Bir gün bile kimse için hiçbir hadisede “Ay nasıl olur, bana yakışır mı?” gibi düşünceler içine girmemiştim. Hiç de girmem. Ama insanların da şunu bilmeleri lazım: Evlat kaybeden ilk aile biz değiliz. Evlat kaybeden tek anne de ben değilim. Hastalıkta, kazada, doğumda evlat kaybedenlerin acısıyla, benim acım arasında bir fark yok. Ben Mevlana felsefesine inanırım. Allah, “Ol” derse olur. Diyorlar ya, “Başbakan oğluydu. Nasıl yapar?” demesinler. Herkes her şeyi yaşar. Bizim yaşadıklarımıza bakın işte. Hastalık kime nasıl gelir hiç bilinmiyor. Ne para kurtarabiliyor ne de güç. Tıbbın da çaresiz kaldığı oluyor. Allah kimselere dermansız hastalık vermesin.

Berna Yılmaz: Başbakan oğluydu nasıl yaparBerna Yılmaz: Başbakan oğluydu nasıl yapar

Related news

 • Ayvacık Haberleri: Ayvacıkta fırtına ağaçları ve direkleri devirdi
 • Göztepe ile Tamer Tunanın yolları ayrıldı
 • Astana Günü ne zaman kutlandı Astana şehrinde şehir günü

 • Berna Yılmaz: Başbakan oğluydu nasıl yapar 24

  Berna Yılmaz: Başbakan oğluydu nasıl yapar


  Berna Yılmaz: Başbakan oğluydu nasıl yapar 74

  Berna Yılmaz: Başbakan oğluydu nasıl yapar 46

  Berna Yılmaz: Başbakan oğluydu nasıl yapar 64

  Berna Yılmaz: Başbakan oğluydu nasıl yapar 95

  Berna Yılmaz: Başbakan oğluydu nasıl yapar 21

  Berna Yılmaz: Başbakan oğluydu nasıl yapar 32