Bence Barış Manço 2019

Bence Barış Manço 2019 Bence Barış Manço

Bence Barış Manço

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği etkinlikleri çerçevesinde “Bence Barış Manço” adlı yetenek yarışması düzenliyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Bankası işbirliğiyle düzenlenen ‘canlı performans’, ‘kısa film’ ve ‘kompozisyon’ yarışmasına Kocaeli’nde öğrenim gören tümilkveortaokulöğrencileri katılabilecek.

Bence Barış Manço” yetenek yarışması müzik, kısa film, kompozisyon ve taklit kategorilerinde olacak. Müzik kategorisinde Barış Manço’ya ait bir eseri seslendirecek olan öğrenciler, taklit kategorisinde Manço’yu çeşitli yönleriyle taklit edecek. Kısa filmde, öğrencilerin gözünden Kocaeli’nin güzel yanları anlatılacak ve kompozisyon kategorisinde Manço’ya ait bir şarkı sözü kompozisyon şeklinde yorumlanacak.

Yarışma, Türkiye’nin 20. yüzyılda yetiştirdiği en büyük kültür, sanat ve estetik insanlarından biri olan Barış Manço’nun, Türk kültür tarihindeki eşsiz hatırasını yaşatmak amacıyla düzenlenecek.

Nasıl Başvurulur?

Yarışmaya başvuracak olan öğrenciler, http://bencebarismanco.com/ internet sitesindeki ‘Başvuru Sihirbazı’ tarafından ne yapmaları gerektiği konusunda yönlendirilecek.

Her bir aday önce siteye üye kaydını yapacak ve daha sonra başvuru formunu dolduracak. Başvuru kayıtları tamamlandığında kurum tarafından incelemeye alınacak. En geç 1 gün içinde onayı verilen başvurular, yarışmacının adı,soyadı,okulu ve sınıfı da belirtilerek ana sayfada yer alan ‘Aday Yarışmacılar’ kısmında duyurulacak.

Yarışma Ödülleri

Müzik, kısa film, taklit ve kompozisyon dalında birinci olan öğrenciler 2 kişilik Paris Disneyland gezisi, mansiyonlar ise bir adet dizüstü bilgisayar ödülü kazanacak. Yarışmaya katılan her öğrenciye, katılım sertifikası verilecek ve müzik-taklit dalında ödül alan öğrenciler, canlı performanslarını 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali-Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı’nda sergileyecek.

Yarışma Takvimi

Yarışmayason katılım tarihi14 Mart Cuma. Seçici Kurul tarafından incelenecek olan eserlerin sonuç bildirimi ise 19 Mart Çarşamba.

Bence Barış Manço 2019

Bence Barış Manço 2019

Related news

 • Düğün Çorbası Tarifi Videosu
 • Banka kartları RosBank: türleri ve yorumlar
 • Saturn Taksim’de Disney Corner
 • Dut Pekmezinin Faydaları Nelerdir
 • Kadın danışma (Ukhta): deneyimli profesyoneller ve yardımsever bir atmosfer

 • Bence Barış Manço

  Bence Barış Manço


  Bence Barış Manço

  Bence Barış Manço

  Bence Barış Manço

  Bence Barış Manço

  Bence Barış Manço

  Bence Barış Manço

  Bence Barış Manço

  Bence Barış Manço

  Bence Barış Manço

  Bence Barış Manço