Benim için kargo asansörü

Benim için kargo asansörü

Madenler ve mayınlardan kurtarma araçlarının evrimiGövde, madenciliğin görünüşüyle ​​başlar. Yüzeydeki mineralleri çıkarma ihtiyacı, mühendisleri özel mekanizmalar ve tasarımlar geliştirmeye zorladı. Bu türden ilk sistemler mekanikti ve kaslı çaba ile harekete geçirildi. Modern maden vinci aynı görevleri yerine getirir, ancak yüksek kapasiteye, yük kapasitesine ve etkin güvenlik sistemlerinin kullanılabilirliğine sahiptir.

Maden asansörleri hakkında genel bilgiler

mil kaldırma

Bu madenlerin tasarımı ve çalışma prensibiGeleneksel bir asansörün işlevini andırır. Asansörün yapısında, yükün bulunduğu bir kabin veya bir platform zorunlu olarak temin edilmektedir. Bu durumda, bu tür geleneksel araçlardan çok farklılıklar vardır. İlk olarak, birim büyük kitleler ile çalışacak şekilde yönlendirilmiştir. İkincisi, platformu veya kabini tahrik eden mekanizmaların etkisi farklıdır. Bu anlamda, yardımcı altyapı türünün bölünmüşlüğüne dikkat çekmeye değer. Mil direk asansörleri ve kargo modelleri bulunmaktadır. Aralarındaki farklar, sitenin hareket ettirildiği kanalın teknik gerçekleştirilmesinin doğasında bulunmaktadır. Mast cihazları söz konusu olduğunda, yükseklikteki bir yükselmenin gerçekleştiği bir rafın kullanılması varsayılır.

Klasik yük mekanizmaları önermekHer taraftan kabini destekleyen bir yapıda kanal boyunca hareket. Ancak bu durumda, yardımcı altyapının muazzam yapısı nedeniyle, madeni yük taşıma kapasitesi için daha az kapasiteye sahiptir. Benzer kompleksler, insanları kaldırmak ve acil durum asansörü olarak daha sık kullanılmaktadır.

Maden hangar tipleri

madenler için yük asansörleri

Uygulamanın uygulanmasına yönelik yaklaşımlardaki farklılıklara ek olarakMayınlar, asansörler ilgili sınıflandırmaya neden olan diğer birçok özelliğe sahiptir. Örneğin, son zamanlarda tek kanallı sistemler kullanma teknolojisinden bir sapma olmuştur. Çeşitli haberleşme hatlarının kullanımı, madeni yüklerden, indirgeme dişlilerini ortadan kaldırarak, maden yükleyicilerini optimize etmeyi mümkün kılar. Sonuç olarak, makine maliyeti de azalır. Ayrıca, halatların ağırlık stabilizatörlerinin türüne göre farklı mekanizmalar vardır. Günümüzde dinamik ve statik dengeleme prensiplerinin uygulanması uygulanmaktadır.

Amaca göre bir sınıflandırma da vardır.asansörler. Kamyon kategorisinde, fosil yığınının çıkarıldığı ana kanalların ve yardımcı olanların tanımlanması mümkündür. İkinci tip, ırkla çalışmak ve insanları karşılamak için kullanılabilen bir mayın kaldırma aracıdır.

Kaldırma cihazı

mil kaldırma

Şafttan kaldırmak için herhangi bir kurulumbirbirine bağlı birkaç birim ve agrega içeren karmaşık bir sisteme sahiptir. Kural olarak, temel mekanizmaların listesi bir kap, sargı elemanları, tahrik sistemi ve bir dizi kasnak içerir. Ayrı bir cihaz grubu, fonksiyonel bileşenler arasında arabirim sağlar. Bu altyapıyı gerçekleştirmek için, maden vinci, söz konusu halatlar, şaft hatları ve kaplinlerle donatılmıştır. Yapısal baz genellikle düz veya çukur şeklinde olabilen destekleyici bir platform tarafından temsil edilir. Tasarımı kontrol etmek için özel buton istasyonları kullanılır.

Yük Asansörünün Temel Özellikleri

Yükün ana performans özelliklerinden biriasansörler güç ünitesinin gücüdür. Son değişikliklerde, tasarımcılar 5W'a kadar elektrik motorları kullanıyor. Asenkron motorlar, potansiyeli 1 ila 2 watt arasında ortalama değişiklik ortak güç bulunmaktadır. Bu güç faktörleri 12 ila 20 m / sn arasında yüksek hızlı modlara neden olur. fırsatlara saygı kütlesi ile çalışmak sayesinde şaft tipi asansör kargo 70 tona kadar kaldırma kapasitesine sahiptir. Orada modelleri ve daha yüksek yük taşıma kapasitesine sahip modellerdir, ama genellikle özel ihtiyaçları için tek birimdir. Gövdenin yüksekliği 2 km'ye kadar çıkabilir.

Güvenlik Sistemleri

yük asansörü maden tipi

Madencilik esas olarak varsaydığı içinYüksek riskler, asansör imalatçıları güvenlik sistemlerine özel önem veriyorlar. Arızasız, modern tasarımlar fren tertibatı ile sağlanır. Bu tür cihazlar, halat kırılması durumunda aktive edilir. Bu arada, birçok açıdan bu tür riskler çok kanallı yük asansörlerine geçişe neden oldu. Bu tipteki maden kompleksleri, kaldırma yaparken güvenilirlik ve stabilite ile ayırt edilir. Yardımcı güvenlik sistemleri olarak, personel, kabinin kapı ve kapılarını tamir etmediyse, sitenin fırlatılmasını engelleyen sınır anahtarları da kullanılır. Otomatik sistemler, belirli mekanizma ve kontrollerin arızalanması durumunda özel çalışma modlarına sahiptir.

Sonuç

Direk asansörler

Kargo asansörü bugünYeryüzünün bağırsaklarından minerallerin çıkarılmasını sağlayan teknik araçların ana tipi. Dikey sistemlere tek alternatif, kayayı ve işçileri bir açıda taşıyan eğimli şaftlardır. Bu tür tasarımlar daha yüksek performans ve güvenilirlik ile karakterize edilir, ancak bunların uygulanması her zaman mümkün değildir. Bu nedenle, madencilikte bir ana maden kaldırma asansörü ana nakliye nesnesi olmaya devam etmektedir. Çoğu maden işletmesinin çabaları, bu tür komplekslerin teknolojik gelişimini hedeflemektedir. Asansörlerin dinamik kalitelerinin bağlı olduğu bileşenleri ve kontrol direklerini ve güç mekanizmalarını geliştirmek. Madencilik ekipmanının düzenli olarak kullanılması enerji maliyetleri açısından pahalı olmadığı için, mühendisler ayrıca tahrik sistemlerinin uygulanmasına daha rasyonel yaklaşımlar aramaktadırlar.Related news

 • Flört süresince yapılması gerekenler
 • Dondurmalı İrmik Helvası Tarif Dergisi – Leyla İle Yemek Saati
 • Perde seçerken nelere dikkat edilmeli
 • Uyuşturucu Panavir Gel talimatı
 • Ömer coşkun kimdir

 • Benim için kargo asansörü

  Benim için kargo asansörü


  Benim için kargo asansörü

  Benim için kargo asansörü

  Benim için kargo asansörü

  Benim için kargo asansörü

  Benim için kargo asansörü

  Benim için kargo asansörü

  Benim için kargo asansörü

  Benim için kargo asansörü

  Benim için kargo asansörü

  Benim için kargo asansörü

  Benim için kargo asansörü

  Benim için kargo asansörü

  Benim için kargo asansörü

  Benim için kargo asansörü